Loading

Ubytování na Kladne

(0 objektů + 11 objektů v okolí 25 km)

Ubytovna Buštěhrad

Buštěhrad (Kladno (okres Kladno) 5,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování za příznivé ceny

Bydlení u Babičky

Bratronice (okres Kladno) (Kladno (okres Kladno) 10,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylové apartmány v oblasti Křivoklátska

Hotel Art Star

Hostivice (Kladno (okres Kladno) 13,3 km vzdušně), v obci...
V blízkosti letiště 12 km

Cherry Tree Cottage

Statenice (Kladno (okres Kladno) 16,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Chalupa nedaleko Prahy!

Conifer Cottage

Statenice (Kladno (okres Kladno) 16,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Chalupa se zahradou nedaleko Prahy!

Pension Větrný mlýn

Praha - Ruzyně (Kladno (okres Kladno) 16,9 km vzdušně), v ob...
Stylový penzion v prestižní lokalitě!

Hotel Alexander

Praha - Praha - Břevnov (Kladno (okres Kladno) 17,8 km vzduš...
Levné, útulné ubytování nedaleko centra

Pension Egida

Husinec (okres Prachatice) - Řež (Kladno (okres Kladno) 18,5 km vzdušně), v obci...
Klid při Vltavě, pohodlí, blízko Prahy

Motel a ubytovna Adam

Kralupy nad Vltavou (Kladno (okres Kladno) 19,3 km vzdušně),...
Pohodlné pokoje různých kategorií

Pension Primus

Beroun (Kladno (okres Kladno) 19,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Snídaně, venkovní bazén, moderní pokoje
1 - 11 / 11

Kladno

Kladno 1

Kladno – město hokeje a dřívější těžby uhlí

Rodiště nejslavnějšího českého hokejisty Jaromíra Jágra Kladno je známé především ledním hokejem a má pověst industriálního města díky těžbě černého uhlí. Kromě průmyslových zajímavostí a sportovního využití Vás možná překvapí chráněné přírodní oblasti a také zajímavé kulturní památky. Ať už je Vaším cílem cesty cokoliv, na Kladně si každý najde to své v zimě i v létě.

Když zavítáte do Středočeského kraje, určitě byste si neměli nechat ujít největší a také jednu z nejzajímavějších obcí. Okresní město Kladno se nachází pouhých 25 km severozápadně od Prahy. Leží v Kladenské tabuli mezi řekami Vltava a Berounka.

Samotným městem ale žádná velká řeka neprotéká, najdete tu jen několik potoků. První zmínky o Kladně pocházejí z roku 1318. Tehdy město patřilo rytířskému rodu Kladenských z Kladna, který v něm vlastnil tři, do dnešní doby dochované, stavby: Dolní tvrz, která se nachází poblíž dnešní hlavní pošty, Vlaškovu tvrz na Ostrovci a Horní tvrz, která připomínala spíše hrádek a dnes je přestavěná na renesanční Kladenský zámek.

Po Kladenských se vlastníkem stal na bezmála tři století rod ze Žďáru, který Kladno povýšil na město. Následně kladenské panství koupili benediktini z bohatého břevnovsko-broumovského opatství. V té době město získalo svou barokní tvář. Příkladem zajímavých památek z této doby je například mariánské sousoší nebo kaple sv. Floriána, jedno z posledních děl K. I. Dientzenhofera.

Turisté se zálibou v historických stavbách by určitě neměli vynechat ani kladenské kostely jako je kostel Nanebevzetí Panny Marie nebo Kostel svatého Václava v Rozdělově asi 3 kilometry od centra.

Kladno 2

Průmyslová minulost a hokejová současnost Kladna

Kladno bylo v minulosti známé především jako průmyslové město. Roku 1830 byla na Kladně uvedena do provozu koněspřežná železnice Lánská koněspřežka, jež tehdy sloužila hlavně pro transport dřeva.

Roku 1850 byl otevřen první důl Lucerna, roku 1889 pak ocelárny Poldi a později se město stalo jedním z hlavních ohnisek českého komunistického hnutí, což připomínají typické stavby Hornický Lidový dům, budova kina nebo Domy Vítězná.

Těžký průmysl tehdy v kladenské lokalitě znamenal velkou zátěž pro životní prostředí. Přestože se v okolí stále nacházejí ložiska uhlí, je doba extrémního těžařského průmyslu spolu s hutnictvím minulostí. V krajině najdete stále znatelné pozůstatky této éry a určitě nepřehlédnete brownfieldy, zarůstající haldy nebo železárenské strusky. Z návštěvnicky přístupných zajímavostí můžete vidět Důl Kübeck nebo Vápenku a její tři věže šachtových vápenných pecí.

Navzdory těžařské historii najdete po okolí i mnoho přírodních zajímavostí, jejichž návštěva je ideálním tipem na sportovní a aktivní dovolenou i pro rodiny s dětmi. Přímo v prostoru bývalého buližníkového lomu se nachází přírodní památka Žraločí zuby a v těsné blízkosti u města pak zase chráněná území Vinařická hora, Pašijová dráha a Záplavy.

Za vidění také stojí soustava rybníků a revitalizované mokřady na Týneckém potoce v lokalitě Vodního parku Čabárna. V létě si užijete ke koupání v nedaleké vodní nádrži Džbán nebo Motolském rybníku. Pro rodinné výlety je v této lokalitě krom přírodních památek i velké množství moderních zařízení. Díky akvaparku Kladno a ne příliš vzdálenému akvaparku Slaný si užijte vodní radovánky po celý rok.

Na Kladně také najdete celou řadu sportovišť. Město je mimo jiné i oblíbenou destinací pro výlety hokejových fanoušků, kteří vyhledávají klub Jaromíra Jágra sídlící právě zde. Pokud mezi ně také patříte, určitě byste si neměli prohlídku města svého týmu nechat ujít. Díky hokeji zažívá Kladno příliv turistů nejen v létě, kdy je sem lákají památky, ale i v zimě, zejména pokud se zde hraje nějaký zápas.

Kladno 3

Na Kladno do hotelu i do kempu

Díky historicky danému počtu velkých staveb najdete na Kladně především komplexnější hotely, které se cenově vyplatí. Nechybí ale ani menší rodinné hotýlky, apartmány nebo penziony.

Ubytovat se můžete také v soukromí a v okolí u vodních nádrží se nacházejí kempy, kde můžete složit hlavu pod stanem nebo v obytném voze. Díky vzdálenosti 25 km od Prahy můžete bydlet v hlavním městě a podnikat výlety do zajímavého okolí, jako je právě Kladensko.

I přestože je Kladno průmyslové město, má mnoho co nabídnout. A nejen pro fanoušky hokeje, kteří do rodiště Jaromíra Jágra míří za sportovními zážitky.

Kladno láká na svou industriální atmosféru a v létě na dovolenou u vody. Pokud chcete strávit dovolenou ve středních Čechách, Kladno je výborná volba. Stačí si zarezervovat ubytování podle Vašich představ a vyrazit na cesty.