Loading

Ubytování v Rakovníku

(2 objekty + 3 objekty v okolí 25 km)

Penzion Ludmila

Rakovník, v obci / ve městě
Rodinný penzion v klidném prostředí

Penzion Pralinka

Rakovník, v obci / ve městě, v centru města
Komfortní ubytování v centru města

Penzion U Kutílků

Přílepy (okres Rakovník) (Rakovník 7,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Rodinný penzion, agroturistika

Chatová osada Višňová - Hájek

Roztoky (okres Rakovník) - Krivoklát (Rakovník 13,1 km vzdušně), mimo obce / města,...
Chaty, stany, s restaurací, u řeky

Kemp Na Slapnici

Skryje (okres Rakovník) (Rakovník 16,2 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji l...
Ideální pro rodiny, oddíly a cyklisty
1 - 5 / 5

Rakovník

Rakovník 1

Zažijte Křivoklátsko na vlastní kůži

Chcete letošní dovolenou strávit v civilizaci, ale zároveň si přejete mít blízko i do krásné přírody? Míst, kde se Vám tato kombinace nabízí je spousta. My se však podíváme na možnosti, které Vám v tomto ohledu poskytne Středočeský kraj. Právě na jeho území je i Rakovník, který je středem okresu Rakovník.

Možná Vás bude zajímat, co je na Rakovníku tak zvláštního. Inu, když se podíváte do mapy, nebo se jen rozhlédnete kolem, zjistíte, že k němu přiléhá malebná chráněná krajinná oblast Křivoklátsko. Ta je nejenže vhodná pro nekonečné procházky a pěší túry s rodinou. Na své si tu přijdou i nadšení milovníci historie.

Jestli však dáváte přednost přírodním památkám, určitě si vyjděte do údolí Klíčavy, nebo do demonstrační obůrky při Lánské oboře. Velmi příjemné místo je i Pánovka, nebo vodní nádrž Klíčava. Z dalších center v okolí Rakovníka jsou blízko Krušovice, Nové Strašecí a Lány. Ty jsou sídlem prezidenta České republiky.

Královské město Rakovník

Poprvé se o Rakovníku dozvídáme ve 2. polovině 13. století. Nejprve šlo o malou osadu. Jen po pár letech existence se z ní stalo velmi bohaté město. Svou zásluhu na tom měla nedaleká obchodní stezka, ale i hrad Křivoklát. Z historických pramenů totiž víme, že se jednalo o oblíbené místo vysoké šlechty. Jak význam Rakovníka rostl, získával i mnoho privilegií. To vyústilo v jeho povýšení na královské město.

Co se týče živobytí lidí, tomu dominovaly nejrůznější řemesla. Krátce po zvýšení statusu se v Rakovníku začalo vařit i vyhlášené pivo. Bohužel, blahobyt trval jen jedno jediné století. S přiblížením bojišť třicetileté války k městu došlo k jeho vyprázdnění a úpadku. Přeživší občany pak decimovaly nemoci, kvůli kterým se stav obyvatel ještě nadále zmenšoval.

V 19. století se však situace opět obrátila k lepšímu a v Rakovníku se začal sdružovat větší průmysl. Ten byl zastoupen nejen výrobou mýdla, ale také cukrovarnictvím a těžbou. I dnes si Rakovník zachovává svou průmyslovou tvář. Tu však kombinuje s rozrůstajícím se cestovním ruchem.

Výlety po Rakovníku a okolí

Vzhledem k velikosti a významu Rakovníka Vás nesmí překvapit množství památek, které jsou v něm k vidění. Určitě Vám doporučíme začít svou prohlídku na Husově náměstí, které je přirozeným centrem oblasti. To je lemováno měšťanskými domy z různých časových období. Jeho dominantou je však budova radnice, která má kořeny v 18. století. Její nynější podoba je však o dvě století mladší. Impozantní je i kostel sv. Bartoloměje, ke kterému náleží i dobová zvonice.

Rakovník 2

Určitě si ale prohlédněte i Samsonův dům, Pražskou bránu, Vysokou bránu a Mariánský sloup. Vysoká brána, mimo jiné, dnes slouží i jako vyhlídková věž. Ve městě je i mnoho míst, která odkazují na početnou komunitu židů. Naučná pro Vás bude také návštěva Muzea T.G.M. Rakovník.

Křivoklátsko jako takové je skrz na skrz prošpikované velkým množstvím hradů, zámků a romantických zřícenin. Asi nejblíže je to k vyhledávanému hradu Křivoklát. Dětem se budou zcela určitě líbit i hrady Žebrák a Točník, které od tebe dělí jen několik málo minut cesty. Méně známé jsou hrad Krakovec, zřícenina hradu Týřov a zřícenina hradu Jenčov.

Zajímavou podívanou Vám nabídne i zámek Lány. Ten je sice pro veřejnost uzavřen. Je však možné navštívit jeho rozlehlou zahradu. Velmi oblíbeným cílem turistů jsou i Koněpruské jeskyně a hornický skanzen ve Vinařicích u Kladna.

Kam v Rakovníku za sportem?

Kdo miluje sport, toho pobyt v Rakovníku v mnoha ohledech uspokojí. Kromě fotbalového hřiště v něm objevíte i tenisové kurty a mini golf. V případě potřeby si tu pronajmete i tělocvičnu, nebo si odpočinete v moderně vybaveném bazéně. Pokud Vás zastihne špatné počasí, během okamžiku dojedete do Aquaparku Slaný, ke kterému je to asi půl hodiny cesty. Podobně daleko je to i do Aquaparku Kladno.

Rakovník 3

Co se týče lyžování, v tomto ohledu je situace trochu horší. Blízko Rakovníka totiž není ani jedno lyžařské středisko. Asi nejblíže je to do Ski areálu Mezihoří. V kraji je ještě dostupný Ski areál Chotouň a lyžařské středisko Kvasejovice. Na území města lze pak provozovat hokej a lední bruslení na místním zimním stadionu.

Cenově dostupné ubytování v Rakovníku

V Rakovníku je opravdu bohatá nabídka ubytovacích kapacit. Objevíte v něm cenově dostupné hotely, ale i trochu klidnější penziony. V nabídce jsou zastoupené i apartmány a turistické ubytovny. Velmi žádané je i ubytování v privátech. Krásu zdejší přírody si však naplno vychutnáte, pokud si pronajmete chalupu nebo chatu, kterých je v oblasti Křivoklátska dostatek.

Rakovník je starobylé město, které na Vás dýchne několikasetletou historií. Zároveň Vám poskytne prvotřídní zázemí, které je během dovolené tolik potřeba. Na Vás už je jen to, abyste si tuto rekreaci maximálně užili.