Loading

Ubytování v Abertamech

(6 objektů + 22 objektů v okolí 25 km)

Chalupa TAMA

Abertamy - Hřebečná, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Ubytování v Abertamy- Hřebečná

Chalupa Karolka

Abertamy, v obci / ve městě, na horách
Krušné hory, cyklo, běžky, lyžování

Chata Pohoda

Abertamy, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Dokonalá dovolená, super lokalita u lesa

Abertamská chata

Abertamy, v obci / ve městě
Levné ubytování v Krušných horách

Apartmány Michaela

Abertamy, v obci / ve městě, na horách
Hezké apartmány v blízkosti ski areálů

Chata Alexandra

Abertamy - Hřebečná, v rekreační oblasti
Prostorná chata se saunou v Abertamech

Rekreační dům Pension u Matěje

Pernink (Abertamy 2,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u vleku
v Krušných horách, u vleku, s krbem...

Chata Pernink

Pernink (Abertamy 2,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Prostorná chata v blízkosti skiareálu

Pension Bohemia

Horní Blatná (Abertamy 4,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Penzion s restaurací v Krušných horách

Chaty Na bílé stopě

Horní Blatná (Abertamy 4,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Výhodné ubytování pro aktivní rekreanty
1 - 28 / 28

Abertamy

Abertamy 1

Abertamy - stříbrný trojúhelník v Krušných horách

Krušnohorské městečko Abertamy je vyhledávanou destinací po celý rok. Horské město Abertamy leží na hřebenu Krušných horKarlovarském krajiokrese Karlovy Vary, od nichž jsou Abertamy vzdálené 23 kilometrů.

V zimě jsou Abertamy cílem milovníků zimních sportů díky blízkosti několika vyhlášených skiareálů i vlastnímu vleku přímo ve městě. V létě sem návštěvníci jezdí za horskou turistikou a adrenalinovými sporty.

V okolí je možné navštívit historické stříbrné doly, expozice místních tradičních řemesel, lanové centrum nebo sjet horu Plešivec na koloběžce či čtyřkolce.

Historie a současnost obce Abertamy

Historie města se datuje do počátku 16. století a založili jej horníci hraběte Šlika, kteří zde objevili stříbro. Později byly Abertamy povýšeny na královské horní město, kde se nejprve dolovalo stříbro, poté cín a následně tu byl objeven i uran. Spolu s blízkými městy Pernink a Horní Blatná tvořily Abertamy tzv. stříbrný trojúhelník.

V novodobé historii se Abertamy proslavily výrobou světoznámých kožených rukavic a vyhlášeným kozím sýrem. Centru města dominuje barokní kostel Čtrnácti svatých pomocníků. Nad městem se tyčí hora Plešivec, známá díky kamenné rozhledně z minulého století a modernímu skiareálu Plešivec. Jeho běžkařské a cyklistické stezky jsou napojeny na Krušnohorskou magistrálu, která vede přes celé Krušné hory.

Abertamy 2

Abertamy v létě

Také v létě je hora Plešivec cílem mnoha pěších turistů i cyklistů, kteří zde mohou využít mnoho naučných stezek, cyklo a pěších tras a pokochat se dech beroucími výhledy na Krušnohoří.

Několik tras je tematicky zaměřeno na místní historii, legendy a přírodní úkazy. Mýtická krušnohorská stezka začíná hned pod rozhlednou, měří zhruba jeden kilometr a lemují ji dřevěné sochy s informačními tabulemi, které popisují lokální mýty a legendy.

Okružní horská naučná stezka Abertamy - Plešivec začíná na abertamském náměstí a měří 9 kilometrů. Naučná stezka Alexandra Wüsta přibližuje místní historii s důrazem na geologii a hornictví. 17 informačních panelů je rozmístěno po délce tří kilometrů. Přes Plešivec také vede Cyklotrasa STONEMAN, která celkově měří 162 km.

Součástí Abertam je Hřebečná (původně samostatná obec), kde se nachází zachovalý cínový důl Mauritius se štolou Kryštof, kde se mezi roky 1545 a 1944 bez přestávky těžilo.

Možnosti vyžití v zimě

V zimě je jednoznačně největším lákadlem skiareál Plešivec, který se rozkládá na stejnojmenné hoře přímo nad Abertamy. Lyžařský areál vznikl v roce 2014 a patří mezi nemladší v Česku. Plešivec nabízí 9 sjezdovek, které mají různou obtížnost a jsou vhodné pro děti, začátečníky i pokročilé lyžaře. Pro snowboardisty je k dispozici Freestyle park. Běžkaři mohou využít 15 kilometrů upravených běžeckých tratí, které středisko propojují s Krušnohorskou magistrálou.

Abertamy 3

Zajímavou zastávkou na této trase je občerstvení u Červené jámy. Jedná se o netradičně pojaté občerstvení v propadlině, která vznikla jako důsledek důlní činnosti. Místo se nachází zhruba kilometr od Bludné a rovná lesní stezka je vhodná i pro výlet s dětmi nebo kočárkem.

Ubytování v Abertamech a okolí

V centru Abertam je k dispozici mnoho apartmánů, hotelů a penzionů nebo lze se ubytovat i v soukromí. V okolí je možné bydlet v horských chatách a chalupách, kde je možné si pronajmout jeden pokoj nebo rovnou celý objekt, pokud jedete na dovolenou s rodinou nebo skupinou přátel. Je možné se ubytovat i přímo na vrcholu hory Plešivec ve stejnojmenném hotelu.

Albertamy jsou velmi vyhledávanou destinací pro zimní i letní rekreaci v Krušných horách. Oblast je atraktivní díky dobré dostupnosti a blízkosti Karlových Varů i široké škále možností, jak se aktivně i pasivně o dovolené vyžít. Město má bohatou historii, která na něm i v současnosti zanechává svůj otisk, a okolní kraj opřádá řada mýtů a legend.

xyzff

Názory a doporučení

Karolína Plošticová (ubytovatel) 12.7.2019
Obec Abertamy je ideálním místem pro zimní i letní turistiku. Najdete u nás nádherná místa pro cyklovýlety, pěším pak můžeme nabídnout tři naučné stezky, které vás zavedou do dob, kdy se u nás těžily nejrůznější suroviny. Důležitou součástí nejen historie obce jsou abertamské rukavice, které byly známé v celém světě svou kvalitou a rozmanitostí vzorů. V obci můžete navštívit muzeum rukavic s ukázkou jejich šití. V Abertamech můžete také navštívit Národní kulturní památku Důl Mauritius. V zimě se pak krajina okolo Abertam promění v ráj milovníků zimních sportů.