Loading

Ubytování v Kamenici (okres Praha-východ)

(1 objekt + 11 objektů v okolí 25 km)

Hotel Valnovka

Kamenice (okres Praha-východ), v obci / ve městě
Rodinný hotel s restaurací

Ubytování v Roští

Radějovice (okres Praha-východ) (Kamenice (okres Praha-východ) 4,7 km vzdušně), na...
Karavan v útulné zahradě s bazénem!

Penzion V Roklích

Říčany (okres Praha-východ) (Kamenice (okres Praha-východ) 1...
Nadstandardně vybavené apartmány u Prahy

Farma Ztracenka

Mrač (Kamenice (okres Praha-východ) 10,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u les...
Rodinná idylka s bazénem na venkově

Zámeček Kaliště

Kaliště (okres Praha-východ) (Kamenice (okres Praha-východ) 13,5 km vzdušně), v obc...
Pohádkové místo, kde je vše

Penzion Kaskáda

Vrané nad Vltavou (Kamenice (okres Praha-východ) 15,4 km vzdušně), v rekreační obla...
Rodinný penzion, skvělá restaurace

Ubytování na Farmě Heroutice

Neveklov (Kamenice (okres Praha-východ) 15,4 km vzdušně), na samotě, u vody
Jízda na koni, fantastická restaurace

Apartmány Vránek

Praha - Chodov (Kamenice (okres Praha-východ) 15,8 km vzdušn...
Hezké a levné ubytování v Praze!

Penzion Pod Lipou

Rabyně (Kamenice (okres Praha-východ) 16,5 km vzdušně), v ob...
V klidném prostředí s výhledem na jezero

Pension Orbis

Praha - Praha - Chodov (Kamenice (okres Praha-východ) 17,1 km vzdušně), v obci / ve...
Krásný rodinný penzion, možnost snídaně
1 - 12 / 12

Kamenice (okres Praha-východ)

Kamenice (okres Praha-východ) 1

Kamenice v Středočeském kraji

Obec Kamenici najdete na mapě Středočeského krajeokrese Praha – východ. Leží zhruba 25 km od centra Prahy, 8 km na východ od Jílového u Prahy, 10 km na sever od Týnce nad Sázavou, necelých 20 km na severozápad od Benešova. Okrajem obce protéká Kamenický potok.

První dochované písemné zmínky o obci pochází z 12. století, ovšem už předtím existovala na místě kamenického zámku tvrz, jejíž založení není písemně doložené. Od druhé poloviny 18. století byla Kamenice oblíbeným sídlem pražských biskupů.

Poznejte krásy Kamenice a jejího okolí

Dominantou obce je zámek Kamenice, který byl koncem 20. století prodán do soukromého vlastnictví, veřejnosti není přístupný. Volně přístupná je jen kaple sv. Františka Serafínského, pocházející ze 14. století, které vlastníkem je římsko-katolická církev. Ve stejnojmenné místní části Kamenice Vás upoutá honosná trojkřídlová barokní stavba zámku Štiřín, ve které je dnes luxusní hotel. Najdete zde i krásně upravený zámecký park a široké sportovní zázemí, především golfové hřiště. Nejen golf ale např. i tenis si můžete zahrát v kryté sportovní hale, která zabezpečuje sportovní zázemí obce.

Na kole či pěší procházkou se vydejte k rozhledně Ládví na vrchu Luková, na kraji obce v části Ládví. Rozhledna je 45 metrů vysoká, na vyhlídkovou plošinu ve výšce 25 metrů musíte vystoupat po 150 schodech. Určitě se to ale vyplatí, možná Vám bude nápomocna při výběru dalšího výletního cíle. Druhá rozhledna se nachází nedaleko odsud jižním směrem na vrchu Vlková mezi přírodními parky Velkopopovicko a Hornopožárský les. Je dřevěná, ale jelikož stále prochází rekonstrukcí, není zpřístupněna. I přesto je oblíbeným cílem turistů, neboť ji obklopuje malebná příroda Středočeské pahorkatiny.

