Loading

Ubytování v Abertamech

(2 objekty + 12 objektů v okolí 25 km)

Apartmány Michaela

Abertamy, v obci / ve městě, na horách
Hezké apartmány v blízkosti ski areálů

Chata Pohoda

Abertamy, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Dokonalá dovolená, super lokalita u lesa

Chata Úsvit

Jáchymov (Abertamy 4,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Dřevěná chata se saunou a bazénem

Chalupa Slunovrat

Hroznětín (Abertamy 8,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u potoka
chalupa se saunou, vířivkou a bazénem

Apartmán Jáchymov

Jáchymov (Abertamy 8,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u vleku
Pohodlný apartmán v klidné lokalitě

Sportcentrum Klínovec

Loučná pod Klínovcem (Abertamy 12,4 km vzdušně), v rekreační...
Útulné pokoje,skvělá cena,přímo u vleku

SKIAPARTMÁNY KLÍNOVEC

Loučná pod Klínovcem (Abertamy 12,6 km vzdušně), mimo obce / města, u lyžařského st...
Apartmány na nejlepším místě na Klínovci

Penzion Pavel

Karlovy Vary (Abertamy 14,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzion jen 10 min od centra

Apartmány U Tržnice

Karlovy Vary (Abertamy 15,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Apartmány v centru Karlových Varů

Hotel Cordoba

Karlovy Vary (Abertamy 16,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
V samém centru, s atmosférou domova
1 - 14 / 14

Abertamy

Abertamy 1

Abertamy - stříbrný trojúhelník v Krušných horách

Krušnohorské městečko Abertamy je vyhledávanou destinací po celý rok. Horské město Abertamy leží na hřebenu Krušných horKarlovarském krajiokrese Karlovy Vary, od nichž jsou Abertamy vzdálené 23 kilometrů.

V zimě jsou Abertamy cílem milovníků zimních sportů díky blízkosti několika vyhlášených skiareálů i vlastnímu vleku přímo ve městě. V létě sem návštěvníci jezdí za horskou turistikou a adrenalinovými sporty.

V okolí je možné navštívit historické stříbrné doly, expozice místních tradičních řemesel, lanové centrum nebo sjet horu Plešivec na koloběžce či čtyřkolce.

Historie a současnost obce Abertamy

Historie města se datuje do počátku 16. století a založili jej horníci hraběte Šlika, kteří zde objevili stříbro. Později byly Abertamy povýšeny na královské horní město, kde se nejprve dolovalo stříbro, poté cín a následně tu byl objeven i uran. Spolu s blízkými městy Pernink a Horní Blatná tvořily Abertamy tzv. stříbrný trojúhelník.

V novodobé historii se Abertamy proslavily výrobou světoznámých kožených rukavic a vyhlášeným kozím sýrem. Centru města dominuje barokní kostel Čtrnácti svatých pomocníků. Nad městem se tyčí hora Plešivec, známá díky kamenné rozhledně z minulého století a modernímu skiareálu Plešivec. Jeho běžkařské a cyklistické stezky jsou napojeny na Krušnohorskou magistrálu, která vede přes celé Krušné hory.

Abertamy 2

Abertamy v létě

Také v létě je hora Plešivec cílem mnoha pěších turistů i cyklistů, kteří zde mohou využít mnoho naučných stezek, cyklo a pěších tras a pokochat se dech beroucími výhledy na Krušnohoří.

Několik tras je tematicky zaměřeno na místní historii, legendy a přírodní úkazy. Mýtická krušnohorská stezka začíná hned pod rozhlednou, měří zhruba jeden kilometr a lemují ji dřevěné sochy s informačními tabulemi, které popisují lokální mýty a legendy.

Okružní horská naučná stezka Abertamy - Plešivec začíná na abertamském náměstí a měří 9 kilometrů. Naučná stezka Alexandra Wüsta přibližuje místní historii s důrazem na geologii a hornictví. 17 informačních panelů je rozmístěno po délce tří kilometrů. Přes Plešivec také vede Cyklotrasa STONEMAN, která celkově měří 162 km.

Součástí Abertam je Hřebečná (původně samostatná obec), kde se nachází zachovalý cínový důl Mauritius se štolou Kryštof, kde se mezi roky 1545 a 1944 bez přestávky těžilo.

Možnosti vyžití v zimě

V zimě je jednoznačně největším lákadlem skiareál Plešivec, který se rozkládá na stejnojmenné hoře přímo nad Abertamy. Lyžařský areál vznikl v roce 2014 a patří mezi nemladší v Česku. Plešivec nabízí 9 sjezdovek, které mají různou obtížnost a jsou vhodné pro děti, začátečníky i pokročilé lyžaře. Pro snowboardisty je k dispozici Freestyle park. Běžkaři mohou využít 15 kilometrů upravených běžeckých tratí, které středisko propojují s Krušnohorskou magistrálou.

Abertamy 3

Zajímavou zastávkou na této trase je občerstvení u Červené jámy. Jedná se o netradičně pojaté občerstvení v propadlině, která vznikla jako důsledek důlní činnosti. Místo se nachází zhruba kilometr od Bludné a rovná lesní stezka je vhodná i pro výlet s dětmi nebo kočárkem.

Ubytování v Abertamech a okolí

V centru Abertam je k dispozici mnoho apartmánů, hotelů a penzionů nebo lze se ubytovat i v soukromí. V okolí je možné bydlet v horských chatách a chalupách, kde je možné si pronajmout jeden pokoj nebo rovnou celý objekt, pokud jedete na dovolenou s rodinou nebo skupinou přátel. Je možné se ubytovat i přímo na vrcholu hory Plešivec ve stejnojmenném hotelu.

Albertamy jsou velmi vyhledávanou destinací pro zimní i letní rekreaci v Krušných horách. Oblast je atraktivní díky dobré dostupnosti a blízkosti Karlových Varů i široké škále možností, jak se aktivně i pasivně o dovolené vyžít. Město má bohatou historii, která na něm i v současnosti zanechává svůj otisk, a okolní kraj opřádá řada mýtů a legend.