Loading

Ubytování ve Vejprtech

(1 objekt + 29 objektů v okolí 25 km)

Horská bouda Na stráni

Vejprty, na okraji obce / města
Idylka na polosamotě u Klínovce

Prázdninový dům FOREST

Kovářská (Vejprty 5,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Apartmány v prostředí Krušných hor!

Apartmán u Klínovce

Kovářská (Vejprty 6,2 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
Moderní komfortní apartmán pod Klínovcem

Chata Háj u Loučné

Loučná pod Klínovcem (Vejprty 8,3 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
Chata pro 10 osob v Krušných horách

Penzion Medvídek

Loučná pod Klínovcem - Loučná (Vejprty 8,6 km vzdušně), na okraji obce / města, na...
Levné ubytování na horách

Horský Hotel Arnika

Loučná pod Klínovcem (Vejprty 9,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vleku
Příjemné ubytování v horském prostředí

Apartmány Loučná 87

Loučná pod Klínovcem (Vejprty 9,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Nové apartmány s restaurací

Chalupa Medvědí Boudy

Loučná pod Klínovcem - Háj u Loučné pod Klínovcem (Vejprty 9,2 km vzdušně), na okra...
Nejlepší ubytování pro skupiny!!!

SPORTOVNÍ CENTRUM MĚDĚNEC

Měděnec (Vejprty 9,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Tenis, fitness, sauna, vířivka, masáže..

Family apartmán Klínovec

Loučná pod Klínovcem (Vejprty 9,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, na horách
Krásný apartmán ideální pro lyžaře
1 - 30 / 30

Vejprty

Vejprty 1

Načerpejte inspiraci v oblasti Krušných hor

Hodně míst lze považovat za inspirativní. Málokdo by je ale hledal v Ústeckém kraji. Skutečnost je však taková, že v sobě skrývá mnoho neznámých klenotů. Mezi ně můžeme zařadit i Vejprty. Ty se nacházejí v okrese Chomutov a během chvíle Vás učarují svou netypickou krásou.

Vejprty leží na samé česko-německé hranici. Jejich okolí je pokryto loukami a hustým lesním porostem. Na první pohled Vás ale zaujme něco trochu jiného. Jakmile překročíte malý potůček, stanete v německém Bärensteinu.

Kdybyste se na obě střediska dívali z ptačí perspektivy, vypadaly by jako jeden funkční celek. Pokud byste se rozhodli, že chcete prozkoumávat naši stranu Krušných hor, dokážete si z města naplánovat výlet na vrchol hory Klínovec. Jen kousek od něj je i Božídarské rašeliniště. Z okolních destinací je Vám pak nejblíže Chomutov, Jáchymov a Klášterec nad Ohří.

Hory plné nerostného bohatství

S první zmínkou o Vejprtech je to trochu složité. Za oficiální se ale považuje ta z 16. století. Nepochybně tu ale lidé žili déle, protože se zde usazovali osadníci z obou stran hranice. Vejprty byly po dlouhou dobu známé svými nalezišti stříbra. Málokdo ale ví, že za jeho objev mohla svým způsobem šťastná náhoda. Kvůli špatným klimatickým podmínkám došlo k povalení jednoho z volně stojících stromů, pod kterým se táhla mohutná žíla stříbra. Jakmile ji lidé spatřili, bylo jasné, že je nutné ji nějakým způsobem využít.

V pozdějších letech se městem prohnaly katastrofy v podobě náboženského útlaku a rozsáhlých vojenských tažení. Lidé byli nuceni přesedlat na málo výnosné zemědělství a drobná řemesla. Spousta jich prchla i za hranice, kde se jim dostalo lepších podmínek pro život.

Vejprty 2

Ještě v 18. století se osadníci vrátili k těžbě, ale posléze jí museli opustit kvůli odlivu bohatých investorů zpátky do zahraničí. Začaly se tu vyrábět hlavně k puškám a tradiční, ručně dělané krajky. Dnes jsou Vejprty ideálním cílem pro všechny, kteří si chtějí zaskočit na pár hodin do zahraničí.

Co tu můžete podniknout ve Vejprtech?

Ve Vejprtech je několik cenných památek, z nichž většina má náboženský charakter. Mezi ně patří kostel sv. Martina, kostel Všech svatých a kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Za povšimnutí stojí i jeden z dochovaných dobových domů. Tím, že jen přejdete přes potok objevíte krásy přilehlého Bärensteinu. V něm uvidíte kostel nebo se podíváte do krajiny z jeho skalní vyhlídky.

V případě, že byste chtěli prozkoumávat lokální hrady a zámky, k návštěvě se Vám nabízí zřícenina hradu Hasištejn a Perštejn. Líbit se Vám bude i vzdálenější zámek Klášterec nad Ohří nebo hrad Loket. Pro celodenní výlet se hodí Chomutov. Je v něm zámek, Zoo park a městská věž. Kdo přijede do Vejprt spolu s dětmi, ten by měl zvážit i cestu do Božího Daru. Kromě Ježíškovy cesty v něm každoročně úřaduje i Ježíškova pošta. Pokud budete chtít, nechte v ní Ježíškovi nějaký dopis i Vy. Jakmile se na začátku prosince pošta otevře, máte velkou šanci, že ho dostanete zpět, označený speciálním vánočním razítkem.

Vejprty – tipy na místa, kde si zasportujete

Ve Vejprtech si užijete sportovních aktivit v létě i v zimě. V jejich okolí je několik naučných a turistických cest. Také v nich můžete jezdit na kole nebo hrát tenis. Nechybí tu ani tělocvična pro sálové sporty. V jakémkoliv ročním období se vykoupete v Aquasvětu Chomutov. Velmi oblíbený je i Aquapark Klášterec nad Ohří.

V zimě se během chvíle přesunete do některého z lyžařských středisek. Pokud se Vám nechce nikam daleko, zajděte si ke sjezdovce v Bärensteinu, která je jen několik metrů od centra. Co by kamenem dohodil je i Skiareál Klínovec a Ski areál Novako, který provozuje Boží Dar.

Vejprty 3

Komornějším střediskem je také Ski areál Alšovka. Co se týče hokeje a ledního bruslení, využijte některou z veřejných ledních ploch, která je v každém větším městě.

Dostupné ubytování ve Vejprtech

Najdete tu všechny typy ubytovacích kapacit. Kromě penzionů a příjemně zařízených hotelů jsou ve městě i apartmány a cenově dostupné priváty. Jestli jste přijeli ve více lidech a chcete si užívat všechny možnosti zdejšího prostředí, pronajměte si horskou chatu, chalupu či prázdninový dům.

Na dovolené ve Vejprtech se setkávají dvě odlišné národnostní kultury. Což je skvělá příležitost, jak můžete poznat něco zcela nového. A to bez toho, aniž byste museli vytáhnout paty ze své rodné země.