Loading

Ubytování v Ústí nad Labem

(3 objekty + 14 objektů v okolí 25 km)

Kotva Vaňov

Ústí nad Labem - Vaňov, na okraji obce / města, u řeky
Ubytování pro zaměstnace

Hotel Slavie

Ústí nad Labem, v obci / ve městě, u řeky
Hotel v klidné části města

Ubytování Střekov Aréna

Ústí nad Labem - Střekov, v obci / ve městě, v centru města
Ubytování pro studenty a zaměstnance

Penzion Linde

Rtyně nad Bílinou (Ústí nad Labem 10,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na...
Penzion s ideální polohou u Teplic

Hotel Kovárna Děčín

Děčín - Nebočady (Ústí nad Labem 13,3 km vzdušně), v obci...
Pohodlný hotel s restaurací a wellness

Penzion Na Statku

Chudoslavice (Ústí nad Labem 13,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Nové apartmány, wellness centrum, bazén

Ubytování na ranči v Třebušíně

Třebušín (Ústí nad Labem 13,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Dvě dřevěné chatky, skvělá cena, ranč

Apartmán Tisá 68

Tisá (Ústí nad Labem 14,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v...
Příjemné ubytování za rozumné ceny

Hotel Hřebenová Bouda

Jílové (Ústí nad Labem 15,1 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Útulný hotel v Českém Švýcarsku!

Penzion Hraniční bouda

Jílové (Ústí nad Labem 15,7 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Rodinný penzion s výbornou restaurací
1 - 17 / 17

Ústí nad Labem

Ústí nad Labem 1

Perfektní dovolená u Českého středohoří

I když s tím nemusíte souhlasit, i Ústecký kraj Vám má po stránce turismu hodně co nabídnout. Proto byste při plánování dovolené měli přemýšlet i nad destinací, jakou je Ústí nad Labem. To je hlavním městem okresu Ústí nad Labem a každoročně přiláká řadu cestovatelů. Městem se vinou romantické zákruty řeky Labe. Protéká tudy i řeka Bílina. I když není město po stránce historických památek příliš významné, naprosto Vás okouzlí zdejší krajina.

Co by kamenem dohodil jsou drsné Krušné hory, ale i romantická krajina Českého středohoří. A jak víme, jeho součástí je jak malebná Milešovka, tak památná hora Říp. Po výjezdu z Ústí nad Labem během chvilky dorazíte i k Labským pískovcům. Zároveň je v této oblasti poměrně husté osídlení. Během několika málo minut se dostanete do Děčína, nebo do sousedních Teplic. Poklidnější zastavení představuje návštěva Litoměřic.

Doma u Přemysla Oráče

První zmínka o Ústí nad Labem pochází z 11. století. Podle archeologických nálezů však víme, že zdejší krajinu obývaly i jiné starověké kultury. Zajímavostí je to, že největším nalezištěm jsou Stadice, ze kterých podle pověsti pocházel Přemysl Oráč.

Během historie bylo město dějištěm mnoha významných událostí. Krom známé bitvy u Chlumce si nedaleko města postavil své sídlo i Jan Žižka. Bohužel, i přes veškerou snahu obránců Ústí nad Labem husitům nakonec podlehlo. To poměrně výrazně zabrzdilo jeho další historický vývoj. Naštěstí, vzhledem k velkému nerostnému bohatství v okolních horách se město poměrně rychle vzpamatovalo. Svého vrcholu dosáhlo v období průmyslové revoluce.

Ústí nad Labem 2

Další rána přišla v období 2. světové války. Vzhledem k příhraniční poloze bylo Ústí nad Labem součástí německého území. Ke konci války pak město zažilo velmi intenzivní bombardování, které zničilo drtivou většinu všech hodnotných památek i infrastruktury. I přes veškeré rány minulosti se ale Ústí nad Labem zasazuje o znovuobnovení turistického ruchu v maximální možné výši.

Kam za památkami v Ústí nad Labem?

Pokud se rozhodnete Ústí nad Labem navštívit, můžeme Vám zaručit, že se tu nudit rozhodně nebudete. V přijatelné blízkosti od města je totiž hned několik krásných hradů a zámků, které jen čekají na Vaši návštěvu. Největší dominantou je hrad Střekov. Ten se tyčí na skalním ostrohu nad řekou Labe. Během své existence přivítal například J. W. Goetha a spoustu dalších světových osobností. Sám Goethe dokonce prohlásil, že se jedná o jeden z nejkrásnějších hradů v Evropě. V neposlední řadě musíme vyzvednout i výhled, který se Vám naskytne při návštěvě hradní vyhlídky.

Mezi atraktivní objekty v blízkém okruhu patří i zámek Velké Březno a zámek Krásné Březno. Také byste na své cestě neměli opomenout návštěvu zámku Trmice. Ten Vás seznámí nejen s historií místního průmyslu, ale také je tu umístěna expozice železničních zmenšenin. V okolí je i zřícenina hradu Blansko, zámek Děčín či pevnost Terezín. Dětem se bude zaručeně líbit i na zámku Libochovice či na zámku v Budyni nad Ohří.

Milovníci lidové architektury by rozhodně neměli minout ani skanzen Zubrnice. Také tu ale můžete navštívit Muzeum lehkého opevnění, Muzeum minerálů či Muzeum hornictví. V neposlední řadě si udělejte čas na návštěvu Zoologické zahrady Ústí nad Labem.

Sportoviště a relax v Ústí nad Labem a okolí

Jste-li nadšenci do venkovního koupání, nenechte si ujít příležitost vykoupat se v jezeru Milada. Tato destinace je hojně vyhledávána jak plavci, tak rybáři. Na své si přijdou i všichni milovníci dalších vodních sportů. Během zimy či nepříznivých klimatických podmínek se běžte vykoupat do plaveckého areálu Klíše.

Ústí nad Labem 3

Pokud se do Ústí nad Labem vydáte v zimě, patrně Vás bude zajímat nabídka místních sjezdovek. Nejlepší lyžování si užijete ve Ski areálu Klínovec. Lyžařské středisko ale nabízí i Boží Dar. Komornější lyžování Vám naopak zprostředkuje Ski centrum Bublava. Nebudete ale litovat ani v případě, že si pro lyžování zvolíte moderní Ski areál Plešivec.

Bohatá nabídka ubytování v Ústí nad Labem

Vzhledem k velikosti a rozloze města je jasné, že Ústí nad Labem poskytne ubytování naprosto každému. Krom špičkových hotelů tu narazíte i na cenově dostupné penziony. Nechybí tu ani možnost ubytování v apartmánech či v soukromí. Opravdu široká je zde i nabídka chalup a rekreačních chat. Nízkonákladovému cestování naopak přeje dostupnost kempů a levnějších ubytoven.

Ústí nad Labem je rozhodně jedno z míst, které byste měli během své dovolené navštívit. Přijeďte obdivovat krásu místní přírody i velmi dobře dostupných památek. Uvidíte, že se Vám tu bude líbit.