Loading

Ubytování v Rabyni

(1 objekt + 10 objektů v okolí 25 km)

Penzion Pod Lipou

Rabyně, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
V klidném prostředí s výhledem na jezero

Ubytování na Farmě Heroutice

Neveklov (Rabyně 7,8 km vzdušně), na samotě, u vody
Jízda na koni, fantastická restaurace

Hotel Hrazany

Sedlčany (Rabyně 9,6 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
U řeky, s wellness a restaurací...

Penzion u Kašných

Mníšek pod Brdy (Rabyně 12,2 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Rodinný penzion se saunou a restaurací

Penzion Kaskáda

Vrané nad Vltavou (Rabyně 13,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Rodinný penzion, skvělá restaurace

Hotel Valnovka

Kamenice (okres Praha-východ) (Rabyně 15,2 km vzdušně), v ob...
Rodinný hotel s restaurací

Chaloupka za potůčkem

Županovice (okres Příbram) (Rabyně 15,5 km vzdušně), v rekre...
Ideální chaloupka u vody, pro rodinky

Ubytování a Tréninkové centrum Slapy

Drevníky (Rabyně 15,7 km vzdušně), na okraji obce / města
Vnitřní vyhřívaný bazén a finská sauna

Ubytování v Roští

Radějovice (okres Praha-východ) (Rabyně 16,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Karavan v útulné zahradě s bazénem!

Rekreační středisko Líchovy

Dublovice (Rabyně 17,1 km vzdušně), na samotě, u lesa / na o...
Bezbariérové rekreační středisko
1 - 11 / 11

Rabyně

Rabyně 1

Rabyně – poznejte zajímavosti na březích Vltavy

Pokud Vás zajímají krásy Vltavy a chcete si užít prázdniny u vody nebo objevovat zajímavosti okolní přírody, je Rabyně tím pravým místem pro Vás. O zábavu rozhodně není nouze a na své si zde přijde každý, kdo si chce užít odpočinku, sportovci i rodiny s malými dětmi. V okolí pak na Vás čeká celá řada historických, přírodních i technických památek.

Slapy a další přehrady v okolí Rabyně

Rabyně je obec, kterou najdete v okrese Benešov ve Středočeském kraji. Nachází se na břehu Slapské přehrady. Ta je největším lákadlem pro turisty, výletníky a dovolenkáře. Obec má čtyři části – Blaženice, Loutí, Měřín a Nedvězí. V okolí najdete i další místa ideální ke koupání a vodním sportům. Dobrým příkladem jsou Štěchovice.

Když už budete v těchto končinách, zajeďte se podívat na památeční Ferdinandův sloup. Pokud sem zavítáte v zimě, můžete využít Wellness centrum MěřínAquapalace Praha, který se pyšní titulem největší český aquapark a je v příjemné dojezdové vzdálenosti v obci Čestlice.

Zimní sporty si užijete na několika nedalekých sjezdovkách. Pouhých 11 kilometrů od Rabyně si můžete zalyžovat ve Ski areálu Chotouň. Je ideální pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře. Zhruba 25 kilometrů je vzdálený turistický lyžařský areál Šibeniční vrch s umělým zasněžováním, večerním lyžováním a lyžařskou boudou, ve které se můžete občerstvit přímo na svahu.

Rabyně 2

Okolí Vltavy nabízí mnoho zajímavých vyhlídek, a to jak přirozených, jako je Vyhlídka Máj a Vyhlídka Bednář, tak uměle vytvořených, například Drtinova rozhledna a rozhledna Pepř. Děti a nadšenci do netradičních aktivit určitě ocení lanový park Slapy.

Jako pěkný tip na naučný výlet je skanzen Řepora, necelých 30 kilometrů od Rabyně, který Vám představí lidovou architekturu 14. století a život ve středověku. Zhruba stejně daleko je to také do Koněpruských jeskyní, kde se v celé kráse ukazují divy krasových útvarů. Jen pár desítek kilometrů je od Rabyně vzdálená česká metropole Praha.

Památky a okolí Rabyně

Rabyně je obec, která turistům nabízí především unikátní přírodu kolem Vltavy, ale v nejbližším okolí najdete i zajímavé historické památky, jako je zřícenina hradu Zbořený Kostelec nebo rotunda sv. Martina v Kostelci u Křížků. Velice zajímavý je zámek Mníšek pod Brdy, zámek Konopiště a rotunda sv. Václava Týnec nad Sázavou.

Jen 23 kilometrů je vzdálený snad nejznámější český hrad Karlštejn. Zajímají-li Vás rostliny a krásné zahrady, nevynechejte při svém výletu Japonskou zahradu Oleško a vyhlášenou Dendrologickou zahradu v Průhonicích. Pro ty z Vás, kteří hledají zajímavosti technického rázu, je zde most Žampach, což je druhý největší kamenný železniční most ve střední Evropě.

Rabyně 3

Široká nabídka ubytování v Rabyni a okolí

Rabyně je vyhlášená především svými kempy a autokempy, které se v okolí Vltavy nacházejí v hojném počtu. Jedná se o velice oblíbené a často využívané ubytování na letní dovolenou. Samozřejmostí však je, že tady celoročně seženete hotely, apartmány a penziony. Ty mají velice hezké vybavení a mnohdy je nocleh spojen i s restaurací. Najdete tu řadu ubytovacích kapacit i v soukromí.

Rabyně je skvělé místo, které nabízí celou řadu různých druhů ubytování, ze kterých můžete pořádat výlety do okolí. Nachází se zde mnoho stezek pro turisty a cyklisty. Nechybí dostatek kempů i volně přístupných koupališť a sportovních hřišť. Užít si můžete také rybaření, houbaření nebo projížďky na lodičkách a na vodních šlapadlech. Zavítejte do Rabyně a poznejte okolí Vltavy.

Názory a doporučení

Aleksandr (mladý pár - návštěvník) 22.2.2020
Nabreži prehrady
Tomáš Badinka (starší pár - návštěvník) 6.8.2019
Zámek Jabloně, Konopiste
Jana ROUSAROVA (rodina s malými dětmi - návštěvník) 6.8.2019
Krásná krajina a klid