Loading

Ubytování ve Skalné

(2 objekty + 6 objektů v okolí 25 km)

Apartmány Pod Hradem

Skalná, v obci / ve městě
Komfortné apartmány v blízkosti hradu

Penzion Pod Komínem

Skalná, v obci / ve městě, v lese
Komfortní penzion se zahradou a bazénem

Villa Joanna

Františkovy Lázně (Skalná 5,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Apartmány ve Františkových Lázních!

Apartmán Mattoni

Františkovy Lázně (Skalná 5,3 km vzdušně), v obci / ve městě...
apartmán se zvýšenou dezinfekční péčí

Apartmán Harmonia

Františkovy Lázně (Skalná 5,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Útulný apartmán uprostřed lázní!

Apartmán Duhová

Františkovy Lázně (Skalná 5,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Komfort jen 12 min. pěšky od pěší zóny

Hotel U Špejcharu

Nový Kostel - Kopanina (Skalná 8,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Útulné, selským nábytkem zařízené pokoje

Penzion Bájo

Cheb (Skalná 9,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Pěkné ubytování blízko k atrakcím
1 - 8 / 8

Skalná

Skalná 1

Poznejte krásy západočeského pohraničí

Na samém okraji Karlovarského kraje, v okrese Cheb, se rozkládá malé městečko zvané Skalná, které Vás okouzlí na první pohled. V případě, že máte chuť, prohlédnout si hezké památky, nasát skvělou atmosféru a užít si klid a pohodu, jste na správné adrese. Za návštěvu však stojí také okolí, kde se nudit rozhodně nebudete. Navíc, výhodné ubytování za pár korun a dechberoucí příroda, to vše Vám dovolená na Karlovarsku nabídne.

Skalná, malebné městečko v Západních Čechách, se pyšní dlouhou historií, jejíž kořeny sahají až do přelomu 12. a 13. století. Původně nevelká osada situovaná kolem zdejšího hradu se díky rozvoji manufaktur postupně proměnila v obchodní centrum regionu. Přestože po druhé světové válce se město vylidnilo, dokázalo si uchovat svůj půvab. O tom se dnes přesvědčí každý, koho sem skvělá atmosféra, parádní kulturní život i levné ubytování přiláká.

Jaké zajímavosti Vám Skalná nabídne?

Dovolená ve Skalné je jako stvořená zejména pro všechny milovníky historie a památek, kteří se zde rozhodně nudit nebudou. Pokud patříte mezi ně, určitě si nenechte ujít prohlídku slavného románského hradu Vildštejn, kde to skutečně žije. Seznámíte se tu s životem rytířů, prohlédnete si jejich zbroj a uvidíte ostatky Bílé paní. Večer se můžete těšit na bujarou zábavu v hradní krčmě a ti odvážnější si jistě užijí i tradiční únorový slet upírů.

Za zmínku ale stojí také zachovalé sakrální památky, jako je například kostel svatého Jana Křtitele. Stejně tak se vyplatí neminout ojedinělé hasičské muzeum, a též staré hrázděné domy jistě přitáhnou Vaši pozornost. V případě, že si sjednáte to nejlepší ubytování a zůstanete déle, čeká na Vás ještě jedno zajímavé překvapení. Tím je zřícenina gotického hradu Starý rybník, jež patří mezi nejvíce fotogenické u nás, a proto si zde pořídíte parádní selfie.

Skalná 2

Do Skalné za památkami a přírodou

Během pobytu na Karlovarsku se však můžete těšit nejen na krásné architektonické dědictví a výhodné ubytování, ale zajisté Vás potěší i vyhlášený kulturní život. Ve Skalné se totiž po celý rok něco děje a nudit se zde proto nebudete. V jarních měsících si nenechte ujít masopustní průvod plný pestrobarevných masek. V létě na Vás pro změnu čekají oblíbené dožínky spojené s hudbou a pitím a před Vánocemi si též určitě vychutnáte adventní trhy v podhradí.

Pokud Vás láká spíše aktivní dovolená spojená s toulkami hezkou přírodou, kde za celý den nepotkáte živou duši, taktéž si zde přijdete na své. Vyrazit můžete třeba na menší procházku po lesích, jež zakončíte u přírodního koupaliště Skalná, kde máte možnost se osvěžit. Na ty, kdo si chtějí zasportovat, zase čeká moderní víceúčelové hřiště. V pohodě si tady zahrajete fotbal či tenis a bude-li pršet, přesunete se do nové haly, jež Vám též nabídne řadu možností.

V okolí Skalné se Vám bude líbit

Máte chuť, dopřát si bezva pobyt, spojený se skvělými zážitky a dobrodružstvím, na které hned tak nezapomenete? Potom neváhejte a vydejte si i do okolí Skalné, jež Vám nabízí mnoho míst, jež stojí za to navštívit. Kdo chce vidět unikátní bahenní sopky a poznat krajinu, která nikdy nespí, měl by určitě zamířit do známé přírodní rezervace SOOS. Budete-li mít chuť, můžete si prohlédnout i expozici zvanou Ptačí svět, a také návštěva Geoparku se vyplatí.

Dovolená v Západních Čechách zve k výletu do Karlových Varů, světoznámého lázeňského města, kde to doopravdy žije. Čekají tady na Vás procházky po kolonádě, ochutnávky pramenů a samozřejmě i jedinečná atmosféra, kterou jinde nenajdete. Samozřejmostí je prvotřídní ubytování a spousta možností, jak zde strávit volný čas. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, návštěva slavného pravoslavného kostela či prohlídka nevšedního Jan Becher Muzea, spojená s ochutnávkou známého likéru, nic z toho není problém.

Skalná 3

Stejně tak si nenechte ujít ani blízký Cheb, krásné historické město, kde uvidíte slavný Špalíček, romantické uskupení barevných hrázděných domů. Koho láká spíše zimní dovolená na Karlovarsku, určitě by měl zamířit do Skiareálu Mariánky. Ten se pyšní sjezdovkami pro malé i velké a nedaleko se navíc nachází Park miniatur Bohemium, jež si zamilují hlavně děti. Celý pobyt můžete zakončit třeba v Aquaforu Františkovy Lázně, kde si užijete spousty zábavy.

Levné ubytování ve Skalné stojí za to

Typické západočeské městečko se pyšní nejen půvabnými památkami a mnoha možnostmi, jak zde trávit volný čas, ale nechybí ani výhodné ubytování za babku. Záleží přitom jen na Vás, zda dáte přednost luxusnímu hotelu nebo vyzkoušíte prvotřídní apartmán. Stejně tak nechybí ani rodinné penziony pro nenáročné. Kdo touží spíše po romantice, ten si jistě oblíbí naše stylové roubenky nebo staré chalupy a stejně tak ubytování v soukromí se vyplatí.

Chcete si dopřát senzační dovolenou v Skalné spojenou s prohlídkou starého hradu, posezením v krčmě a dobrodružstvím uprostřed tajuplné přírody? V tom případě neváhejte, sjednejte si to nejlepší ubytování a vydejte se do Skalné za památkami a zábavou ještě dnes.

Názory a doporučení

Helena Hajná (rodina s malými dětmi - návštěvník) 28.6.2020
Obec jsme nestihli projít. Navštívili jsme pouze středověkou hodovnu, tam jsme si pochutnali.
Kateřina Bímová (rodina s malými dětmi - návštěvník) 17.2.2020
Nádherné okolí