Loading

Ubytování v Západočeských lázních

(14 objektů)

Penzion Pod Komínem

Skalná, v obci / ve městě, v lese
Komfortní penzion se zahradou a bazénem

Apartmán Duhová

Františkovy Lázně, na okraji obce / města
Komfort jen 12 min. pěšky od pěší zóny

Penzion Apartmány Bečov

Bečov nad Teplou, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Sluneční terasa, dětské hřiště a bazén

Chata Pohoda

Abertamy, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Dokonalá dovolená, super lokalita u lesa

Apartmány Pod Hradem

Skalná, v obci / ve městě
Komfortné apartmány v blízkosti hradu

Hrad Vildštejn

Skalná, na okraji obce / města
Pokoje na hradě s jedinečnou atmosférou

Apartmán Jáchymov

Jáchymov, v obci / ve městě, u vleku
Pohodlný apartmán v klidné lokalitě

Apartmány U Tržnice

Karlovy Vary, v obci / ve městě, v centru města
Apartmány v centru Karlových Varů

Pension U Kaktusu

Březová (okres Karlovy Vary), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Ubytování jako doma - útulné, pěkné

SPA Hotel Panorama

Karlovy Vary, na okraji obce / města
Rodinný hotel v srdci Karlových Varů
1 - 14 / 14

Západočeské lázně

Koupele známe doma i ve světě

Nejzápadnější kraj naší republiky je i za hranicemi naší vlasti vyhlášený jako kraj lázeňský. Zrelaxovat, načerpat nové síly a vyléčit se z různých neduhů sem tak přijíždí nejen čeští hosté, ale potkáte tu také spoustu zahraničních návštěvníků. Území, které zahrnuje bývalé okresy Karlovy VarySokolov a Tachov, se tak stalo velmi oblíbeným místem pro celoroční dovolenou.

Mezi nejznámější lázeňská města tohoto regionu patří Karlovy VaryMariánské LázněFrantiškovy Lázně a Jáchymov. Karlovy Vary se dokonce pyšní největší koncentrací léčivých pramenů na světě. Ochutnat můžete 15 zdejších pramenů, z nichž nejznámější je pramen Vřídlo. Jeho teplota je 73 stupňů a využívá se jak ke koupelím, tak i k pitné kúře. Tento pramen může tryskat až do výšky 12 metrů. Z dalších pramenů můžeme jmenovat třeba pramen RusalkaSvobodaMlýnský či pramen Karla IV.

Do Karlových Varů za léčbou a relaxací

V Karlových Varech na Vás čeká 7 kolonád - Mlýnská, Sadová, Tržní, Zámecká, Vřídelní, altán pramene Svoboda a altán Aloise Kleina. Ujít byste si určitě neměli Mlýnskou kolonádu, uvnitř které vyvěrá hned 5 pramenů. Pseudorenesanční budova skvěle dokresluje význam tohoto lázeňského města. Oproti tomu v úplně jiném stylu, moderním funkcionalismu, je postavena Vřídelní kolonáda. Podle názvu je zřejmé, že zde najdete nejznámější pramen, Vřídlo. 

Kromě lázeňských procedur můžete do Karlových Varů zavítat i na wellness pobyt. Pokud tedy nemáte lázně předepsané od lékaře, můžete využít lázeňských služeb jako samoplátce nebo si vybrat pro svůj pobyt hotel s wellness. Většina hotelů nabízí různé pobytové balíčky, ze kterých si vybere opravdu každý.

V Karlových Varech se ovšem nemusíte jen procházet po kolonádách a ochutnávat léčivé prameny. Ve městě a jeho okolí je pro Vás přichystáno několik značených procházek. Od kratších, které jsou vhodné i pro rodiny s dětmi nebo pro seniory, až po náročnější, na kterých strávíte více jak hodinu. Všechny Vás provedou po malebném okolí. Můžete tak na chvíli uniknout mnohdy turisty přeplněnému městu.

Aktivní oddech v Mariánskych Lázních

Mariánské Lázně jsou pro své léčebné prameny známé už od středověku. Později je však proslavil zejména německý básník J. W. Goethe, který zde rád pobýval. V samotném městě najdete 16 minerálních pramenů, které jsou zastřešené altánky a kolonádami. V jeho okolí však vyvěrá až na 100 pramenů. Světově známý je Křížový pramen, který se využívá k léčbě zažívacího ústrojí. Z dalších pramenů můžeme zmínit pramen FerdinandůvLesníRudolfův či Karolinin. Nezapomeňte navštívit ani hlavní lázeňskou kolonádu, která se řadí mezi památky českého lázeňství. Jako jedna z mála kolonád totiž odolala modernizaci a uchovala si dobový ráz.

