Loading

Ubytování v Říčanech

(1 objekt + 21 objektů v okolí 25 km)

Penzion V Roklích

Říčany (okres Praha-východ), v obci / ve městě
Nadstandardně vybavené apartmány u Prahy

Variant club

Babice (okres Praha-východ) (Říčany (okres Praha-východ) 5,1 km vzdušně), v obci...
České a ukrajinské jídla + tenis. kurty!

Ubytování v Roští

Radějovice (okres Praha-východ) (Říčany (okres Praha-východ) 9,3 km vzdušně), na ok...
Karavan v útulné zahradě s bazénem!

Ubytování Sokol Úvaly

Úvaly (Říčany (okres Praha-východ) 10,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru mě...
Útulné ubytování za nízkou cenu

Hotel Valnovka

Kamenice (okres Praha-východ) (Říčany (okres Praha-východ) 1...
Rodinný hotel s restaurací

Apartmány Vránek

Praha - Chodov (Říčany (okres Praha-východ) 11,6 km vzdušně)...
Hezké a levné ubytování v Praze!

Pension Orbis

Praha - Praha - Chodov (Říčany (okres Praha-východ) 13,2 km vzdušně), v obci / ve m...
Krásný rodinný penzion, možnost snídaně

KM House

Praha - Černý Most - Černý most (Říčany (okres Praha-východ) 13,6 km vzdušně), na o...
Moderní pokoje v Praze za skvělou cenu

Penzion U sv. Kryštofa

Praha - Záběhlice (Říčany (okres Praha-východ) 13,9 km vzduš...
Snídaně a parkování v ceně, recepce 24h

Vila Počernice

Praha - Horní Počernice (Říčany (okres Praha-východ) 14,1 km...
Velmi klidné místo na uzavřeném pozemku
1 - 22 / 22

Říčany

Říčany 1

Prázdniny u hlavního města

Chcete si užít Prahu, ale naprosto Vás děsí, jak je přeplněná turisty? V tom případě zvolte kompromis a jeďte se rekreovat do jiného města, které náleží ke stejnému územnímu celku. Ve Středočeském kraji je takových hned několik. Jedním z nich jsou i Říčany, které spadají do okresu Praha-východ.

Toto město je jen několik minut od hranic Prahy, obklopené úrodnými lány i rozlehlým lesním porostem. K romantickým procházkám ve dvou pak svádí tok říčky Rokytky, která tudy protéká.

Poklidnou rekreaci slibuje i pobyt u některého z rybníků. Jen několik minut od centra se můžete zanořit i do přírodní památky Mýto. Během chvíle také dojedete k přírodnímu parku Botič-Milíčov. Jestli ale nechcete svou dovolenou zasvětit pouhému průzkumu přírody, udělejte si celodenní výlet do Prahy. Z Říčan je to blízko i do Jesenice a do Kostelce nad Černými lesy.

Útěk na “venkov”

První zmínka o Říčanech pochází z 8. století. Jedná se tedy o velmi starobylé město. O tom svědčí i existence hradu, který tady kdysi stál. Zajímavostí je, že v něm po dlouhou dobu přebýval rod Přemyslovců.

Zvláštní je i jeho architektura, která už není téměř nikde k vidění. Čím přesně se místní lidé živili bohužel nelze blíže určit. Velký hospodářský růst se však dostavil po napojení na železniční trať. Nedlouho poté se sem začali stěhovat bohatí měšťané z Prahy a jejího okolí. To se projevilo tím, že je tu i dnes zvýšená koncentrace vilových čtvrtí. I přes své historické památky a menší průmyslovou výrobu jsou Říčany především satelitem pro lidí pracující na území Prahy.

Co v Říčanech podniknout?

Říčany 2

Nejcennější památkou ve městě je již zmíněná zřícenina hradu. Ačkoliv na ní zub času poměrně značně zahlodal, zachovala si značnou část ze svého původního vzezření. Centrum Říčan zdobí i kostel sv. Petra a Pavla, mariánský sloup a několik historických domů. Pokud máte zájem a čas, zabavíte se i v Městském muzeu, které je dějištěm mnoha atraktivních výstav.

Nepřeberné množství aktivit Vám a Vašim dětem poskytne i Praha. V ní byste neměli opomenout zastavení u orloje na Staroměstském náměstí, návštěvu Národního muzea, katedrály sv. Víta, hradu či Zlaté uličky.

Máte-li času nazbyt, vyšplhejte i na rozhlednu Petřín, u které je i oblíbené zrcadlové bludiště. Cestou zpět se projeďte unikátní lanovkou a celý výlet ukončete u majestátního Vyšehradu.

Jestli Vám ale přeplněnost Prahy poněkud vadí, celou situaci vyřešíte tak, že se vydáte k některému z jiných hradů a zámků v okolí. A že je jich tu požehnané množství. Z pohádek budete znát třeba zámek Ploskovice.

V Praze, ale stále ještě dostatečně mimo centrum je i Chvalský zámek, který funguje jako muzeum s výstavami, které se zaměřují především na rodiny s dětmi. Klid si vychutnáte i v Průhonickém zámku, který je obklopen areálem botanické zahrady. Podobný relax Vám dopřeje i Japonská zahrada v Říčanech.

Sportovní možnosti ve městě

V Říčanech si užijete široké množství sportovních aktivit. Pro venkovní sporty lze využít fotbalové hřiště a několik atletických drah. Dostupné je pro Vás multifunkční hřiště, několik tělocvičen a sportovních hal. Vykoupat se lze ve zdejším bazénu, či v některém z rybníků. Při horších klimatických podmínkách se zajeďte vyřádit do Aquaparku Čestlice, který je v jen několik málo kilometrů vzdálené Praze.

Říčany 3

Během zimních měsíců je ve Říčanech v provozu zimní stadion. Kousek je to i k pár lepším lyžařským střediskům. Zhruba do dvaceti minut dojedete do Ski areálu Šibeniční vrch. Do půl hodiny cesty je pak Ski areál Chotouň. Vzhledem k příznivému terénu v okolí Říčan se tu dá i dobře běžkovat.

Nabídka ubytování v Říčanech

Protože Říčany těží ze své strategické pozice v těsné blízkosti Prahy, objevíte tu velké množství různých typů ubytování. Pokud vyžadujete vysoký ubytovací komfort, vyhovovat Vám bude ubytování v hotelu.

Pro rodiny s dětmi se při návštěvě Říčan hodí ubytování v penzionu či v plně vybaveném apartmánu.

Ani nájem ubytování v soukromí nemusí být pro cestovatele trefou vedle. Nadšení výletníci si přijdou na své i v domácky zařízených chalupách a rekreačních chatách.

Rozhodně neplatí, že by Říčany neměly návštěvníkům co nabídnout. Právě naopak. A protože je to z nich jen kousek do Prahy, Vaše dovolená získá úplně nový rozměr.