Loading

Ubytování ve Vlašimi

(0 objektů + 7 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Blaník

Louňovice pod Blaníkem (Vlašim 9,8 km vzdušně), v obci / ve městě
V příjemném prostředí Podblanicka

Penzion u Pinců

Rataje nad Sázavou (Vlašim 15,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Útulný rodinný penzion s restaurací

Chata k pronájmu Mačovice

Vranov (okres Benešov) (Vlašim 17,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / n...
Oplocená chata s krbem, u lesa

Ubytování Vilekula Sázava

Sázava (okres Benešov) (Vlašim 19,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Dovolená, kde se můžete cítit jako doma

Zájezdní hostinec Starý svět

Votice (Vlašim 19,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Zážitky ve Vás zůstanou stále - přijďte

Pension Konopiště

Benešov (okres Benešov) (Vlašim 19,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Stylový pension v podzámčí Konopiště

Ubytování pod Svatým Václavem

Votice (Vlašim 19,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Jedinečné ubytování ve Voticích
1 - 7 / 7

Vlašim

Vlašim 1

Vlašim - zámecký park i zábava pod Blanickou horou

Zavítejte do krásného města Vlašim, které leží jen nedaleko z pověstí známé hory Blaník a oplývá i dalšími historicky zajímavými místy, jako je bývalá hradní zástavba - dnes krásný zámek a další architektonické památky.

Na své si však přijdou i nadšenci do sportu a rodiny s malými dětmi. V obci i v jejím okolí můžete poznávat přírodní krásy a vypravit se na různá zajímavá místa.

Vlašim je město ve Středočeském kraji v okrese Benešov. Leží asi 20 km jihovýchodně od Benešova na řece Blanici a nedaleko z českých pověstí známé hory Blaník, kterou by měl navštívit každý milovník historie. Vlašim je centrem mikroregionu Podblanicko.

Zámek se zahradami a další historické krásy

Oblast byla dle archeologických nálezů osídlena již v době před 30 tisíci lety pred naším letopočtom a z roku 1303 pochází nejstarší zmínka o hradišti, na jehož místě se nyní stále nachází zbytky tvrze v podobě částí okruhu dělostřeleckých bašt. V tomto období byl také ve městě vystavený gotický hrad, jež byl kolem roku 1600 přestavěn do současné podoby renesančního zámku, jež nese stejný název jako obec, tedy Vlašim.

Zámek je přístupný turistům a sídlí v něm Muzeum Podblanicka i galerie, kde probíhají výstavy regionálních umělců. Na zámku také určitě nevynechejte prohlídku místní zámecké zahrady a anglického parku. Zde najdete zajímavosti jako je Čínský pavilon, socha Samsona, či tři novogotické brány - Vlašimská, Domašínská a Znosimská. V parku můžete obdivovat i pohřební kapli Auerspergů, jež byli posledním zde sídlícím rodem.

Pokud jste milovníky historie či architektury, v době Vaší dovolené Vám Vlašim nabídne hned několik dalších míst, která stojí za vidění. Ve městě se nachází kostel Církve československé husitské, kostel svatého Jiljí nebo Červená věž s vyhlídkou. Obdivovat zde můžete také budovy rybářské bašty, spořitelny, barokního děkanství, školy, bývalé radnice a měšťanské domy.

Vlašim 2

Z menších staveb Vás zaujme socha svatého Jana Nepomuckého a kašna se sochou Rolanda na náměstí. Když se vydáte kousek za město, objevíte jižně od obce boží muka a hvězdárnu, severovýchodně zase židovský hřbitov, který byl založený v druhé polovině 19. století, a do dnešní doby na něm bylo dochováno 59 náhrobních kamenů.

Ve Vlašimi se zabaví rodiny s dětmi i sportovci

Ve Vlašimi na Vás nečeká jen velké množství památek. Historii Vám ještě blíže zprostředkují okolní muzea jako Farní muzeum nebo muzeum Nejstarší dějiny Louňovic pod Blaníkem.

Rozhodně však nevynechejte i další turisticky atraktivní místa, která ocení zejména rodiny s dětmi v letním i zimním období. Přímo v obci se nachází ParaZOO v záchranné stanici pro živočichy, kde uvidíte vydru, rysa, výry, krkavce, čápy i další zvířata, a jen nedaleko pak Vodní dům u přehrady Želivka, kde najdete stálou expozici zaměřenou na ochranu přírody i vodní atrakce pro děti. Ve Vlašimi si můžete vyzkoušet horolezeckou stěnu nebo třeba golf a pro Vaše ratolesti je zde otevřené dětské dopravní hřiště. Pro nadšence aktivního trávení dovolené nechybí ani sportovní a fitness centra.

V létě je koupání možné v nedalekých přírodních koupalištích nebo lze využít místní plavecký areál. V zimě si zase užijete běžky nebo se můžete vypravit na nedaleké svahy, jako jsou Skiareál Šibeniční vrch nebo Sportrelax centrum Monínec s denně upravovanými sjezdovkami, lyžařskou školou, nočním lyžováním nebo cvičným svahem pro děti.

Při návštěvě Vlašimi určitě stojí za to poznat město i jeho bližší a vzdálenější okolí, které má také co nabídnout. Krajina Středních Čech je jako stvořená pro podnikání různých aktivit. Vydejte se na cyklistické výlety nebo pěšky prozkoumejte turistické stezky. Krásný výhled do krajiny nabízí i rozhledna Velký Blaník a rozhledna Špulka.

V dojezdové vzdálenosti maximálně 30 kilometrů a spíše méně si můžete udělat výlet k hradům a zámkům jako je hrad Pirkštejn, zřícenina hradu Šelmberk, zřícenina hradu Zbořený Kostelec, zámek Zruč nad Sázavou nebo rotunda sv. Jana Křtitele v Pravoníně a rotunda sv. Václava v Libouni.

Z technických památek a zajímavostí určitě stojí za vidění nedaleká vodní nádrž Švihov, Štola v Halířích, větrný mlýn Příčovy, Stádlecký řetězový most a z přírodních pak Chýnovská jeskyně či Lechův kámen.

Vlašim 3

Velká nabídka různých druhů ubytování ve Vlašimi

Stejně jako si každý vybere, jaký turistický cíl ho ve Vlašimi nejvíce zaujme, tak i v rámci ubytování se nabízí celá řada možností.

V obci a jejím okolí je dostatek hotelů a penzionů s dobrým vybavením. Pokoj seženete levně v ubytovnách, ale také na speciálních a zajímavých místech jako jsou přivátní ubytování i apartmány se sportovním vybavením v areálu nebo třeba v historickém objektu.

Pro ty, kdo chtějí soukromí, se během letního pobytu nabízí chatky či chalupy a jiná tradiční vesnická stavení ke krátkodobému víkendovému i dlouhodobému prázdninovému pronájmu. 

Ve Vlašimi budete mít o zábavu postaráno bez ohledu na roční období, během něhož zde budete pobývat. V obci i okolí je řada architektonických i historických památek a středočeská krajina doslova vybízí k výletům, ať už na kolech nebo pěšky. Navštivte tuto jedinečnou lokalitu a poznejte její krásy v zimním i letním období.