Loading

Ubytování v Horním Slavkově

(1 objekt + 23 objektů v okolí 25 km)

Penzion Puleček

Horní Slavkov, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Rodinný penzion s restaurací, lovem ryb

Penzion Apartmány Bečov

Bečov nad Teplou (Horní Slavkov 6,4 km vzdušně), na okraji o...
Sluneční terasa, dětské hřiště a bazén

Chalupa Martinka

Kolová (Horní Slavkov 7,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Útulné rodinné ubytování s bazénem

Pension U Kaktusu

Březová (okres Karlovy Vary) (Horní Slavkov 8,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u l...
Ubytování jako doma - útulné, pěkné

Pension Lukas

Karlovy Vary (Horní Slavkov 8,3 km vzdušně), v obci / ve měs...
Krásné ubytování u Karlových Varů

Penzion JAS

Karlovy Vary (Horní Slavkov 9,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na ok...
Rodinný penzion v Karlových Varech!

Lázeňská léčebna Mánes

Karlovy Vary (Horní Slavkov 10,3 km vzdušně), v obci / ve mě...
Komplex hotelů s lázeňským zaměřením

Hotel Dvorana

Karlovy Vary - Dvory (Horní Slavkov 10,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Luxusní hotel ve Varech s wellness

Penzion Selský Dvůr

Karlovy Vary - Počerny (Horní Slavkov 10,9 km vzdušně), na okraji obce / města, v c...
Rodinný penzion v klidné části města

Karlsbad Apartments

Karlovy Vary (Horní Slavkov 10,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Odpočinkový pobyt v lázeňském městě
1 - 24 / 24

Horní Slavkov

Vítejte v Horním Slavkově

Jestli nevíte, kde přesně město Horní Slavkov leží, najdete ho uprostřed známého lázeňského trojúhelníku mezi městy Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně v severní polovině Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Administrativně leží v okrese Sokolov, v Karlovarském kraji, jihovýchodně od okresního města Sokolov, jižně od Karlových Varů. První písemné zmínky o Horním Slavkově pocházejí z r. 1332 v souvislosti s hornickou osadou. Odtud se později odvodil i název Horní, druhá část názvu je daná zakladatelem městečka Slávkem z Rýzmburka.

Horní Slavkov 1

Za vlády mocného rodu Pluhů z Rabštejna na přelomu 15. a 16. století se Horní Slavkov řadí díky rychlému rozvoji těžby cínových a stříbrných rud k největším horním městům. Od počátku 16. století dochází k rozsáhlé výstavbě, stává se centrem vzdělanosti a kultury v Českém království.

Počátkem 17. století nastává trvalý úpadek těžby, dochází však k rozmachu řemesel, především cínařství, hrnčířství a kamnářství, později se přidává textilní a galanterní výroba, výroba perleťových knoflíků a hlavně se začíná zde vyrábět první český porcelán.

V dnešní době je porcelánka uzavřena a výroba porcelánu zastavena. Po 2. světové válce se po ukončení těžby uranu ve městě prosazuje strojírenství. Dnes je město moderním centrem turistického regionu v srdci Slavkovského lesa. Přirozenou dominantou města a jeho nejcennější památkou je gotický děkanský kostel sv. Jiří, ohradní zeď hřbitova a zvonice. Kostel je zajímavý tím, že stavba obsahuje pevnostní prvky – měl tři věže vybavené střílnami.

Na Kostelním náměstí si určitě všimnete Trojičného sloupu od neznámého mistra. Na kolenou Boha-otce leží bezvládné tělo Kristovo. Na bocích podstavce můžete obdivovat plastiky svatých pocházející z období před rokem 1700. Na náměstí je zajímavých několik původně měšťanských domů z poloviny 16. století, na některých z nich jsou dosud pěkně uchovány původní architektonické prvky. V nově adaptovaném domě, který těsně sousedí s architektonicky nejcennějším objektem v Horním SlavkověPluhův dům, je umístěno Muzeum Horní Slavkov. Jeho expozice se věnují výrobě porcelánu, cínařství, hornictví a dějinám města.

Špitální kostel sv. Anny zde stával již počátkem 16. století, později zcela vyhořel při velkém požáru města, barokní vzhled dostal při jeho opravě kolem roku 1728. Na můstku přes potok je na čtyřhranném podstavci umístěna netypická socha sv. Jana Nepomuckého, u jehož nohou klečí anděl. Další historickou zajímavostí je městské popraviště z 16. století - okrouhlá hrubá stavba se třemi vyššími pylony, nad vchodem do vnitřní části popraviště je umístěna plastika se znakem města a latinským nápisem.

