Loading

Ubytování v Dolním Dvoře

(2 objekty + 17 objektů v okolí 25 km)

Liberecká Bouda

Dolní Dvůr, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Lyžování a relaxace v srdci Krkonoš

Chata Kubík

Dolní Dvůr, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chalupa pro rodinné pobyty a skupiny.

Pension Slunko

Lánov (Dolní Dvůr 3,7 km vzdušně), na okraji obce / města
Ideální poloha v centrální části Krkonoš

Apartmán 321

Lánov (Dolní Dvůr 4,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Příjemné ubytování v Krkonoších
1 - 19 / 19

Dolní Dvůr

Dovolená pod hřebeny Krkonoš

Pokud se chystáte strávit dovolenou na území českých hor, pak byste si rozhodně neměli nechat ujít dovolenou v Krkonoších.

Jestli-že už jste se pro Krkonoše rozhodli, ale stále přemýšlíte, ve kterém městě či obci byste se měli ubytovat, aby byla Vaše dovolená co možná nejlepší, určitě neuděláte chybu, pokud zvolíte obec Dolní Dvůr.

Dolní Dvůr leží v Královéhradeckém kraji nedaleko Vrchlabí a Trutnova, do jehož okresu obec spadá. Toto místo je cílem turistů, kteří si přejí strávit letní dovolenou v srdci krásné přírody. V zimních měsících je to tu pak na sjezdovku co by kamenem dohodil.

První zmínka o obci pochází již z roku 1531. Jednalo se původně o německou obec, která byla živa převážně z chovu hospodářských zvířat a průmyslové výroby. Svůj nynější název obec získala až v roce 1945, od kdy je považována za českou.

Vzhledem k neutuchajícím inovacím a rekonstrukcím se dnes obec zaměřuje převážně na oblast cestovního ruchu. Z toho důvodu zde najdete velké množství ubytovacích kapacit a turisticky atraktivních cílů.

Co dělat v Dolním Dvoře?

Pokud se chcete podívat na krásnou přírodu Krkonoš z ptačí perspektivy, určitě navštivte některou z mnoha rozhleden v okolí. Jednou z nich je i rozhledna Přední Žalý, která je vzdálená jen 6 km od obce. Rozhledna vznikla na konci 19. století na stejnojmenném vrchu s výškou přes 1000 metrů. Samotná rozhledna měří 17 metrů a je z ní rozhled až na Sněžku.

Pokud Vás výhled z rozhledny inspiroval k výletu na Sněžku, rozhodně neopomeňte navštívit dřevěnou kapli sv. Vavřince. Na tomto místě stojí už od roku 1681. Krom krásné architektury kaple i zde můžete obdivovat nádherný výhled do širokého okolí.

Jen 32 km od obce je zámek Adršpach, který v současné době slouží jako muzeum. Ačkoliv je zámek orientován především na expozici horolezectví, během roku se zde koná mnoho dalších zajímavých výstav. A pokud náhodou zatoužíte po výletu na nějaké tajemnější místo, určitě si zajeďte na hrad Pecka. Krom zrekonstruovaného paláce, ve kterém se nachází stálá hradní expozice lze nahlédnout i do zpřístupněných sklepení.

Do Dolního Dvora v létě i v zimě

Pokud se v létě chcete svlažit, navštivte Aquapark Špindl, který je od obce vzdálený pouhých 10 km. Krom mnoha vodních atrakcí si mohou Vaše děti zařádit v množství dětských bazénů. A Vy si vychutnáte zasloužený klid na některé z wellness procedur, které aquapark nabízí. O něco vzdálenějším aquaparkem je Babylon, který je jedním z největších aquaparků u nás. Oproti Aquaparku Špindl nabízí i atrakce jako lunapark, bowling, IQ park a mnoho dalších, které Vás během návštěvy zaručeně pobaví.

V zimních měsících určitě oceníte, že se přímo na území Dolního Dvora nachází několik lyžařských středisek. Jedním z nich je Ski Family Dolní Dvůr. Jak už samotný název střediska napovídá, jedná se o středisko vhodné především pro rodiny s menšími dětmi. Najdete tu 7 sjezdovek, 5 vleků, slalomovou trať, řadu běžeckých tras či dětský park. V dětském parku je mírnější svah, dětský vlek a dětské atrakce přímo na svahu, takže bude Vaše děti lyžování opravdu bavit.

Pokud si chcete zalyžovat, ale Vaše finanční možnosti jsou značně omezené, pak vřele doporučujeme návštěvu Ski areálu Luisino údolí, které je považováno za cenově nejdostupnější lyžařské středisko v širokém okolí. V tomto areálu je řada atraktivních sjezdovek, půjčovna, škola ježdění na snowboardu i na lyžích a dva lyžařské vleky.

Ubytování v Dolním Dvoře pro všechny

Jestli-že se rozhodnete svou letní či zimní dovolenou strávit v Dolním Dvoře, s potěšením zhodnotíte, že nabídka dostupného ubytování je zde opravdu široká. V obci najdete mnoho cenově přijatelných hotelů a penzionů. Pokud do Krkonoš přijedete s rodinou a preferujete ubytování s kompletním zázemím, pak lze využít možnost ubytování v některém z apartmánů nebo privátů.

Vzhledem k umístění obce si také můžete vybrat ubytování z širokého spektra horských chat. Ubytovací kapacity ale nabízí i chalupy a horské boudy, kde budete mít během dovolené dokonalé soukromí.

Dolní Dvůr je ideálním místem pro trávení rodinné dovolené, stejně tak jako pro lyžařskou dovolenou v partě přátel. Přijeďte se podívat a přesvědčte se sami.