Loading

Ubytování v Jáchymově

(2 objekty + 22 objektů v okolí 25 km)

Apartmán Jáchymov

Jáchymov, v obci / ve městě, u vleku
Pohodlný apartmán v klidné lokalitě

Chata Úsvit

Jáchymov, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Dřevěná chata se saunou a bazénem

Sportcentrum Klínovec

Loučná pod Klínovcem (Jáchymov 6,1 km vzdušně), v rekreační...
Útulné pokoje,skvělá cena,přímo u vleku

Chalupa Slunovrat

Hroznětín (Jáchymov 6,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u potoka
chalupa se saunou, vířivkou a bazénem

SKIAPARTMÁNY KLÍNOVEC

Loučná pod Klínovcem (Jáchymov 6,6 km vzdušně), mimo obce / města, u lyžařského stř...
Apartmány na nejlepším místě na Klínovci

Chata Pohoda

Abertamy (Jáchymov 7,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Dokonalá dovolená, super lokalita u lesa

Chata Alexandra

Abertamy - Hřebečná (Jáchymov 7,9 km vzdušně), v rekreační oblasti
Prostorná chata se saunou v Abertamech

Chalupa TAMA

Abertamy - Hřebečná (Jáchymov 7,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraj...
Ubytování v Abertamy- Hřebečná

Abertamská chata

Abertamy (Jáchymov 8,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Levné ubytování v Krušných horách

Apartmány Michaela

Abertamy (Jáchymov 8,2 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
Hezké apartmány v blízkosti ski areálů
1 - 24 / 24

Jáchymov

Jáchymov 1

Tam, kde radioaktivita léčí

Jáchymov je město v Karlovarském kraji, které je součástí okresu Karlovy Vary. Lidé toto místo vyhledávají hned z několika dobrých důvodů. Jedním z nich je krásná příroda. Tu tvoří především lesy a nedaleké Božídarské rašeliniště. Dalším důvodem k návštěvě města je i jeho bohatá historie a především lázeňství. Kdo může říct, že se léčil za pomoci radioaktivních pramenů?

Pokud se chcete podívat i do dalších měst v okolí, Vaše cesta by měla směřovat do nedalekých Karlových Varů. Ty jsou taktéž proslulým lázeňským městem, do kterého se sjíždí klienti z celého světa. Druhou volbou pro Vaše cestování může být návštěva Klášterce nad Ohří, ve kterém je Vám k dispozici krásný zámek.

Město stříbra a radia

Počátky Jáchymova sahají až do 16. století. V té době se totiž zjistilo, že zdejší krajina oplývá obrovským nerostným bohatstvím. To víceméně předurčilo, že se bude jednat o bohaté hornické město. Díky těžbě stříbra měl Jáchymov jen pár let po založení několik tisíc obyvatel a těšil se velké prosperitě.

Jáchymov 2

Ve své době se jednalo o jedno z přirozených center umění i vědy na území Česka. Do města přijížděli učenci a začala se tu vytvářet velká komunita intelektuálů. Byla zde mincovna i báňská škola. Dalšímu překotnému rozvoji Jáchymova prospěla nová nerostná naleziště v blízkém okolí. Poté, co bylo ve městě objeveno radium a radioaktivní prameny došlo k rozkvětu lázeňství. I v současnosti je Jáchymov velmi oblíbeným cílem turistů.

Co dělat v Jáchymově a okolí?

Zajímavým místem ve městě je muzeum v Královské mincovně. V něm objevíte expozici věnovanou dějinám města, historickou knihovnu, příběh o vzniku místních lázní a mnoho dalších významných milníků. Pokud se zajímáte o nerosty či techniku, vydejte se spolu s dětmi do štoly číslo 1. V té Vám průvodce objasní historické okolnosti jejího vzniku. Také si tu prohlédnete žíly některých nerostů a část hornické výbavy.

Jestli-že dáváte přednost procházkám přírodou, určitě si udělejte menší výlet ke Šlikovskému hradu. Legenda praví, že právě tady docházelo k první ražbě mincí. Z hradu zůstaly pouhé dvě věže, z nichž Šlikovská není otevřená pro veřejnost. I přesto je toto místo velmi malebné a rozhodně stojí za Vaši návštěvu. Jen kousek od města je také rozhledna Klínovec, která Vám zprostředkuje výhled do Krušných hor.

V blízkosti města je i mnoho atraktivních hradů a zámků. To znamená, že si užijete spoustu zábavy i v případě, že cestujete s dětmi. V dobré dojezdové vzdálenosti je například hrad Loket, který je jedním z nejoblíbenějších míst u nás. Za návštěvu ale také stojí zámek Valeč, zámek Ostrov nad Ohří či zřícenina hradu Andělská Hora.

Jáchymov 3

Sport a relax ve městě

Přijeli jste za účelem letní rekreace a plánujete se vykoupat? V tom případě si zajeďte k vodní nádrži Kadaň. Ta je vhodná jak ke koupání, tak k provozování řady vodních sportů. Neprohloupíte ani v případě, že si zajedete k přírodnímu koupališti Rolava. Za zhoršených podmínek běžte do Aquacentra Agricola v jáchymovských lázních. Toto centrum návštěvníkům nabízí jak bazén, tak služby spojené s wellness. Vyhlášený aquapark pak najdete v Klášterci nad Ohří.

Rozhodně Vám ale doporučujeme návštěvu Jáchymova v průběhu zimních měsíců. Podmínky a možnosti pro lyžaře jsou zde takřka ideální. Největší tahák je Ski areál Klínovec. Poloha tohoto střediska zaručuje, že si zde na své přijdou především lyžařští fajnšmekři. Dobré podmínky jsou i v nedalekém Ski areálu Boží Dar. Pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře je určen Ski areál NOVAKO.

Cenově dostupné ubytování v Jáchymově

Jáchymov svým návštěvníkům nabízí poměrně bohatou paletu ubytovacích zařízení. Mezi nimi se vyskytují cenově dostupné penziony i apartmány. Dáváte-li přednost levnému ubytování, vhod Vám jistě přijde nabídka ubytování v soukromí. Dobře Vám bude ale i v některé z nedalekých chalup či romantických chat.

Jáchymov je město, které Vás dozajista zaujme. Bude se tu líbit úplně všem. A to ať už se jedná o milovníky kultury, přírody či sportu.

Názory a doporučení

Kateřina Bačeová, Bohuslav Bače (ubytovatel) 15.1.2019
- Jáchymovsko