Loading

Ubytování v Kovářské

(1 objekt + 18 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Výhled

Kovářská, na okraji obce / města, na horách
Stylová chalupa u Klínovce se saunou!

SKIAPARTMÁNY KLÍNOVEC

Loučná pod Klínovcem (Kovářská 6,0 km vzdušně), mimo obce / města, u lyžařského stř...
Apartmány na nejlepším místě na Klínovci

Apartmán Klínovec

Loučná pod Klínovcem (Kovářská 6,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vleku
Léto na horách v soukromém apartmánu

Sportcentrum Klínovec

Loučná pod Klínovcem (Kovářská 6,3 km vzdušně), v rekreační...
Útulné pokoje,skvělá cena,přímo u vleku

Ubytování Schneider

Boží Dar - Tellerhäuser (Kovářská 11,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na...
Venkovská horská chalupa u lesa

Apartmán Jáchymov

Jáchymov (Kovářská 11,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u vleku
Pohodlný apartmán v lázeňské lokalitě

Penzion u Ježků

Jáchymov - Mariánská (Kovářská 14,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / n...
Apartmány s ideální polohou

Ski & RELAX apartments Marianská

Jáchymov - Marianská (Kovářská 14,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, v chatové osadě
Relax s bazénem u lyžařského střediska

Chata Úsvit

Jáchymov (Kovářská 14,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Dřevostavba se saunou a úžasným výhledem

Ubytování U Můstku Hřebečná

Abertamy (Kovářská 17,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Aktivní dovolená v Krušných horách
1 - 19 / 19

Kovářská

Kovářská 1

Objevte ráj klidu a pohody v srdci Krušných hor

Kousek od Chomutova, na samém okraji Ústeckého kraje, se rozkládá na první pohled nenápadný městys s názvem Kovářská. Pochlubit se může nejen spoustou církevních a technických památek, ale také příjemným prostředím bez turistů. Minout však nesmíte ani okolí, jemuž dominují ostré hřebeny a tichá údolí. Navíc, cenově výhodné ubytování i malebná příroda, to vše na Vás čeká, pokud se do Krušných hor na dovolenou vydáte.

Kovářská, klidná a tichá obec v údolí Červeného Potoka, získala svůj název podle hamrů, jež se v jejím okolí nacházely již od samého prvopočátku. S průmyslem přitom souvisel i další vývoj této lokality a již v roce 1594 zde byla postavena první vysoká pec. Později nicméně nedokázala odolat konkurenci a nakonec zcela zanikla. Dnes zvuk kladiva a kovadliny nahradila pohoda a relax, jež si stejně jako levné ubytování vychutná každý, kdo sem zamíří.

Proč městys Kovářská navštívit?

Sever Čech je odjakživa spjat s industrializací a technickými památkami. Výjimkou není ani obec Kovářská, a proto dovolená v Krušných horách potěší všechny milovníky těchto typů staveb. Za zmínku tak stojí třeba pozůstatky uhelné kolny, jež dnes tvoří jedinou připomínku zdejší vysoké pece. Na své si však přijdou i milovníci architektury. Prohlédnout si mohou barokní kostel svatého Michaela z 18. století, pyšnící se kazetovým stropem s výjevy svatých.

Kovářská 2

Za zmínku pak stojí také kaplička svatého Marka z roku 1913 nebo mariánský sloup, zdobený dochovaným znakem pekařského cechu. Nadšeni však budete také v případě, pokud jste se vydali na dovolenou na Ústecko za pohodou a odpočinkem. Čekají na Vás poklidné toulky půvabnou krušnohorskou přírodou, kde za celý den nepotkáte živou duši. Zamilujete si je přitom úplně stejně jako poklidnou atmosféru a komfortní ubytování v obci za lidové ceny.

Do Kovářské za přírodou a historií

Během svých výprav do lesů a strání byste neměli minout ani Mrtvou slatinu s poetickým názvem Palouk mrtvých. Jedná se o rozsáhlé rašeliniště, ke kterému se vztahuje zajímavá událost. V průběhu 30-leté války nalezl tady, přímo v bažinách, svou smrt švédský oddíl, což připomíná nedaleký pomníček. Pokud Vás příběh vyděsil natolik, že do divočiny Vás již nikdo nedostane, můžete si sjednat levné ubytování a seznámit se raději s historií Kovářské.

Zejména moderní dějiny, konkrétně 2. světové válka, lákají military nadšence k tomu, aby navštívili zdejší Muzeum letecké bitvy nad Krušnohořím. Nejen, že se tady dozví něco více o souboji německých a amerických pilotů dne 11. září 1944, ale také se mohou těšit na pravidelná setkání válečných veteránů. Pokud Vás láká spíše aktivní dovolená, nenechte si naopak ujít oblíbenou akci Kovářská šlápota, jež dostane všechny milovníky horské turistiky.

Okolí Kovářské si zamilujete

Toužíte-li po tom, užít si příjemnou dovolenou spojenou s levnými výlety, nemusíte zůstávat pouze v této poklidné obci. Naopak, celý Ústecký kraj se pyšní řadou hezkých míst, která stojí za to navštívit. Jedním z nich je také Klínovec, druhá nejvyšší česká hora zaujme každého, kdo si chce dopřát hezký výhled na celé česko-německé pomezí. Zatímco nahoru se dostanete pohodlně lanovkou, při zpáteční cestě Vám nic nebrání rychle sjet na lyžích až do údolí.

Kovářská 3

Tady na Vás již čeká proslulý ski areál, kde si vychutnáte nejen široký komfort, ale také ubytování u sjezdovky, bez nutnosti zbytečného dojíždění. Na své si zde samozřejmě přijdou rodiny s malými dětmi, pro které je připravena lyžařská škola. Dovolená na Klínovci však potěší i všechny milovníky adrenalinové zábavy. Líbit se jim bude populární Trail Park, který je jako stvořený pro jízdu na horském kole. Nechybí pak ani lanové centrum či trať Downhill.

Pokud míříte na dovolenou do Podkrušnohoří spíše za památkami a architekturou, určitě si nenechte ujít Klášterec nad Ohří. Těšit se můžete na malebné historické centrum a především na krásný renesanční zámek, který rozhodně nesmíte minout. Nadšence do železnice zase jistě přiláká klenutý kamenný viadukt v obci Pernink, vzácná technická památka. Na závěr pobytu se můžete vydat na výlet do Karlových Varů, kde si skvěle odpočinete a načerpáte energii.

Jak na nejlepší ubytování v Kovářské?

Na první pohled zapomenutý městys v srdci Krušných hor a zároveň klidné místo bez davů turistů v jednom, nabízí svým návštěvníkům kromě památek také prvotřídní ubytování. Čeká zde na Vás nejen široká nabídka chalup za výhodné ceny, ale i romantické roubenky. Stejně tak nechybí ani ubytování v soukromí či v penzionu. Na své si však přijdou i ti nejnáročnější cestovatelé, jež hledají spíše hotel či apartmán se vším všudy.

Máte chuť, užít si senzační dovolenou spojenou s návštěvou zajímavých míst spjatých s historií a výlety do přírody? Potom neváhejte, zarezervujte si to nejlepší ubytováníapartmánu, penzionu či v chalupě a vydejte se do Kovářské za klidem a pohodou ještě dnes.