Kromě pramenů můžete v Mariánských Lázních navštívit třeba Zpívající fontánu. Hudebné projekce je spojena s barevným osvětlením. Nemusíte ovšem zůstávat pouze ve městě. I zde jsou pro Vás připravené značené trasy různých obtížností a délek - od půlhodinových až po pětihodinové. Trasy jsou jak pro pěší, tak i pro cyklisty. Za návštěvu rozhodně stojí park Boheminium. Tento park se řadí na čtvrtou příčku největších parků miniatur v Evropě. Najdete zde víc než 60 modelů známých staveb z celé republiky. Park se nachází na vrchu Krakonoš, kam se dostanete buď lanovkou nebo MHD.

Lázně pro celou rodiny po celý rok

Františkovy Lázně založil císař František I. Již od 15. století byla známá léčivá síla zdejších pramenů a dodnes jsou lázně vyhledávané zejména pro léčbu pohybového aparátu. Nejznámější je určitě Františkův pramen, ale mezi oblíbené se řadí i pramen NatálieLuisinSolný nebo Nový. Příjemná relaxace na Vás čeká v Aquaforu, zdejším oblíbeném akvaparku. Užít si tu můžete jak jízdu na tobogánech či skluzavkách, tak i vodní jeskyni či finskou saunu. Příjemně teplá voda je samozřejmostí jak ve vnitřních, tak i venkovních bazénech.

Lázně Jáchymov se odlišují od ostatních lázní tím, že léčí radonovou vodou a jsou to první lázně na světě, které tento způsob léčby využívají. Město leží v údolí Krušných hor, což mu dodává na malebnosti. Lázně Jáchymov nabízejí i speciální pobytové balíčky pro rodiny s dětmi. Samozřejmostí je možnost sportovních aktivit v okolí města, a to jak pro pěší, tak pro cyklisty. Projít se můžete Císařskou alejí, vydat se za skřítky Poohří nebo navštívit Údolí mlýnků.

Přestože hlavní lázeňská sezóna začíná v květnu a probíhá přes letní měsíce, ani v zimě lázně nezahálí a připravují pro své hosty pestrý tematický program. Můžete tak třeba strávit Vánoce či novoroční oslavy v některém z lázeňských domů a prožít tak nezapomenutelnou atmosféru výjimečných dní.

Bohatý výběr ubytování v Západočeských lázních 

Západočeské lázně jsou přehlídkou luxusních lázeňských hotelů. Pokud si můžete dovolit dopřát si dovolenou či léčebný pobyt v některém z nich, určitě neváhejte. Pokud je Váš rozpočet ale trochu omezený, nezoufejte. I pro Vás je zde spousta možností, jak prožít dovolenou. Samozřejmě zde najdete i spoustu dalších hotelů nižší kategorie za příznivé ceny. Vybrat si můžete z apartmánů, kterým dají přednost zejména rodiny s dětmi, protože mohou využít vlastní kuchyni, dále z rodinných penzionů nebo dokonce ubytování v soukromí či kempů. Pokud hledáte opravdové soukromí, chaty a chalupy budou tou pravou volbou. 

Zdejší lázně určitě stojí za to, abyste si v nich naplánovali svoji dovolenou. A pokud nemůžete využít klasickou lázeňskou několikatýdenní proceduru, určitě si vyberete z nabídky kratších wellness pobytů. 

Názory a doporučení

JARMILA KOHOUTOVÁ (starší pár - návštěvník) 19.1.2019
Pěkná krajina, voda, přehrada, lesy, lázně, cyklotrasy a pěší stezky.
Kateřina Bačeová, Bohuslav Bače (ubytovatel) 15.1.2019
- příroda - lázně - hrady - rozhledny
Jaroslav Dvořák (ubytovatel) 28.11.2018
Navštívit Bečov, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Klášter Teplá, Cheb.
Michala Matoušková (ubytovatel) 21.11.2018
Karlovarský kraj nabízí širokou škálu jak možností léčení v mnoha lázeňských městech regionu, tak řadu volnočasových aktivit - turistika, lyže, golf, cyklistika.