Loading

Ubytování v Bublavě

(2 objekty + 7 objektů v okolí 25 km)

Penzion Bublava

Bublava, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Přímo na sjezdovce, s wellness

Apartmány u Havelků

Bublava, na okraji obce / města
Nově postavené apartmány 1 km od vleku

Apartmán Anna

Kraslice (Bublava 5,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlný apartmán v Krušných horách

Penzion Jelení

Nové Hamry (Bublava 11,9 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Pohoda, klid a jídlo v Krušných horách!

Chalupa Vysoká Jedle

Nejdek (Bublava 13,7 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Výhodná cena a klid v lese, na samotě!

Chaty Na bílé stopě

Horní Blatná (Bublava 18,6 km vzdušně), na okraji obce / měs...
Výhodné ubytování pro aktivní rekreanty

Pension Bohemia

Horní Blatná (Bublava 18,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v...
Penzion s restaurací v Krušných horách

Chata Pernink

Pernink (Bublava 19,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Prostorná chata v blízkosti skiareálu

Hotel U Špejcharu

Nový Kostel - Kopanina (Bublava 20,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Útulné, selským nábytkem zařízené pokoje
1 - 9 / 9

Bublava

Bublava 1

Dovolená, na kterou nezapomenete

Milujete českou přírodu a přitahují Vás tak trochu tajemná místa? V tom případě se vydejte do Karlovarského kraje, konkrétně do okresu Sokolov.

Proč právě tam? Protože tam objevíte obec s magickým jménem Bublava. Ta se nachází jen pár kroků od hranic se sousedním Německem. Celé její okolí pokrývá hustý a neprostupný hvozd. Zkrátka a dobře, jedná se o naprosto dokonalou a nikým nerušenou idylku.

Mezi nejbližší města v blízkosti patří nepochybně Kraslice. Pokud projedete lesem, čeká na Vás Přebuz a Rolava. V rozumné vzdálenosti je i Nejdek. Když Vás přepadne touha cestovat až do Karlových Varů či do Sokolova, počítejte s tím, že cesta bude vzhledem k místním podmínkám trochu delší.

Poprvé se o Bublavě hovoří na počátku 17. století. Není se čemu divit. Terén dnešní obce nebyl pro život příliš hostinný. Tomu, že se osídlení dostane i sem nasvědčovalo to, že se tato oblast využívala pro těžbu velkého nerostného bohatství. Dolovalo se hlavně okolo Kraslic. A tak započalo pomalé osidlování lesů v místech dnešní Bublavy.

Zdejší kopce v sobě ukrývaly olovo, stříbro i měď. I přes obtížné životní podmínky se tu ale lidem velmi dařilo a Bublava zažívala opakovaný rozkvět a růst. Protože se ale od těžby postupem času upustilo, místní se našli ve výrobě tradičních krajek. Dobrá dostupnost dřeva pak vyústila ve výrobu hudebnin. V současnosti je obec vyhledávaná jak milovníky zimních sportů, tak všemi, kteří chtějí prozkoumat taje zdejší přírody.

Kam v Bublavě na výlet?

Patrně největší dominantou obce je kostel Nanebevzetí Panny Marie. Ten byl postaven v 2. polovině 19. století. Je tu také kaplička a pomník obětem fašismu. Jen nedaleko centra je i rozhledna Bleiberg.

Bublava 2

Ve vedlejších Kraslicích Vám doporučíme návštěvu Muzea Kraslické dráhy. Kdo chce, ten by se měl projít i po kraslických ulicích. Když se budete dívat pořádně, objevíte mimořádně cenný dům, který je zástupcem u nás neobvyklé hrázděné architektury. Zajímavá je i novorománská bazilika Božího Těla.

Koho baví historie a kultura, ten by si měl udělat výlet to některého z hradů a zámků v přilehlém okolí. Tím nejznámějším je hrad Loket Krásnými památkami, ve kterých se bude líbit i dětem jsou hrad a zámek Bečov nad Teplou a zámek Kynžvart.

V dobré dojezdové vzdálenosti je i hrad Cheb, jehož areál je jediným zástupcem u nás jinak nevídaného stavebního slohu. Mezi dalšími tipy na výlet, které by neměly chybět na Vašem seznamu jsou zámek Chyše, zámek v Klášterci nad Ohří či zámek Manětín.

Jestli přijedete v průběhu léta a nemůžete se dočkat, až tu budou Vánoce, určitě se zastavte ve Vánočním domě v Doubí. V tomto objektu jsou totiž Vánoce po celý rok. Ideální čas na návštěvu bude i kdykoliv v průběhu listopadu a prosince. Uvidíte, že se Vám podaří naladit na příjemnou sváteční náladu i během klasického předvánočního shonu.

Sport a odpočinek v Bublavě i jinde

V letní sezóně Vám k dovádění ve vodě poslouží některá z vodních nádrží či bazénů. Velmi oblíbeným cílem výletníků je vodní nádrž Jesenice. Ta je vhodná jak ke koupání, tak k provozování dalších vodních sportů. Vodní atrakce Vám naopak nabídne Aquafórum ve Františkových Lázních.

Bublava 3

Přímo v Bublavě a její bezprostřední blízkosti je i několik dobrých lyžařských vleků a středisek. Tím nejbližším je Ski areál Bublava, který umožňuje i snowboarding. Co by kamenem dohodil je i Ski areál Lišák. Asi hodinu jízdy daleko je vyhledávané lyžařské středisko Boží Dar.

Nocování v Bublavě

Bublava i přes svou velikost poskytuje velmi slušné možnosti ubytování. V obci jsou Vám k dispozici jak hotely, tak cenově přívětivé penziony.

Kdo si chce veškeré věci naplánovat a připravit sám, ten si zvolí cenově dostupný apartmán, nebo se ubytuje v soukromí. Větší skupiny turistů a rodinné výlety přivítá i některá z horských chalup a chat.

I přes svou značnou odlehlost je Bublava místo, které si okamžitě získá Vaše sympatie. Široké množství aktivit, dobře dostupné služby a krásná příroda zajistí, že se sem začnete pravidelně vracet. To Vám slibujeme.

Názory a doporučení

Miroslav Hroch (starší pár - návštěvník) 15.9.2019
pěkná vyhlídka z mnoha míst, ale zoufalý stav některých zcela neudržovaných cest uvnitř obce