Loading

Ubytování v Chebu

(1 objekt + 7 objektů v okolí 25 km)

Penzion Bájo

Cheb, na okraji obce / města
Pěkné ubytování blízko k atrakcím

Apartmán Mattoni

Františkovy Lázně (Cheb 5,0 km vzdušně), v obci / ve městě,...
apartmán se zvýšenou dezinfekční péčí

Apartmán Harmonia

Františkovy Lázně (Cheb 5,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Útulný apartmán uprostřed lázní!

Apartmán Duhová

Františkovy Lázně (Cheb 5,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Komfort jen 12 min. pěšky od pěší zóny

Villa Joanna

Františkovy Lázně (Cheb 5,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Apartmány ve Františkových Lázních!

Apartmány Pod Hradem

Skalná (Cheb 10,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány v blízkosti hradu

Penzion Pod Komínem

Skalná (Cheb 10,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v lese
Komfortní penzion se zahradou a bazénem

Hotel U Špejcharu

Nový Kostel - Kopanina (Cheb 14,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Útulné, selským nábytkem zařízené pokoje
1 - 8 / 8

Cheb

Cheb 1

Prázdniny s vůní dobrodružství

Přemýšlíte, kam si letos zajedete na dovolenou? Pokud ano, v tom případě si sbalte a vyrazte do Chebu. Ten objevíte v Karlovarském kraji. Sám o sobě je Cheb centrem okresu Cheb.

I když Vám možná nepřijde, že je tato destinace pro trávení prázdnin nejvhodnější, opak je pravdou. Nejen, že Vám Cheb poskytne řadu atraktivních památek, ale i širokou škálu dalších možností, jak trávit volný čas.

Městem protéká řeka Ohře. Také tu najdete hned dvě vodní nádrže. Jednou z nich je vodní nádrž Skalka. Tou druhou je vodní nádrž Jesenice. Nesmíme zapomenout ani na to, že je zdejší destinace proslulá pro svou krásnou přírodu. Jen kousek od městského centra jsou Vám k dispozici rozlehlé lesy v pohraničí s Německem. V blízké vzdálenosti od Chebu je i několik dalších turisticky zajímavých měst. Jsou jimi Františkovy Lázně a Mariánské Lázně.

První zmínky o Chebu lze vystopovat až do 11. století. Z historických pramenů však víme, že k prvnímu osídlení došlo už o tři století dřív. Už krátce po založení města docházelo k vleklým sporům o jeho vlastnictví. Nárok si na něj dělalo jak české, tak německé území. Proto byl Cheb čas od času Český, jindy zase bylo jeho správou pověřeno Německo.

I přesto, že se tyto spory podařilo urovnat a Cheb definitivně připadl Čechům, německé obyvatelstvo se s tímto verdiktem nechtělo smířit. Po konci 1. světové války proto Němci požadovali odtržení Chebu od Čech. Plánovaný převrat se jim však nezdařil. Jelikož však známe historii, dnes již víme, že s příchodem nacismu se Němcům jejich přání splnilo. Po skončení 2. světové války město z velké části zpustlo a poměrně dlouhou dobu se jej nedařilo vrátit do stavu před válkou. Dnes je však Cheb opět v plné formě a dělá vše pro to, aby se oživil zájem o tuto destinaci.

Cheb 2

Kam jít v Chebu na výlet?

Nejzajímavější památkou ve městě je bezesporu Chebský hrad. Vzhledem k rozvleklým územním sporům se jedná o jediného zástupce štaufské císařské falce u nás. Krom zbytků hradního paláce je tu k vidění i unikátní kaple sv. Erharda a Uršuly, kasematy a Černá věž.

Další velmi cennou památku uvidíte v historickém centru města. Jedná se o Špalíček a řadu dalších původních městských domů. Krom toho, že je komplex těchto budov historicky velmi cenný je zajímavý i z hlediska architektury.

Jedná se o zástupce hrázděných domů, které jsou velmi typické pro oblast Německa. K malebné scenérii města přispívá i kostel sv. Mikuláše. Pokud ale dáváte přednost procházkám po přírodě, udělejte si malý výšlap k Bismarckově rozhledně na Zelené hoře. Jestli-že chcete na chvíli změnit prostředí, udělejte si výlet do Františkových Lázní.

Ty jsou vzdálené pouhých několik málo kilometrů, takže cesta uběhne i dětem. Krom zrcadlového labyrintu lze ve městě navštívit i pavilon Františkova pramene. Také je možné vystoupat na rozhlednu Salingburg. V případě, že byste rádi viděli i některé z hradů a zámků v okolí Vás nasměrujeme k zámku Chyše. Příjemný čas ale strávíte i na zámku Kynžvart či na zámku Bečov nad Teplou. Naprostým skvostem je hrad Seeberg, který nemá v našich končinách obdoby.

Cheb a jeho sportovní možnosti

Přírodní koupání si užijete v některé z místních vodních nádrží. Plavat lze jak v Jesenici, tak ve Skalce. Lze v nich ale provozovat i další druhy vodních sportů. V zimě, případně při nepřízni počasí se uchylte do Aquafora Františkovy Lázně. Děti se tu vyřádí u vodních atrakcí a Vy si v klidu odpočinete v některé z wellness zón.

Cheb 3

V případě, že do Chebu vyrazíte v zimě jsou tu dvě blízká lyžařská střediska. Zhruba půl hodiny od města je Ski areál Mariánky v Mariánských Lázních. Vzhledem k atraktivitě města je toto středisko připraveno i na větší počet lyžařů. Druhou možností je pak lyžovačka ve Ski areálu Lišák.

Cenově dostupné ubytování v Chebu

V Chebu je Vám k dispozici řada komfortně vybavených ubytovacích kapacit. Krom ubytování v penzionech a hotelech je tu i možnost ubytování v soukromí. Pokud nemáte na rozhazování, uspokojí Vás ubytování v turistické ubytovně či v některém z kempů.

Romantickou dovolenou si užijete naopak v případě, že si zarezervujete některou z chalup či chat. Město Cheb si rozhodně zaslouží Vaši pozornost. Čeká tu na Vás nápaditá architektura, zajímavá historie i řada dalších neokoukaných památek. Určitě se Vám tu bude líbit.

Názory a doporučení

Markéta Wagnerová (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 15.8.2019
Krásně opravené cenné památky! Byli jsme nadšeni Chebským hradem, chrámem svatého Bartoloměje (nádherná nová střecha), kostelem svaté Kláry, Křížovou chodbou Františkánského kláštera atd. V každou denní dobu jsme obdivovali náměstí Jiřího z Poděbrad. Opakovaně jsme navštívili odpočinkový areál "Krajinka".
Radek Drobilič (starší pár - návštěvník) 13.8.2019
Chebský hrad, retro muzeum, muzeum Albrechta z Valdštejna, historické centrum.