Loading

Ubytování v Mrači

(1 objekt + 8 objektů v okolí 25 km)

Farma Ztracenka

Mrač, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rodinná idylka s bazénem na venkově

Zámeček Kaliště

Kaliště (okres Praha-východ) (Mrač 7,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Pohádkové místo, kde je vše

Hostel Dvůr Pecínov

Struhařov (okres Benešov) (Mrač 9,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / n...
Wellness, koně, restaurace, bazén...

Hotel Valnovka

Kamenice (okres Praha-východ) (Mrač 9,8 km vzdušně), v obci...
Rodinný hotel s restaurací

Ubytování na Farmě Heroutice

Neveklov (Mrač 14,0 km vzdušně), na samotě, u vody
Jízda na koni, fantastická restaurace

Ubytování v Roští

Radějovice (okres Praha-východ) (Mrač 15,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u l...
Karavan v útulné zahradě s bazénem!

Penzion V Roklích

Říčany (okres Praha-východ) (Mrač 18,3 km vzdušně), v obci...
Nadstandardně vybavené apartmány u Prahy

Penzion u Pinců

Rataje nad Sázavou (Mrač 19,1 km vzdušně), v obci / ve městě...
Útulný rodinný penzion s restaurací

Penzion Pod Lipou

Rabyně (Mrač 19,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / n...
V klidném prostředí s výhledem na jezero
1 - 9 / 9

Mrač

Mrač 1

Ideální místo pro poznání sázavské přírody

Mrač je malá a zajímavá obec na Benešovsku, jen nedaleko od řeky Sázavy. Nabízí turistům mnoho přírodních i historických památek, které stojí za vidění. Čeká na Vás krásné povodí řeky s množstvím vzácných rostlin i památky jako zřícenina zámku přímo v Mrači. Pokud si uděláte výlet za obec Mrač, poznáte celou řadu dalších turisticky oblíbených cílů.

Poznejte obec Mrač

Obec Mrač se nachází v okrese Benešov ve Středočeském kraji. Od okresního města je vzdálená přibližně 5 km. Blízkými a téměř stavebně srostlými městy je pak Poříčí nad Sázavou a Čerčany. V těsné blízkosti Mrače protéká řeka Sázava, která je ideální pro letní koupání i pro vodáctví. Její břehy jsou obklopené spoustou vzácných druhů rostlin.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1318. Největšími místními památkami jsou zřícenina barokního zámku Mrač a stejnojmenná tvrz. Obě stavby leží jen nedaleko od sebe. Najdete zde také památník padlým. Za vidění stojí rovněž kamenolom z přelomu 17. a 18. století. Ačkoliv je obec Mrač malá, nachází se v ní i možnosti pro moderní zábavu, jako je hřiště pro fotbal, nohejbal a volejbal.

Kam z Mrače vyrazit za zajímavostmi

Mrač je skvělým místem pro poznávání památek po okolí. Jen kousek od obce na Vás čeká zámek Konopiště, rotunda svatého Martina v Kostelci u Křížků, rotunda svatého Václava Týnec nad Sázavou, hrad Týnec nad Sázavou nebo hrad Český Šternberk. Na pěší túru je možné z Mrače vyrazit k zřícenině hradu Zbořený Kostelec nad soutokem Kamenického potoka a Sázavy.

Mrač 2

Další pěkný výlet si během dovolené udělejte na rozhlednu Ládví u Kamenice na kopci Vlková. Jen o pár kilometrů dál je dřevěná rozhledna Vestec u Chocerad, ze které je pěkný rozhled do okolní krajiny. Navštívit můžete muzeum veteránů nebo japonskou zahradu Oleško.

Koupání v přírodě si užijete v rybníku Vyžlovka. Na březích tohoto přírodního koupaliště si můžete také zahrát řadu her, jako je ping-pong, fotbálek, kuželky a užít si plážové sporty. Další možnost koupání nabízí ve stejné vzdálenosti také Aquadream Barrandov.

Něco málo přes 20 kilometrů od Mrače se nachází Aquapark Praha Čestlice rozdělený na vodní svět, saunový svět a wellness, takže si tu každý najde zábavu sobě na míru.

Podobně daleko je to také do arboreta, botanické zahrady a Dendrologické zahrady Průhonice, která patří mezi nejvýznamnější výzkumné a pokusné pracoviště v Čechách. Pokud je Vám bližší spíše historie než příroda, zavítejte do Skanzenu Kouřim s muzeem lidových staveb a bohatým doprovodným programem. Z Mrače je to 35 kilometrů do hlavního města Praha, které nabízí nepřebernou škálu možností, co během dovolené dělat a vidět.

V zimě určitě využijte široké nabídky sjezdovek pro lyžování. Ski areál Chotouň najdete kousek od obce Jílové u Prahy s umělým zasněžováním, osvětlením pro večerní lyžování, občerstvením a půjčovnou. Ski areál Šibeniční vrch je vzdálený 12 kilometrů od Mrače a díky půjčovně vybavení se zaměřením na děti a dětským ski-parkem je vhodný především pro rodiny s nejmenšími lyžaři.

Mrač 3

Bohatá nabídka ubytování v Mrači

Mrač nabízí opravdu širokou nabídku ubytovacích kapacit. Nocleh zde seženete v létě i v zimě. Ačkoliv je zde mnoho hotelů, apartmánů a penzionů, je dobré si předem zarezervovat pokoj, protože se jedná o turisticky rušnou oblast především během vodácké sezóny.

V obci a jejím nejbližším okolí seženete kromě hotelů také chatky, chalupy a kempy, kde můžete přespat nebo si zde postavit stan či karavan. Chcete se vypravit na výlet do středních Čech k řece Sázavě a zároveň se vyhnout velkým městům? Potom je Mrač jako stvořená právě pro Vás.

Nabízí klidné prostředí a všechny zajímavosti hezky na dosah ruky. V obci i jejím blízkém okolí se nachází celá řada různých ubytovacích kapacit. Ať sem zavítáte v létě nebo v zimě, vždy je co objevovat. Mrač je skvělý tip pro Váš výlet nebo dovolenou.