Loading

Ubytování v Hořovicích

(1 objekt + 8 objektů v okolí 25 km)

Vila Keltská Růže Hořovice

Hořovice, v obci / ve městě, v centru města
Ubytování v nejstarší části města

Hotel Bouchalka

Cerhovice (Hořovice 7,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Hotel s tenisovými kurty a vinárnou

Apartmán Steak - Hredle

Hředle (okres Beroun) (Hořovice 7,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / n...
Krásný apartmán, soukromí, restaurace

Penzion Orlov

Příbram - Orlov (Hořovice 17,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji l...
V panenské přírodě CHKO Brdy + farma

Penzion Pivovar Podlesí

Podlesí (okres Příbram) (Hořovice 17,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na...
Brána do BRD - penzion s pivovarem!

Kemp Na Slapnici

Skryje (okres Rakovník) (Hořovice 17,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji l...
Ideální pro rodiny, oddíly a cyklisty

Penzion Sebastopol

Příbram (Hořovice 18,3 km vzdušně), na okraji obce / města, v centru města
Penzion s hostincem a velkou zahradou!

Ubytovna Na hrázi

Beroun (Hořovice 19,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v cent...
V klidném prostředí, blízko centra

Pension Primus

Beroun (Hořovice 19,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Snídaně, venkovní bazén, moderní pokoje
1 - 9 / 9

Hořovice

Hořovice 1

Vychutnejte si Křivoklátsko

Chcete si letošní dovolenou užít plnými doušky? Pak určitě popřemýšlejte nad tím, že ji strávíte v okrese Beroun ve Středočeském kraji. Říkáte, že nevíte, na které z měst byste měli zaměřit svou pozornost? Nechte si poradit a za cíl své cesty si vyberte Hořovice.

V čem jsou Hořovice výjimečné je patrné hned na první pohled. Jsou totiž zasazené do romantické krajiny, kterou budete znát pod názvem Křivoklátsko.

Z druhé strany se k městu přibližují zalesněné Brdy. I přesto, že v Hořovicích najdete vše potřebné, dost možná Vás přepadne touha vycestovat i jinam. Jestli se mezi takový typ cestovatelů řadíte i Vy, určitě Vás potěší dobrá dostupnost Králova Dvora, Komárova a Zbirohu.

Kdy byly Hořovice založeny úplně přesně nevíme. Hlavně proto, že veškeré důležité písemnosti byly nenávratně zničeny během jednoho z mnoha požárů. Často se ale za oficiální dobu vzniku považuje začátek 14. století.

I když tady stával hrad a později i zámek, lidé tu měli život vcelku nelehký. Hlavním zdrojem obživy bylo zpracování železa. Blízko byly hutě, jejichž pověst se táhla široko daleko. Nedlouho poté se výroba přesunula i do Hořovic, ve kterých se lidé specializovali především na hřeby a cvočky. Protože šlo ale o práci těžkou, a ne moc dobře placenou, měšťané byli nuceni žít ve velmi nuzných poměrech.

Životní spokojenosti neprospíval ani fakt, že při této práci došlo k velmi rychlému tělesnému opotřebení. Vše ještě zhoršila průmyslová revoluce, která lidi připravila o práci. Ve 20. století se ale podařilo situaci značně vylepšit a dnes je z Hořovic velmi oblíbená destinace turistů pro trávení prázdnin.

Hořovice 2

Co v Hořovicích podniknout?

Nyní se vrátíme zpět do současnosti a řekneme si něco o tom, co lze v Hořovicích vidět. Úplně nejznámější památkou ve městě je zámek Hořovice. Kromě zámeckých pokojů a salonů se tu seznámíte i s hrami, které šlechticové a šlechtičny hráli proto, aby si trochu zkrátili čas. Na dohled od reprezentativního sídla je ještě budova Starého zámku. V něm sídlí Muzeum Českého krasu, které se specializuje na historii města a na řadu dalších regionálních reálií. Na pa

mátky ale není chudé ani centrum Hořovic. Za Vaši pozornost stojí kostel Nejsvětější Trojice, Loreta či mariánský sloup.

Jak už jsme předznamenali o kousek výše, ten, kdo do Hořovic přijede bude naprosto okouzlen množstvím dalších památek, které jsou mu k dispozici v jejich nedalekém okolí. Asi nejblíže je to k hradu Žebrák a k hradu Točník.

Co by kamenem dohodil je i zámek Zbiroh. V jeho nitru se skrývají impozantní zámecké pokoje, ve kterých nějaký čas pobýval i samotný Alfons Mucha.

Na Vašem výletním seznamu by toho ale nemělo chybět víc. Během chvíle stanete u zámku Nižbor, v Tetíně nebo před notoricky známým Karlštejnem.

Děti i dospělí budou dozajista nadšení i z prohlídky hradu Křivoklát. Zajímavou perličkou jsou Koněpruské jeskyně. Ty jsou považovány za jeden z nejdelších jeskynních komplexů u nás. Také se s nimi pojí i několik nečekaných zajímavostí. Třeba ta, že jedna z jeskyní kdysi sloužila jako nelegální mincovna.

O tom, že se budete v Hořovicích bavit nemůže být pochyb. Kromě multifunkční sportovní haly a venkovního hřiště jsou tu motokáry a letní aquapark. Celoroční koupání si naopak užijete v Aquaparku Příbram. Zdejší terén je vhodný i k pěší turistice a k jízdě na kole.

I přesto, že jsou Hořovice v mírně zvlněném terénu, zapomeňte na to, že by tu byly vhodné podmínky pro lyžování. Ve městě funguje zimní stadion, na kterém lze bruslit, nebo na něm sledovat některé ze sportovních utkání. Kdo si ale nechce pobyt na svahu odříct úplně, ten si může zajet do Ski areálu Chotouň.

Hořovice 3

Ubytování v Hořovicích pro všechny

Oblíbenost Hořovic a přilehlého okolí se odráží i na množství dostupných typů ubytování. Přímo v centru je Vám plně k dispozici několik penzionů a hotelů.

U cestovatelů je taktéž velmi populární pronájem ubytování v soukromí. Když vyjedete z města pryč, získáte možnost přenocovat v chalupě, nebo v chatě.

Nezřídka tu narazíte i na prázdninový dům, který je vhodný hlavně pro dlouhodobější pobyty ve více lidech.

A komu by ani tohle všechno nestačilo, toho nasměrujeme do ubytování na zámku.

Hořovice jsou jako dělané pro partnerskou, ale i pro velkou rodinnou dovolenou. Ideální lokace a spousta památek zaručuje, že si z těchto prázdnin odvezete neskutečné množství vjemů a zážitků. Tak neváhejte a přijeďte.

Názory a doporučení

Drahomír Sýkora (ubytovatel) 5.4.2020
Jedná se o klidné město na okraji Chráněné přírodní rezervace BRDY s veškerými službami a s dobrou dostupností s autobusovou i železniční dopravou, a rovněž autem po dálnici D5 ve směru Praha-Plzeň. V místě je starý zámek, dětské hřiště, koupaliště s krytým plaveckým bazénem, možnost jízdy na koních na Ranči, motokárová dráha s půjčovnou motokár, tenisové kurty atd.