Loading

Ubytování v Tisé

(1 objekt + 15 objektů v okolí 25 km)

Apartmán Tisá 68

Tisá, v obci / ve městě, v centru města
Příjemné ubytování za rozumné ceny

Penzion Hraniční bouda

Jílové (Tisá 3,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na...
Rodinný penzion s výbornou restaurací

Hotel Hřebenová Bouda

Jílové (Tisá 4,0 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Útulný hotel v Českém Švýcarsku!

Kemp Děčín

Děčín (Tisá 12,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Bungalovy v kempu s vynikající polohou

Hotel Kovárna Děčín

Děčín - Nebočady (Tisá 12,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlný hotel s restaurací a wellness

Hotel a restaurace Kocanda Děčín

Děčín (Tisá 12,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Hotel s vlastním sportovním areálem

Bohemian Rose Garden Apartments ***

Děčín (Tisá 12,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Moderní apartmány přímo v hist. centru

Penzion Seňková

Děčín (Tisá 13,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Cenově výhodné pokoje 10 min od centra

Penzion Komtesa

Ústí nad Labem (Tisá 13,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města

Apartmán Liberecká

Děčín (Tisá 14,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Klidné prostředí v blízkosti centra
1 - 16 / 16

Tisá

Tisá 1

Navštivte obec Tisá v Ústeckém kraji

Obec Tisá leží v Ústeckém kraji, v Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce 17 km na sever od okresního a krajského města Ústí nad Labem a 5 km od obce Petrovice, kde je hraniční přechod do SRN. Město Jílové je od Tisé vzdáleno 8 km na jihovýchod, 18 km východním směrem se nachází okresní město Děčín. Obec Tisá leží na území Děčínských stěn, známých jako Českosaské Švýcarsko v předhůří Krušných hor.

Poprvé se obec Tisá písemně zmiňuje v r. 1653. Údajně prvními obyvateli vsi byli Slované, kteří ji podle rozšířeného tisového porostu i pojmenovali. Později docházelo k různým variacím tohoto názvu, často ovlivňovaných i němčinou. Tento vliv byl způsoben tím, že ve 12. a 13. století slovanské osídlení převýšilo německé.

Po r. 1945 se s odsunem německého a příchodem českého obyvatelstva do obce ustálil dnešní český název Tisá. Co se týká způsobu obživy, ze začátku to bylo převážně pastevectví, zemědělství a práce v lese. V 18. století se rozvíjí drobná průmyslová výroba cínových a litinových předmětů, rozvoj vsi přinesla výstavba továrny na výrobu cínových knoflíků a slévárny.

Dominantou obce a nejcennější kulturní památkou je pozdně barokní kostel sv. Anny z r. 1786 nacházející se v jejím centru. V kostele najdete křtitelnici se sochou anděla - snad jedinou dochovanou památku na existenci zámku v Tisé z 16. století, který byl za 30-leté války zničen a už nikdy nebyl obnoven. Na cestě ke vstupu do skal zaznamenáte jistě Pomník padlým v 1. světové válce z r. 1926.

Za výlety do okolí Tisé

Rovnou od kostela sv. Anny vede přímá cesta do Tiských stěn, což je přírodní památka v západním výběžku CHKO Labské pískovce. Najdete tady malebné skalní městečko plné fantastických pískovcových útvarů. Je dokonalým rájem pro turisty a obzvlášť pro horolezce, kteří zde najdou více než stovku značených horolezeckých cest. Nejoblíbenějšími místy jsou kromě Tiských stěn i Dolní Žleb, Hřensko, Pravčická brána a Jetřichovice. Vedle Malých a Velkých stěn se severně od Tisé nalézají méně navštěvovaná, ale přesto velmi zajímavá a hodná Vaší návštěvy skalní města - Ostrovské a Rájecké skály a Vysoký Sněžník.

Jestliže chcete prožít svou dovolenou v Tisé v cyklistickém duchu, i pro Vás jsou tu dobře značené cyklistické trasy. Velmi oblíbeným místem pro cyklisty i pro turisty včetně vyznavačů nordic walkingu, je turistická chata Tisá s ubytovnou, vybudovaná v r. 1926. Nad městem Děčín, na nejvyšší stolové hoře v zemi, přijdete k Rozhledně Děčínský Sněžník z r. 1865, z které budete mít překrásný výhled na Lužické hory a Českosaské Švýcarsko.

