Loading

Ubytování v Sedlčanech

(1 objekt + 11 objektů v okolí 25 km)

Hotel Hrazany

Sedlčany, mimo obce / města, v lese
U řeky, s wellness a restaurací...

Ubytování v Ouklidu

Nedrahovice (Sedlčany 5,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Zázračné a vzácné ticho, klid a pohoda

Penzion U Radešínka

Počepice (Sedlčany 7,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Ubytování v areálu s adventure golfem

Penzion Strnadovský mlýn

Jesenice (okres Příbram) (Sedlčany 9,2 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji l...
Na svatby, oslavy, školní výlety, akce!

Rekreační středisko Líchovy

Dublovice (Sedlčany 9,6 km vzdušně), na samotě, u lesa / na...
Bezbariérové rekreační středisko

Chaloupka za potůčkem

Županovice (okres Příbram) (Sedlčany 10,5 km vzdušně), v rek...
Ideální chaloupka u vody, pro rodinky

Ubytování a Tréninkové centrum Slapy

Drevníky (Sedlčany 13,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Vnitřní vyhřívaný bazén a finská sauna

Ubytování na Farmě Heroutice

Neveklov (Sedlčany 13,8 km vzdušně), na samotě, u vody
Jízda na koni, fantastická restaurace

Penzion Pod Lipou

Rabyně (Sedlčany 14,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa...
V klidném prostředí s výhledem na jezero

Pension Luis

Jistebnice (Sedlčany 16,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion v blízkosti golf hřiště
1 - 12 / 12

Sedlčany

Sedlčany 1

Hurá do Sedlčan!

Kdo chce letošní dovolenou strávit ve Středočeském kraji, ten by se měl vyhnout Praze obloukem a dát šanci i některému z menších měst v jejím okolí. Takovým jsou třeba Sedlčany, které objevíte v okrese Příbram. Mají velmi bohatou historii, která z nich dělá hráče, se kterým je potřeba počítat.

Sedlčany leží v zemědělsky hojně využívané krajině, kterou protíná hladina Sedleckého potoka a Mastníku. První z uvedených pak na jedné straně Sedlčan vytváří poklidnou zátoku, která je vhodná k procházkám.

Když se přesunete do sousední obce Solopysky, projdete se okolo některého ze dvou rybníků. Tím menším je Horní solopyský rybník, v jehož bezprostřední vzdálenosti je i větší Dolní solopyský rybník. Pěknou podívanou Vám poskytne i rybník Musík, který je taktéž vděčným cílem turistů hledajících klid. V případě, že byste chtěli vidět i další místa v okolí Vám doporučíme výlet do Vysokého Chlumce. Co by kamenem dohodil je i Jesenice a Sedlec-Prčice.

Město, jež proslavil sýr

Poprvé se o Sedlčanech dozvídáme během 11. století. Vzhledem k tomu, že jsou velmi blízko Praze, ale zároveň dostatečně daleko po cestě, se ze Sedlčan se stalo důležité obchodní středisko. Místním se tu i přes poměrně časté střídání majitelů vcelku dařilo. To se odrazilo i na pozvolném výskytu řemesel a získávání některých privilegií. V Sedlčanech se vařilo pivo, ale nejvíce prosluly hlavně díky výrobě kvalitních látek.

To ale neznamená, že by se jim vyhýbaly potíže. Ty největší přišly v období husitských válek. Sedlčany velmi negativně zasáhla i německá okupace během 2. světové války. V tomto období tu byl vybudován německý cvičný prostor, což vyústilo k nucenému přesunu obyvatel do jiných částí protektorátu. Dnes jsou Sedlčany známé především díky výrobě Sedlčanského hermelínu a svým krásným památkám.

Sedlčany 2

Sedlčany, kultura a sport

Ať už jste do Sedlčan přijeli na otočku, nebo na několik dní, uvidíte, že nebude čas na nudu. Nejvíc pozornosti se dostává Červenému Hrádku u Sedlčan. V něm je stejně pojmenovaný zámek, který ale není veřejnosti přístupný. To ale ani trochu nevadí, protože zájemci se určitě rádi projdou jeho hezky upravenou zahradou.

Milovníci architektury by se měli podívat na kostel sv. Martina, do jehož interiéru se lze dostat po předchozí domluvě. U něj stojí i masivní kamenný kříž. Hlavní památkou na centrálním náměstí Sedlčan je pak morový sloup z 18. století s několika sochami svatých.

Mnoho hezkých věcí Vám ukáží i další obce v katastrálním území Sedlčan. Dominantou Solopysk je budova bývalé a dnes již zaniklé tvrze. Dovnitř se sice nedostanete, ale i přesto je dobré se u ní zastavit a popřemýšlet o jejích původních majitelích. V obci jsou i boží muka s vyobrazením Panny Marie Bolestné. Zajímavou atmosféru spolu s dětmi zažijete v případě, že si uděláte kratší výlet do Kamýku nad Vltavou. Nedaleko od jeho centra je k vidění tajemná zřícenina středověkého hradu Vrškamýk.

Cestu v čase zažijete i ve Vysokém Chlumci, ve kterém je skanzen Muzeum vesnických staveb středního Povltaví. Jestli ale dáváte přednost objíždění tradičních českých zámků, během chvíle dojedete k zámku Dobříš či k zámku Březnice. Sedlčany Vám i přes svou velikost nabídnou poměrně široké množství sportovišť. Na několika městských stadionech si zahrajete fotbal, tenis nebo volejbal.

Mladším ročníkům bude vyhovovat dobrá dostupnost skateparku. Kdo se chce vykoupat přímo v přírodě, určitě by se měl zastavit u vodní nádrže Slapy. Ta je právem považovaná za jednu z nejkrásnějších přehrad u nás. V chladnějším období, nebo v případně nepřízně počasí Vám bude vyhovovat koupání v Aquaparku Příbram.

Sedlčany 3

I po stránce zimních sportů budete z pobytu v Sedlčanech nadšení. V zimě si zabruslíte na lední ploše sedlčanského zimního stadionu. Velmi blízko jsou i dva dobře vybavené lyžařské areály. Přejezd do nich trvá jen chviličku, takže ho zvládnete i v případě, že cestujete s malými dětmi.

Jedním z nich je Ski areál Monínec. Dobré hodnocení má i sjezdovka ve Ski Kvasejovice. A až Vás přestane lyžování bavit, nasadíte si běžky a projedete se napříč malebnou českou přírodou.

Ubytování v Sedlčanech

V Sedlčanech se ubytují jak skromní, tak i ti opravdu nároční. Naprostý komfort Vám nabídne místní hotel, nebo některý z rodinně zařízených penzionů. V Sedlčanech ale funguje i cenově dostupné ubytování v soukromí, které je určené všem, kteří si chtějí za přijatelnou cenu dopřát pohodu a klid vlastního domova.

Pro větší skupiny cestovatelů se pak hodí pronájem chaty nebo chalupy, jejíž umístění podstatně zkrátí čas, který byste museli věnovat přechodu do otevřené přírody. Sedlčany jsou příjemné menší město, které si Vás získá svým nevídaným pokojem. To vše jde ruku v ruce se spoustou možností, jak trávit Váš volný čas v průběhu celé dovolené. Což jsou ty nejlepší předpoklady pro Vaši osobní spokojenost.