Loading

Ubytování v Dublovicích

(1 objekt + 12 objektů v okolí 25 km)

Rekreační středisko Líchovy

Dublovice, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Bezbariérové rekreační středisko

Chaloupka za potůčkem

Županovice (okres Příbram) (Dublovice 5,9 km vzdušně), v rek...
Ideální chaloupka u vody, pro rodinky

Hotel Hrazany

Sedlčany (Dublovice 7,1 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
U řeky, s wellness a restaurací...

Penzion U Radešínka

Počepice (Dublovice 8,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Ubytování v areálu s adventure golfem

Ubytování v Ouklidu

Nedrahovice (Dublovice 8,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Zázračné a vzácné ticho, klid a pohoda

Ubytování a Tréninkové centrum Slapy

Drevníky (Dublovice 8,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Vnitřní vyhřívaný bazén a finská sauna

Penzion Strnadovský mlýn

Jesenice (okres Příbram) (Dublovice 13,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji...
Na svatby, oslavy, školní výlety, akce!

Penzion Pod Lipou

Rabyně (Dublovice 14,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u les...
V klidném prostředí s výhledem na jezero

Ubytování na Farmě Heroutice

Neveklov (Dublovice 15,7 km vzdušně), na samotě, u vody
Jízda na koni, fantastická restaurace

Apartmány Orlík - Loužek

Milešov (Dublovice 16,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Výhled na vodu z lodžie apartmánů
1 - 13 / 13

Dublovice

Dublovice 1

Nekonečné lány kolem řeky Vltavy

Milujete naši zemi a chcete najít místo, které Vás doslova odzbrojí svými úžasnými zákoutími? Samozřejmě, mohli byste vsadit třeba na Šumavu nebo na Český Krumlov. Ten má ale většina turistů trochu z ruky. Dostupnějším řešením by pro Vás mohla být dovolená ve Středočeském kraji, který v sobě koncentruje neuvěřitelné množství přírodních krás. Ty objevíte třeba v bezprostřední blízkosti obce Dublovice v okrese Příbram.

Dublovice jsou situované do úžasné zemědělské krajiny po pravém břehu řeky Vltavy. Kousek cesty za jejich centrem je i les a několik dalších vodních ploch. Mezi nimi je rybník Musík, rybník Kumšík, Vrbsko a Jezero. Na druhé straně řeky Vltavy je i rezervace Vymyšlenská pěšina, která přiléhá ke břehům vodní nádrže Slapy. Díky dobrému dopravnímu spojení se celkem pohodlně přesunete i do některého z okolních měst. Těmi jsou Sedlčany, Olbramovice a Votice.

Cesta soli a pokroku

První zmínka o Dublovicích pochází ze 13. století. Podle všeho ale byly v 10. století darovány jednomu z pražských klášterů. To z nich dělá opravdu staré středisko nemalého významu. Pravdou ale je, že oblast Dublovic přitahovala člověka už o mnoho tisíc let dříve. Alespoň o tom hovoří archeologické nálezy, které doložily, že úplně poprvé se zde usadili již lidé doby kamenné.

Díky tomu, že byly Dublovice ve spojení s jedním z církevních svatostánků, staly se cílem mnoha investic. Ve 13. století byl v Dublovicích kostel, škola a veřejné lázně. I přesto, že obec střídala často majitele, její důležitost neustále rostla. Mohlo za to napojení na vnitrostátní obchodní stezku, po které se dopravovala sůl. I když toho mnoho dalšího o Dublovicích nevíme, můžeme říci, že se jedná o vhodnou destinaci pro Váš nezapomenutelný prázdninový pobyt.

Dublovice 2

Výlety v Dublovicích a okolí

Dominantní stavbou v obci je kostel Nejsvětější Trojice. Také je tu několik historických domů a přírodní rezervace Jezero. V případě, že budete mít štěstí, setkáte se v ní s krahujcem, luňákem červeným nebo žluvou.

Když budete mít dostatek času, můžete se vydat k některému z hradů a zámků v blízkém okolí. Za zmínku stojí například zámek Dobříš, který je považován za jeden z nejkrásnějších zámků u nás. Vaší rodině se bude dozajista líbit i v areálu zámku Březnice. Dobře přístupný je i hrad Zvíkov, který se tyčí na říčním ostrohu u soutoku Vltavy a Otavy.

Jestli ale preferujete dovolenou s kapkou dobrodružství, rozhodně by Vám neměla uniknout zřícenina hradu Vrškamýk nebo některá z okolních jeskyní. Pokud máte auto, jeďte si prohlédnout Koněpruské jeskyně. Od nich je to už jen kousek k majestátnímu hradu Karlštejn nebo ke zřícenině hradu Tetín. Nedaleko Benešova na Vás také čeká krásný zámek Konopiště.

Kam se vydat za sportem?

V Dublovicích je fotbalové hřiště a tenisový kurt. Za nepříznivého počasí využijete i sportovní halu. Dobré zázemí pro sport mají také Sedlčany. I v nich funguje fotbalové hřiště a tenisový kurt. Pokud se chcete vykoupat, dobré podmínky má Aquapark Hořovice nebo přehrada Slapy. Ta je mimo jiné vhodná i k rybaření a plavbám na lodi. Dny plné zábavy Vám nabídne i Sportcentrum Monínec. To má lanový park, hřiště pro discgolf a trampolíny. Zájemci si tu mohou vyzkoušet i jízdu na koni.

Dublovice 3

Jestli toužíte po ledním bruslení, v zimě se uchylte do zimního stadionu v Sedlčanech. Ten je mimo jiné vhodný i pro hokej. Sjezdovku pak najdete ve Skiareálu Kvasejovice a ve Sportcentru Monínec. Když to sněhové podmínky alespoň trochu dovolí, budete moci v okolí Dublovic i běžkovat.

Tipy, kde se tu ubytovat

V Dublovicích se daří spíše individuálním typům ubytování. To znamená, že většinu volných kapacit pokrývá pronájem cenově dostupných chalup a chat. Velmi oblíbené je i ubytování v privátech, kempech a prázdninových domech. Většina z nich se soustředí na oblast kolem řeky Vltavy. Když vyjedete za katastrální území obce, získáte možnost strávit noc v rodinně orientovaných penzionech a hotelech.

V Dublovicích najdete především klid. Rozhodně to ale neznamená, že po zbytek dovolené budete nuceni bojovat s nudou. Právě naopak!

Názory a doporučení

jana Pelcová (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 14.9.2019
byli jsme na Konopišti,Karlštejně
Eva Kyselová (starší pár - návštěvník) 15.7.2019
bylo málo hospúdek s posezením venku,málo cyklo stezek.