Loading

Ubytování v Ratajích nad Sázavou

(1 objekt + 6 objektů v okolí 25 km)

Penzion u Pinců

Rataje nad Sázavou, v obci / ve městě, v centru města
Útulný rodinný penzion s restaurací

Usedlost Nouzov

Zásmuky (Rataje nad Sázavou 9,8 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Prostředí uprostřed přírody na samotě!

Zámeček Kaliště

Kaliště (okres Praha-východ) (Rataje nad Sázavou 14,2 km vzdušně), v obci / ve měst...
Pohádkové místo, kde je vše

Chalupa Svatbín

Kostelec nad Černými lesy (Rataje nad Sázavou 17,4 km vzdušn...
Komfortní chalupa nedaleko Prahy!

Farma Ztracenka

Mrač (Rataje nad Sázavou 18,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Rodinná idylka s bazénem na venkově

Hostel Dvůr Pecínov

Struhařov (okres Benešov) (Rataje nad Sázavou 18,9 km vzdušně), na okraji obce / mě...
Wellness, koně, restaurace, bazén...

Penzion Tereza

Suchdol (okres Kutná Hora) (Rataje nad Sázavou 19,3 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Komfortní ubytování, super poloha
1 - 7 / 7

Rataje nad Sázavou

Rataje nad Sázavou 1

Rataje nad Sázavou – historický kostel, hrad a zámek v oblasti Sázavy

Rataje nad Sázavou najdete jen nedaleko města Sázava. Jedná se o obec, která nabízí mnoho zajímavých historických památek, z nichž nejvýznamnější jsou hrad Pirkštejn, kostel a zámek. Určitě Vás nadchne i nerušená a krásná příroda jako stvořená pro sportovní aktivity. V blízkém okolí Ratají nad Sázavou se pak nachází celá řada míst, která stojí za to navštívit.

Historie a příroda Ratají nad Sázavou

Rataje nad Sázavou najdete v okrese Kutná Hora ve Středočeském kraji. Leží zhruba 6 km od města Sázava. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1289. Nejstarší dochovanou památkou je hrad Pirkštejn. Vstup do hradu vede přes zajímavý kamenný most. Uvidíte zde také středověkou věž válcovitého tvaru, přistavenou faru a různá menší hospodářská stavení.

Dříve tady stával ještě jeden hrad, který byl přestavěn na Ratajský zámek v renesančním, barokním a gotickém stylu. Dnes v něm můžete navštívit expozice dřevorubeckého muzea a Muzeum středního Posázaví, které mapuje historický a stavební vývoj Ratají. Další významnou památkou je pak kostel svatého Matouše. V obci najdete zbytky opevnění, kapli svatého Václava a kapli svatého Antonína. Okolo Ratají nad Sázavou se nachází krásná a nedotčená příroda, která je ideální pro turisty, cyklisty i houbaře. Okolí řeky Sázavy je vhodné i pro koupání, rybaření a vodáctví.

Rataje nad Sázavou 2

Tipy na výlety v okolí Ratajů nad Sázavou

Pokud vyrazíte do Ratají nad Sázavou, nemusíte zůstávat jen v obci. Nejbližší okolí nabízí mnoho zajímavostí, které můžete během letní dovolené nebo na výletu obdivovat. Z historických památek na Vás čeká hrad Český Šternberk, rotunda sv. Jana Křtitele Pravoníně nebo zámek Komorní Hrádek. Pro milovníky historie je tu pak skanzen Kouřim. Rodiny s malými dětmi si užijí výlet do vodního světa Kolín nebo obory Žleby s bílými jeleny.

Nejlepší čas, kdy navštívit Rataje nad Sázavou je vodácká sezóna. Pokud budete sjíždět Sázavu, nevynechejte vodácký kemp. Nechybí tu chatky ani občerstvení a kemp najdete u místního jezu. U železničního mostu si můžete odpočinout na tábořišti na Břečkárně. Rataje nad Sázavou jsou především destinací pro letní dovolenou a v okolí se nachází řada značených turistických tras. Dojít se dá z centra městysu na vyhlídku do údolí řeky Sázavy nebo přímo do města Sázava podél toku řeky, přes vesničku Ledečko. Milovníci starých aut znají Rataje jako dějiště závodu veteránů v jízdě do kopce.

Jak už bylo zmíněno, Rataje nad Sázavou Vám nabídnou více zábavy během letní dovolené, ale ani v zimě zde nepřijdete zkrátka. Zhruba 30 kilometrů směrem k Praze si můžete zalyžovat ve Ski areálu Chotouň, který je vhodný především pro rodiny s malými dětmi a začínající lyžaře. V chladnějších měsících to není daleko ani do Aquapalace Praha Čestlice, který je největším střediskem vodních radovánek v Čechách.

Rataje nad Sázavou 3

Ubytování v Ratajích nad Sázavou

Obec Rataje nad Sázavou není ani příliš velká ani příliš malá. Je tady klid a příroda kolem, avšak přímo v obci najdete mnoho ubytovacích kapacit. Čekají na Vás pro Sázavu typické chalupy. Využít můžete také mnoha kempů vybavených sociálním zařízením i obchůdky a restauracemi, kde se ubytujete v chatách nebo vlastních stanech a karavanech.

Samozřejmostí je, že nechybí hotely a penziony se vším vybavením pro přespání v maximálním pohodlí. Bydlení v soukromí si užijete v privátních apartmánech. Rataje nad Sázavou jsou velice zajímavým místem, které rozhodně stojí za to navštívit.

Můžete zde podnikat mnoho aktivit, které si užijí nejen nadšenci do historie a krásné přírody, ale také sportovci, rodiny s malými dětmi a vůbec každý, kdo si chce vychutnat místní příjemnou atmosféru a odpočinout si. Není tady nouze o volné ubytovací kapacity, ani o místa, která můžete v okolí navštěvovat. Zavítejte do Ratajů nad Sázavou a užijte si svůj volný čas.

Názory a doporučení

Jindřich (starší pár - návštěvník) 27.2.2020
Bohužel v úpadku.