Loading

Ubytování ve Slavkovském lese

(17 objektů)

Europenzion

Karlovy Vary - Doubí, v obci / ve městě
Penzion se nachází v klidné části města

Pension Jana

Velká Hleďsebe, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Apartmány na okraji Mariánských Lázní

Hotel Pelikan

Mariánské Lázně, na okraji obce / města
Rodinný hotel, nabízíme wellness balíky

Apartmány U Tržnice

Karlovy Vary, v obci / ve městě, v centru města
Apartmány v centru Karlových Varů

SPA Hotel Panorama

Karlovy Vary, na okraji obce / města
Rodinný hotel v srdci Karlových Varů

Penzion Bájo

Cheb, na okraji obce / města
Pěkné ubytování blízko k atrakcím

Apartmány Karlovy Vary

Karlovy Vary - Stará Role, v obci / ve městě
Blízko centra, s venkovním bazénem, klid

Penzion Pavel

Karlovy Vary, v obci / ve městě
Penzion jen 10 min od centra

Penzion Apartmány Bečov

Bečov nad Teplou, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Sluneční terasa, dětské hřiště a bazén

Chalupa Martinka

Kolová, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Útulné rodinné ubytování s bazénem
1 - 17 / 17

Slavkovský les

Slavkovský les 1

V západních Čechách, v trojúhelníku mezi lázeňskými městy Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně, se rozprostírá krajina, která je v naší zemi unikátní. Přezdívá se jí český Island, protože zde vyvěrá mnoho minerálních pramenů. Pokud budete pozorní, můžete tyto prameniště najít sami ve volné přírodě. O jaké oblasti že to je řeč? Přece o Slavkovském lese. Ideálním cílem Vaší (nejen) rodinné dovolené.

CHKO Slavkovský les je místem, kde si můžete užít klid v malebné přírodě. Návštěvníci zde najdou spoustu turistických stezek, cyklostezek, rozhledny, zámek Kynžvart, hrady Loket a Bečov.

Ve Slavkovském lese najdete stezky opravdu pro každého

Jedinečnou krajinou plnou lesů, luk a rašelinišť si mohou užít také vozíčkáři. Pro ty jsou zpřístupněné hned dvě naučné stezky. První z nich je Kladská, která nese jméno podle stejnojmenné osady u Mariánských Lázní, kde trasa začíná. Její délka je 2,4 km, během kterých budete míjet rašeliniště Tajga, Paterák, Lysina, Malé rašeliniště a Husí les. Trasa začíná u Domu přírody a končí u loveckého zámečku.

V Domě přírody se určitě nezapomeňte zastavit. Najdete zde čtyři expozice o přírodě ve Slavkovském lese, kterými Vás provede jelen evropský, který ve zdejších lesích žije. Ve 3D kinosále si pak můžete užít krásné fotografie zdejší přírody.

Slavkovský les 2

Druhou trasou, která je vhodná i pro vozíčkáře, je Smraďoch. Možná Vám toto označení nezní příliš lichotivě, a pokud si myslíte, že to na této stezce moc vonět nebude, máte pravdu. V této jedinečné oblasti totiž ze země vychází sirné plyny a oxid uhličitý, které svým zápachem připomínají zkažená vejce. Tento jev je možný díky rozpraskané zemské kůře.

Tato stezka je dlouhá pouhých 80 metrů a začíná pár metrů od parkoviště, které je na cestě mezi Mariánskými Lázněmi a obcí Prameny. Do této obce určitě také dojeďte -  můžete zde totiž ochutnat minerální vodu ze tří pěkně upravených studánek.

Poznejte historii i přírodu Slavkovského lesa

Nedaleko obce Prameny najdete vskutku vzácný poklad. Na zámku Bečov je totiž od roku 2002 vystaven relikviář svatého Maura, druhá nejcennější památka v republice, hned po korunovačních klenotech. Její původ spadá již do počátku 13. století.

Další impozantní památkou je hrad Loket. Středověký hrad, který se tyčí nad řekou Ohří a z jehož 26 metrů vysoké věže můžete obdivovat okolní přírodu, je známý zejména pro svou expozici útrpného práva. Zvukový doprovod dodává této expozici až realistický rozměr.

Slavkovský les 3

Chcete-li si užít trochu exotiky, pak se vydejte na zámek Kynžvart. V egyptologickém oddělení můžete obdivovat mumie nejen nilských krokodýlů, ale dokonce i dvou egyptských kněží.

Pokud máte rádi procházky v přírodě, určitě si vyberete z velkého množství značených turistických tras. Určitě však zavítejte na jednu z nejkrásnějších rozhleden u nás, kterou najdete na Krásenském vrchu. Po žluté trase se na ni dostanete z obce Krásno, a to jak pěšky, tak i na kole.

Kde si odpočinout ve Slavkovském lese

Po náročném dni dobře padne odpočinout si a nabrat síly v nějakém pěkném ubytovacím zařízení. V oblasti Slavkovského lesa máte na výběr jak z kempů, statků, penzionů, chat, chalup, tak i z hotelů a wellness resortů.

Přímo ve Slavkovském lese najdete ubytování v obci Krásno, Bečov nad Teplou, Loket či Horní Slavkov. Nejvíce možností však nabízejí okrajové části CHKO, kde se nachází již zmiňovaná lázeňská města Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně.

Ve Slavkovském lese můžete najít spoustu unikátních rostlin i živočichů a díky zdejší historii se zde budete cítit trochu jako v jiném, zapomenutém světě. Pokud tedy chcete v rámci Vaší dovolené zažít něco trochu netypického, určitě se sem vydejte.

Názory a doporučení

anita průchová (sólo host - návštěvník) 12.7.2019
kolonáda
Jaroslav Dvořák (ubytovatel) 5.7.2019
Navštívit Bečov, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Klášter Teplá, Cheb.
Alexandra Lechanová (ubytovatel) 23.4.2019
Karlovy Vary patří mezi krásná česká města, navštívit lze - Moser, divadlo, ochutnat léčivé prameny, becherovku, Karlovarské oplatky, navštívit hrad Loket, Doupovské hory apod.
Lubomír Hrdlička (sólo host - návštěvník) 19.4.2019
krásná krajina
Michala Matoušková (ubytovatel) 21.11.2018
Karlovarský kraj nabízí širokou škálu jak možností léčení v mnoha lázeňských městech regionu, tak řadu volnočasových aktivit - turistika, lyže, golf, cyklistika.