Tisá 2

Vedle turistických disciplín se zde do popředí dostávají i adrenalinové sporty, jako např. kiting. V Tisé je pro něj ideálním místem prostor mezi Tisou a Cihlářským rybníkem. Dalšími adrenalinovými disciplínami, které zde mají uplatnění a zázemí, je lezení po umělých lezeckých stěnách, slaňování ze skalních věží, skoky z mostů, tandemový paragliding a vyhlídkové lety, sjezd na horských kolech z Komáří vížky (dolů kopcem). K těm zdánlivě klidnějším aktivitám, které se zde dají provozovat, patří projížďky na koních a golf – golfová hřiště můžete navštívit např. v Libouchci, v Ústí nad Labem, v Janově či Teplicích.

Při putování po hradech a zámcích se zastavte ve městě Jílové u Děčína a navštivte zde Jílovský zámek. Jeho počátky spadají do r. 1348, kdy byl na místě původní tvrze vybudován zámek. Jihovýchodním směrem, asi 16 km od Tisé, na území obce Mírkov, se na stejnojmenném kopci nachází zřícenina hradu Blansko. Na jihozápad, 18 km od Tisé, se nedaleko obce Krupka dostanete k další podobné zřícenině, k zřícenině hradu Kyšperk z počátku 14. století.

Na další výlet se vydejte do 18 km vzdáleného města Děčín. Na pravém břehu Labe, nad jejím soutokem s Ploučnicí, se na vysoké pískovcové skále rozpíná hrad přebudovaný na zámek v druhé polovině 16. století – Zámek Děčín. Kromě individuálních či skupinových prohlídek zde můžete navštívit expozice Oblastního muzea. Kromě zámku si Vaší pozornost a návštěvu zaslouží určitě i Zoologická zahrada Děčín. Díky své poloze v lesním prostředí patří k nejhezčím v ČR. Zajímavostí je, že jako jediná v Čechách chová medvěda grizzlyho. Oddělenou součástí ZOO Děčín je expozice Rajské ostrovy Děčín v centru města. Na čtyřech poschodích nabízí unikátní pohled na vybrané světové oblasti a vodní faunu a flóru. Milovníci květin si zas přijdou na své v Růžové zahradě Děčín.

Oblast Tisé a nedalekého Ostrova nabízí možnost koupání v rybnících (Ostrovské rybníky). Poskytuje příjemné prostředí pro relaxaci a zábavu nejen pro děti, ale i pro dospělé v parných letních dnech. Oblíbeným místem je rybník Cihlák, svou rozlohou největší v okolí. Dobře se můžete vykoupat i na koupališti Jílové, příjemný požitek Vám poskytne i přírodní koupání v jezírku Vlčí jezero nedaleko Děčínského Sněžníku. Do nejbližšího aquaparku Aquacentrum Teplice to budete mít 25 km na jihozápad.

Tisá Vám má co nabídnout i v zimním období. Běžecké tratě kolem obce rádi využijí nejen běžkaři, ale i milovníci jízd na psím spřežení (mushing). Pro sjezdové lyžování a snowboarding jsou připraveny vleky a sjezdovky v Tisé - 400 m dlouhý lyžařský vlek se sjezdovkou pro děti a nenáročné lyžaře, největší ski areál východní části Krušných hor - nedaleký Ski Telnice.

Tisá 3

Další známá lyžařská střediska jsou Sport centrum Bouřňák, Ski Komáří vížka a Ski areál Krupka nedaleko obce Krupka. Trochu dál, necelých 40 km na východ, leží Ski areál Prácheň nedaleko Kamenického Šenova na pomezí Lužických hor a Českého středohoří.

Vyberte si to nejlepší ubytování v Tisé

Nádherné prostředí, blízkost hranic s Německem, dobré sportovní a kulturní zázemí – toto vše je dobrým předpokladem návštěvnosti obce Tisá. K těmto benefitům jistě patří i široký výběr ubytovacích možností. Za místo přechodného pobytu během Vaší dovolené v Tisé si můžete vybrat některý z hotelů, penzionů či apartmánů. V každém z nich budete mít překrásný výhled na okolní skály. V obci najdete i několik prověřených a vstřícných ubytovatelů, kteří Vám nabídnou ubytování v soukromí. V obci se můžete ubytovat i v turistických chatách nebo chalupách. V blízkém okolí obce je k dispozici i několik kempů.

Navštivte proto Tisou. Najdete tady malebnou přírodu v objetí skalních útvarů, hluboké lesy a množství kulturních i sportovních příležitostí. Letní nebo zimní dovolená v Tisé určitě stojí zato!