Loading

Ubytování v Králově Dvoře

(0 objektů + 4 objekty v okolí 25 km)

Apartmán Boroví

Srbsko (Králův Dvůr 7,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Komfort, na klidném místě, u lesa!

Penzion Vinice Karlštejn

Karlštejn (Králův Dvůr 11,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Komfortní pokoje pod Karlštejnem

Hotel Karlštejn

Karlštejn (Králův Dvůr 11,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Luxusní pokoje pod hradem Karlštejn

Vila Keltská Růže Hořovice

Hořovice (Králův Dvůr 15,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Ubytování v nejstarší části města
1 - 4 / 4

Králův Dvůr

Králův Dvůr 1

Ke Koněpruským jeskyním

Chtěli byste mít téměř všechny památky Středočeského kraje jako na dlani? Pokud ano, určitě dlouho neváhejte a jeďte na dovolenou do Králova Dvora. Ten je spadá do okresu Beroun a nabízí tolik úžasných možností, až Vám z nich bude přecházet zrak.

Králův Dvůr byl vystavěn na řece Litavce, jen kousek od chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Ta do značné míry ovlivňuje jeho okolí, které je převážně lesnaté.

Jednolitou krajinu narušuje jen několik polí a rybníků. Mezi nimi je například Měrák nebo Prostřední rybník. Co by kamenem dohodil jsou i turisticky velmi oblíbené Koněpruské jeskyně, které se řadí k nejdelším jeskynním komplexům na území celého Česka.

V případě, že se začnete v Králově Dvoře náhodou nudit, během okamžiku dojedete do okresního Berouna. Z města je dobře dostupný i Tetín, Karlštejn nebo Nižbor.

První informace o Králově Dvoře pochází ze 14. století. O některých částech dnešního města se však mluví o skoro celé jedno století dříve. Své jméno Králův Dvůr získal proto, že si tu některý z králů vybudoval sídlo s menší osadou. Vše poté využívali i další významní šlechticové napříč historií.

Zmínky o životě obyvatel nám bohužel chybí. Můžeme ale soudit, že se jako jinde živili převážně zemědělstvím a drobnými řemesly. Vzhledem k oblastním skutečnostem nesmíme zapomínat ani na lesní práce a na službu na tehdejším hradě. Svůj status si Králův Dvůr zachoval až do poloviny 19. století, kdy došlo k řadě plošných celospolečenských změn. Králův Dvůr se poté rozšířil o několik dalších obcí a jeden čas byl dokonce spojen se sousedním Berounem. Dnes je Králův Dvůr oblíbeným cílem cestovatelů z Prahy, ale i jiných koutů země.

Turistické atrakce ve městě i okolí

Památkou, kterou lze pozorovat už z daleka je kostel Nanebevzetí Panny Marie. Při toulkách krajinou dost možná narazíte i na pozůstatky kaple sv. Blažeje.

Králův Dvůr 2

Pokud ale toužíte po obcházení památek, které jsou Vám k dispozici přímo v centru, určitě zavítejte do areálu místního zámku. Ten byl dlouhou dobu ve velmi neutěšeném stavu, a i dnes na něm probíhají rozsáhlé renovace a opravné práce. Nemusíte si ale zoufat. Zámecký park je veřejnosti zpřístupněn a každoročně se v něm koná mnoho zajímavých akcí.

Kdo cestuje s dětmi, ten by je měl vzít do již zmíněných Koněpruských jeskyní. V nich je velmi pestrá krápníková výzdoba. Ale nejen to. Jeskyně slouží i jako výstavní prostor několika pozdějších historických etap. Mezi ně patří i ta, ve které se v jeskyni padělaly peníze.

Takřka povinný je výlet do Karlštejna, ve kterém je sídlo jednoho z nejznámějších hradů u nás.

Dějiny se psaly i v Tetíně, který se dostal do povědomí veřejnosti především kvůli starým českým pověstem. Málokdo však ví, že odtud pocházela i sv. Ludmila. Mimo jiné, na jeho území objevíte zbytky hradu Tetín.

V dobré dojezdové vzdálenosti je také hrad Žebrák a hrad Točník. Pro celodenní výjezd se výborně hodí Praha, ke které dojedete zhruba za půl hodiny. Prohlédněte si Pražský hrad, katedrálu sv. Víta, Zlatou uličku či Vyšehrad. Romantické duše si mohou poté odpočinout u rozhledny Petřín nebo v Havlíčkových sadech.

Sportovní aktivity v Králově Dvoře

V Králově Dvoře si lze pronajmout tělocvičnu ve sportovní hale. V ní si zahrajete fotbal, florbal, basketbal, volejbal nebo házenou. Také je tu fotbalový klub a několik dětských hřišť.

Zájemkyně si pak určitě rády oddychnou na hodině skupinové jógy, nebo ve studiu se službami wellness. Pánové mezi tím změří své síly při squashi. Jestli se chcete vykoupat, stačí, když si zajedete do aquaparku, který je buď v Berouně, nebo na území Hořovic.

V průběhu zimních měsíců je nabídka zimních sportů v bezprostřední blízkosti města poněkud slabší. Když to sněhová pokrývka dovolí, jde okolo Králova Dvora relativně pohodlně běžkovat.

Na nejbližší svah je to kolem hodiny jízdy. Pokud se nenecháte odradit, čeká Vás skvělé lyžování ve Ski areálu Chotouň, nebo na sjezdovce, kterou pro Vás provozuje středisko Šibeniční vrch.

Králův Dvůr 3

Kde se ubytovat?

Vzhledem k tomu, že je Králův Dvůr spojen se sousedním Berounem, máte možnost zvětšeného výběru. Přímo v Králově Dvoře funguje několik penzionů, a i cestovateli vyhledávané ubytování v soukromí.

Fajn dovolená Vás čeká i v situaci, kdy se uchýlíte do odlehlejší chalupy či chaty.

Jestli ale preferujete ubytování v cenově dostupném apartmánu či hotelu, Vaši poptávku pokryje Beroun.

Králův Dvůr je strategická lokace, která plně uspokojí všechny skupiny cestovatelů.

Díky vysoké koncentraci památek máte jistotu, že Vaše prázdniny budou plné krásných zážitků. Rozhodně své volby nebudete litovat.