Loading

Ubytování v Horním Maršově

(4 objekty + 31 objektů v okolí 25 km)

Apartmány U červeného buku

Horní Maršov, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Útulné apartmány pro rodinky, u rybníka

Horská chalupa Maršovka

Horní Maršov, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Stylová chalupa na horách pro skupinky

Chata Medika

Horní Maršov, v rekreační oblasti, u vleku
Zajímavá chata na horách, u vleku

Chalupa Maris

Horní Maršov, v obci / ve městě, u řeky
Stylová horská chalupa se saunou

Privat 308

Janské Lázně (Horní Maršov 4,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, na horách
Jen 250 m od lanové dráhy na Černou horu

Chalupa U Dudků

Pec pod Sněžkou (Horní Maršov 4,5 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraj...
Chalupa rodinného typu u vleku

Villa u Hallerů

Svoboda nad Úpou (Horní Maršov 4,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Chatka a apartmány se saunou a biliardem

Chata Desmo

Žacléř (Horní Maršov 6,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lyžařského střediska
Velká chata s bazénem a dětským hřištěm

Chata Protěž

Pec pod Sněžkou (Horní Maršov 7,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vleku
V centru mezi vleky, výhled na Sněžku!

Apartmán pod Horizontem

Pec pod Sněžkou (Horní Maršov 7,2 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
Apartmán přímo v centru Pece pod Sněžkou
1 - 35 / 35

Horní Maršov

Horní Maršov je malá obec v okrese Trutnov Královéhradeckém kraji. Přestože na první pohled není příliš známá, leží ve východních Krkonoších a na jejím území se nachází různé jeskyně a další zajímavosti. Do Horního Maršova byste dojeli z Trutnova asi za 20 minut mírně severozápadním směrem.

K obci Horní Maršov dnes patří ještě části Temný Důl, Horní a Dolní Albeřice, Horní a Dolní Lysečiny a Suchý důl. Vesnice je pravděpodobně trvale obydlená od roku 1270 a první písemná zmínka pochází až z roku 1466.

Na prochádzku za památkami

V Horním Maršově se můžete vydat na procházku ke klasicistnímu zámku z roku 1792. Ten byl ale začátkem 20. století zrekonstruován do novorenesančního stylu a v roce 2018 v něm vypukl požár. Zámek je v soukromém vlastnictví a není veřejnosti přístupný, přesto je to ale hezký pohled.

Horní Maršov vynikal převážně zemědělstvím a pivovarnictvím, průmysl se zde příliš neuchytil. Pokud se k němu vydáte procházkou od zámku podél řeky Úpy, asi po 500 metrech uvidíte po levé straně odbočku do lesa. Tam vede křížová cesta, na jejímž vrcholu stojí kaple. Pokud budete pokračovat dál od odbočky na křížovou cestu, asi po kilometru v části Temný Důl uvidíte Dixovu brusírnu. Ta je bohužel veřejnosti nepřístupná, ale je u ní alespoň informační tabule. Pokud budete pokračovat dál po červené turistické značce, dojdete asi po 700 metrech k lesnímu hrádku Aichelburg, ze kterého je krásná vyhlídka do okolí. Hrádek je veřejně přístupný.

V obci stojí kostel Nanebevzetí Panny Marie, který je označován za nejstarší stavební památku východních Krkonoš s vytesaným letopočtem 1572. Hřbitovní dřevěný kostelík nahradila v roce 1608 kamenná stavba v renesančním slohu.

Cestou do Horních Albeřic asi na půl cesty je část Dolní Lysečiny. V ní je tzv. Lysečinská jehla, je to 8 metrů vysoký skalní útvar. V Horních Albeřicích se nachází Celní a Krakonošova jeskyně, Albeřická jeskyně a muzeum Vápenka, které připomíná těžbu vápence. Jeskyně sice nejsou veřejnosti přístupné, ale nachází se v I. zóně Krkonošského národního parku. Právě díky národnímu parku je okolní příroda krásná a tak pouze stačí toulat se mezi vrcholky hor, užívat si panoramata a objevovat přírodu mezi rozsáhlou sítí turistických tras.

Horní Maršov leží v srdci východních Krkonoš

V okolí Horního Maršova najdete třeba také Černohorské rašeliniště, menší vodopády (Stružkový vodopád na přítoku Malé Úpy nebo Vavřincovy vodopády). Za zmínku stojí také přírodní památka Slunečná stráň nebo Sklenářovické údolí. V okolí je i Fucknerova Paseka, na které se nachází přezimovací obora pro jeleny. Pokud chcete raději něco opravdu čistého a příliš nedotknutého lidskou rukou, zajděte do Dvorského lesa. Ten je také v I. zóně Krkonošského národního parku a vyznačuje se starými buky, pokřivenými kmeny stromů a minimálním zásahem lidské ruky. Často bývá nazýván Rýchorským pralesem.

Asi 4 kilometrovou procházkou jihozápadně po žluté turistické trase se dostanete k tzv. Modrým kamenům. Zajímavý skalní útvar poskytuje krásný výhled na okolní přírodu.

Aktivní dovolená v létě i v zimě

Pokud preferujete aktivní dovolenou, sportovní vyžití v Krkonoších je rozmanité. Láká na vysokohorskou turistiku, pěší procházky národním parkem, cykloturistiku. Pro letní dovolenou se tak vybavte kolem, pohodlnými botami a plavkami. Můžete totiž navštívit například lesní plovárnu Mladé Buky. Zde je k dispozici bazén (který se v zimě mění v kluziště), hřiště na plážový volejbal a nohejbal. Zimní dovolenou můžete strávit v nedalekých lyžařských centrech. Například skiresort Černá Hora, který nabízí různé lyžařské terény, vleky, sjezdovky, sáňkařskou cestu apod. V Horním Maršově je také východisko běžeckých lyžařských stop.

Pokud dáváte přednost relaxačním pobytům, můžete zajet přímo do lázní. Janské Lázně jsou od Horního Maršova vzdáleny asi 6 kilometrů. Je to tedy asi 10 minut autem nebo příjemná procházka lesními cestami. V České republice jsou pouze tři stezky korunami stromů, a to v Dolní Moravě, v Lipně nad Vltavou a v Krkonoších. A právě ta krkonošská se nachází asi 8,5 kilometrů jihozápadně cyklostezkou v Janských Lázních.

Ubytování pro každého v Horním Maršově

Krkonošský národní park je obecně velmi lákavou destinací. Tomu jsou přizpůsobeny i možnosti ubytování. V okolí najdete různé cenové varianty – od levného ubytování přes standardní cenové kategorie. V nabídce je velké množství penzionů, ubytování v soukromí, ale také apartmány a vysokohorské chaty a chalupy. Větší luxus nabízí ubytování v hotelu. Luxusní dovolenou spojenou s relaxačním pobytem můžete zažít v nedalekých Janských Lázních.

Horní Maršov je sice malá obec, ale leží v srdci východních Krkonoš. Právě díky krásné přírodě a sportovnímu vyžití po celý rok si zde jistě užijete i rodinnou dovolenou.