Horní Slavkov 2

Velmi zajímavé z architektonického hlediska je prostranství kolem tzv. Nového náměstí na sídlišti, které bylo vybudováno v letech 1954 – 1962 v architektuře tzv. Sorealu – socialistického realismu. V případě zlého počasí při prohlídce města navštivte Porcelánku Haas a Czjzek, první porcelánovou manufakturu v českých zemích, založenou roku 1792.

V areálu závodu si všimněte zachované objekty z poloviny 19. století, hlavní vstupní budovu a výrobní objekt s muflovací pecí. Nakoupit si můžete ve zdejší značkové prodejně. Lze si tu dohodnout i možnou exkursi závodu.

Vydejte se na výlety do okolí Horního Slavkova

Horní Slavkov je rozložen v členitém terénu tří údolí na okraji Slavkovského lesa, což dává městu předpoklady stát se výchozím místem pro Vaše výlety doslova všemi směry. K dispozici tu budete mít rozsáhlou síť cyklistických a turistických stezek. Město Horní Slavkov leží přímo v centru Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Můžete zde obdivovat jedinečný skalní masiv Svatošských skal, vrcholová rašeliniště nebo květnaté orchidejové louky i lokality s výskytem vzácných rostlin.

Oblast CHKO zahrnuje celkem 27 maloplošných zvláště chráněných území a do její působnosti spadá také péče o národní přírodní rezervaci Soos, Velké jeřábí jezero i Velký močál, národní přírodní památku Komorní hůrka, Železní hůrka a Lužní potok, které se nacházejí v bezprostřední blízkosti CHKO. Toto území významné svými bohatými surovinovými zdroji, prameny minerálních vod a rozsáhlými lesními porosty významně ovlivňuje význam širokého okolí západočeských lázní – města Jáchymov, Františkovy Lázně, Karlovy Vary, Lázně Kynžvart a Mariánské Lázně.

Patříte-li k milovníkům české historie a obzvlášť hradů a zámků, další své kroky v rámci výletů během své dovolené nasměrujte k románsko-gotickému hradu Loket. Necelou půlhodinu cesty z Lokte na Vás zas čeká hrad a zámek Bečov nad Teplou, kde je k vidění relikviář sv. Maura. Vzácná památka, hodnotou srovnávaná s českými korunovačními klenoty, pochází z první čtvrtiny 13. století. Asi 2,5 km na východ od Horního Slavkova v obci Ležnice čeká další možný objekt Vašeho zájmu – Ležnický skanzen. Vznikl renovací zchátralého objektu bývalého selského stavení, prohlédnout si zde můžete dobové světničky, třídu obecné školy a expozici zemědělské techniky.

Horní Slavkov 3

Pro letní rekreaci můžete využít místní koupaliště Puleček, což je přírodní koupaliště s pravidelně udržovaným okolím. Okolo vede nová environmentální stezka a turistická trasa na Třídomí. Na místě bývalé obce se dnes nacházejí rekreační objekty a koupaliště, nedaleko kostel sv. Mikuláše a o něco dál Vás stezka zavede až k rozhledně na hoře Krudum.

Pro zimní rekreaci jsou určeny ski areály, najdete je např. v Jáchymově – Ski areál Jáchymov - Náprava či Ski areál Mariánské Lázně. Nabízí Vám upravené běžecké tratě ale i sjezdovky a vleky, upravené i pro večerní lyžování.

Ubytujte se v Horním Slavkově a blízkém okolí

Zarezervujte si včas ubytování, ušetříte si tak stresy při shánění ubytování během své dovolené v Horním Slavkově. Dobrým tipem pro Vás může být třeba restaurace poskytující ubytování i stravování přímo v centru, v klidné okrajové části potom ubytování v penzionech, apartmánech a v soukromí. Při návštěvě hradu Loket ve stejnojmenné obci vzdálené asi 6 km od Horního Slavkova se můžete ubytovat v penzionech, hotelích či hostelu. Jestliže ještě nevíte, kde strávit letošní dovolenou, zkuste to s Horním Slavkovem. Určitě nebudete litovat.