Daleko to nebudete mít ani k rozhledně Mandava u obce Sulice, asi 3 km na sever od Kamenice. Nedaleko Jílového u Prahy se nachází zajímavá železná rozhledna Pepř. Vyhlídková plošina je ve výšce asi 18 metrů z celkové výšky 30 metrové věže. V Jílovém můžete vidět i zajímavou technickou památkuŠtolu v Halířích, pravděpodobně z 16. století a Regionální muzeum se specializací na zlato.

Kamenice (okres Praha-východ) 2

Opačným směrem, na sever, leží zřícenina hradu Zbořený Kostelec. Další hradní zříceniny objevíte u obce Lštěníhrad Zlenice a u obce Přestavlky u Čerčanzříceninu hradu Stará Dubá.

Nedaleko města Benešov navštivte nádherný zámek Konopiště. Vznikl v druhé polovině 13. století jako gotická tvrz, později byl přestavěn na barokní zámek. Prohlédnout si ho můžete v rámci komentované prohlídky, kdy uvidíte i kulku, která zabila císaře Františka Ferdinanda a spustila tak tragickou I. světovou válku. Nechte se zlákat k procházce nádherným parkem s Růžovou zahradou a renesančními sochami. V zámeckém příkopu možná zahlédnete i medvědy, které tu chovají.

Na statku v Benicích, 15 km jižním směrem z Kamenice, si můžete vychutnat požitek z vyjížďky na koních buď přímo na statku, nebo v blízkém okolí v doprovodu instruktora.

Výhodou ubytování v Kamenici je jistě i to, že hlavní město Prahu odsud máte, coby kamenem dohodil. Ani jeden celý den, který si vyčleníte na její návštěvu, nebude stačit, abyste viděli všechny zdejší zajímavosti. Nejlepší možná bude, když si předem sestavíte plán, co chcete v Praze vidět. Město oplývá muzei, divadly, galeriemi, sportovními i kulturními zařízeními, o historických památkách nemluvě.

V bezprostředním okolí obce se nachází několik rybníků, koupání je možné u rybníka Jureček nedaleko Říčan. Krytý bazén budete mít k dispozici ve sportovní hale přímo v Kamenici. Aquapark Aquapalace Praha, jako i množství dalších koupališť a bazénů najdete v hlavním městě.

Budete-li svou dovolenou trávit v Kamenici v zimním období, v okolí obce najdete vhodný terén pro lyžování na běžkách. Za sjezdovkami si budete muset zajet do Ski areálu Chotouň nedaleko Jílového u Prahy, nebo do lyžařského areálu Šibeniční vrch. Oba ski areály jsou poměrně blízko, ani ne 15 km od Kamenice a mají dobré podmínky pro začínající i zkušené sjezdaře a snowboardisty.

Kamenice (okres Praha-východ) 3

Možnosti ubytování v Kamenici jsou velmi dobré

Je to překvapivé u takové obce, ale nachází se zde několik hotelů, menších či větších, luxusních i méně okázalých, zato ale pohodlných. V příjemném a pohodlném prostředí si kromě ubytování můžete vychutnat speciality tradiční české kuchyně, vybrat si z bohaté nabídky tuzemských i zahraničních, nebo dobré jídlo zapít kvalitním českým pivem. Pohodlné ubytování soukromějšího rázu Vám poskytnou penziony, apartmány i ubytování v soukromí.

Jestliže nejste příliš nároční na ubytovací služby, pohodlně se vyspat a přitom ušetřit na ceně se dá v turistických ubytovnách. Tu se můžete ubytovat i cestujete-li jako větší skupina, dokonce s cenovým zvýhodněním.

V blízkém okolí Kamenice, v romantických zákoutích Vám ubytování poskytnou i ubytovatelé v chatách a chalupách. Především u přírodních koupališť se dá ubytovat i v kempech.

Kamenice patří do Mikroregionu Ladův kraj, který sdružuje obce mezi Prahou a Posázavím za účelem podpory cestovního ruchu. Region je nazván podle významného českého malíře, kterého tento kraj inspiroval v jeho tvorbě po celý život. Možná inspiruje i Vás alespoň co se týká oblíbenosti míst, kde budete rádi trávit svou dovolenou.