Loading

Ubytování v Cerhovicích

(1 objekt + 6 objektů v okolí 25 km)

Hotel Bouchalka

Cerhovice, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Hotel s tenisovými kurty a vinárnou

Vila Keltská Růže Hořovice

Hořovice (Cerhovice 4,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Ubytování v nejstarší části města

Apartmán Steak - Hredle

Hředle (okres Beroun) (Cerhovice 8,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Krásný apartmán, soukromí, restaurace

Kemp Na Slapnici

Skryje (okres Rakovník) (Cerhovice 13,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji...
Ideální pro rodiny, oddíly a cyklisty

Apartmán Dobřív

Dobřív (Cerhovice 18,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Podkrovní apartmán blízko lesa!

Ubytovna TJ Sokol Dobřív

Dobřív (Cerhovice 18,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Místo na sport a odpočinek zároveň...

Chatová osada Višňová - Hájek

Roztoky (okres Rakovník) - Krivoklát (Cerhovice 18,7 km vzdušně), mimo obce / města...
Chaty, stany, s restaurací, u řeky
1 - 7 / 7

Cerhovice

Cerhovice 1

Po stopách Ranče U Zelené sedmy

Jste milovníky českých seriálů, nebo byste jen chtěli zažít pohodovou rodinnou dovolenou plnou zážitků? Ať už je Vaše motivace jakákoliv, doporučíme Vám, abyste si pro letošní prázdniny vybrali městys Cerhovice. Ten leží ve Středočeském kraji v okrese Beroun, přímo na hranici s Plzeňským krajem.

Okolí městysu je velmi úrodné. Kdo rád houbaří, nebo má hodně aktivního psa, toho určitě potěší i krátká vzdálenost Cerhovic od nejbližšího lesa. Pro procházky se výborně hodí i oblast Kařezských rybníků, které každoročně přilákají stovky nadšených turistů. K celodenním výletům se pak přímo nabízí Křivoklátsko, které je považováno za jednu z nejkrásnějších oblastí Čech. Z měst a obcí je to nejblíže do Hořovic, Zbirohu nebo Mýta.

První zmínka o Cerhovicích pochází ze 13. století. Jednalo se o vcelku obyčejnou obec, která se však těšila nevídanému rozkvětu. Z toho důvodu byla asi o sto let později povýšena na menší město, které bylo držitelem několika významných práv. Mezi ně patřilo například právo vařit pivo ve vlastním městském pivovaru.

Bohužel, do rozvoje městečka zasáhly neblahé události Třicetileté války. Ty ho značně zpustošily, což se odrazilo jak na kondici domů, tak samotného obyvatelstva. To bylo po nějaký čas sužováno nemocemi, kvůli kterým se Cerhovice staly na nějaký čas takřka neobyvatelné. I přesto se lidé nedali a později tu vznikly lázně s menším hotelem. Došlo i k obnovení pivovaru, který se, zcela nečekaně, stal dějištěm bojů v období 2. světové války. Sloužil totiž jako základna místního odboje a byl přímo napojen na skupinu parašutistů, která spáchala atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha. V novodobé historii se v městysi natáčel populární seriál Ranč U Zelené sedmy. Díky své poloze jsou dnes Cerhovice vyhledávaným cílem českých i zahraničních turistů.

Kam v Cerhovicích na výlet?

Cerhovice 2

Dominantní stavbou celého městyse je nepochybně kostel sv. Martina. Ten v 15. století nahradil kostel, který byl zdevastován nečekaným požárem. Vzhledem ke kráse jeho interiéru bychom Vám určitě doporučili jeho návštěvu. Moderní památkou, kterou v Cerhovicích najdete je pak rozhledna Třenická hora.

Rozhodně ale nemusíte mít obavu, že je to vše a budete se tu jen nudit. Takřka za okamžik přijedete k zámku Zbiroh. To samé platí v případě, že byste se s dětmi chtěli podívat na hrad Žebrák a na hrad Točník. Za Váš čas určitě stojí i zámek v sousedních Hořovicích. Pro celodenní výlet je vhodný i hrad Karlštejn, který by měl alespoň jednou v životě navštívit každý.

Romantické odpoledne prožijete i na hradě Křivoklát. Dětem se jistě zalíbí i procházka po Koněpruských jeskyních. Kromě toho, že jde o jeden z největších jeskynních komplexů na území Česka se v nich dozvíte i spoustu zajímavých faktů, které by nikdo z Vás zaručeně nečekal.

Z Cerhovic je to také kousek do Prahy a Plzně. Je tedy na Vás, zda dáte přednost objevování katedrály sv. Bartoloměje a interiérů Adolfa Loose, nebo se přikloníte k tradiční variantě s Pražským hradem a Zlatou uličkou.

Cerhovice nejsou pro sportovní vyžití příliš dělané. Mimo školní areál, který v sobě ukrývá běžeckou dráhu a fotbalové hřiště je tu jen několik dětských průlezek. V Hořovicích je Vám však plně k dispozici Aquapark. Malí i velcí si kvalitně zařádí i na motokárách. Když to situace dovolí, celým Berounskem se pohodlně projedete na kole.

Cerhovice 3

Bohužel, ani pro provozování zimních sportů není tato oblast příliš vhodná. Nejbližším lyžařským střediskem je Ski areál Chotouň, ke kterému je to asi hodinu cesty. Proto neváhejte a vezměte si na prázdniny běžky, nebo alespoň sáňky. Koho přepadne touha bruslit na ledě, ten si přijde na své v okresním Berouně.

Kde se ubytovat?

V Cerhovicích nefunguje žádné centrální ubytovací středisko. Veškeré dostupné kapacity proto poskytuje ubytování v soukromí.

Velmi oblíbené a cenově dostupné je také ubytování v chalupě, nebo na chatě. Pokud přijedete ve více lidech a chtěli byste ve zdejší oblasti strávit několik týdnů, nejvíce se pro Vás hodí prázdninový dům.

Po apartmánech, penzionech a hotelech se však poohlédněte někde jinde.

Cerhovice jsou příjemné místo, které je, co by kamenem dohodil od mnoha významných českých památek. Zároveň jde o skvělé útočiště pro všechny, kteří požadují pohodu a klid. Tak se sbalte ještě dnes a přijeďte si užívat.