Loading

Ubytování v Růžové

(1 objekt + 32 objektů v okolí 25 km)

Usedlost Nový Svět

Růžová, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Rodinný penzion v Českém Švýcarsku

Chalupa Arnoltice u Hřenska

Arnoltice (Růžová 2,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Chalupa v srdci Českého Švýcarska

Hotel U Zeleného stromu

Janov (okres Děčín) (Růžová 2,9 km vzdušně), v rekreační oblasti
Stylový hotel v Českém Švýcarsku!

Hotel Labe

Hřensko (Růžová 5,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v lese
Ideální hotel pro aktivní rekreanty

Pension 68

Děčín - Prostřední Žleb (Růžová 6,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzion v klidné části Děčína

Chaty Jetřichovice

Jetřichovice (Růžová 7,0 km vzdušně), na okraji obce / města...
Chaty v tichém prostředí u lesa!

Apartmán Restaurace Praha - Jetřichovice

Jetřichovice (Růžová 7,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Dvoupokojový apartmán v centru obce

Apartmán Liberecká

Děčín (Růžová 8,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Klidné prostředí v blízkosti centra

Penzion Na konci světa

Jetřichovice (Růžová 8,8 km vzdušně), na okraji obce / města...
Samoobslužný bar, vnitřní bazén a sauna

Bohemian Rose Garden Apartments ***

Děčín (Růžová 9,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Moderní apartmány přímo v hist. centru
1 - 33 / 33

Růžová

Růžová 1

Podlehněte kouzlu pravé venkovské idyly

V romantické krajině střetu vysokých kopců a hlubokých údolí, co by kamenem dohodil od Děčína, se rozkládá obec Růžová. Na své si v této úchvatné vesničce s množstvím památek přijde každý, koho láká hezký pobyt v Ústeckém kraji plný pohody. Vypravit se nicméně můžete i do okolí, jež Vás upoutá svou nádhernou přírodou. Navíc, výhodné ubytování a příjemná atmosféra, to vše čeká na ty, kdo na dovolenou do Českého Švýcarska zamíří.

Růžová, oblíbená oáza klidu a pohody na severu Čech, pyšnící se titulem vesnice roku 2014 se může pochlubit opravdu dlouhou historií. Přestože první písemná zmínka pochází již z poloviny 14. století, stála tato romantická vesnice vždy stranou všeho dění. A právě díky tomu si dokázala uchovat svůj půvab až do dnešních dnů. V případě, že sem nyní zamíříte, můžete se těšit nejen na klid a pohodu, ale čeká na Vás i pestré sportovní vyžití a levné ubytování.

Co zajímavého v Růžové vidět a co neminout?

Dovolená v Růžové je ideální hlavně pro ty, kdo mají chuť, na chvíli vypnout a vychutnat si nenáročný pobyt na malebném, tichém místě, bez stovek turistů za zády. Samozřejmostí je i řada zajímavých historických staveb, které se rozhodně vyplatí neminout. Prohlédnout si tak můžete třeba polodřevěnou zvonici postavenou v průběhu 16. století. Pravou vesnickou idylu Vám naopak připomene bývalý větrný mlýn, nyní významná lidová památka v okrese Děčín.

Zajisté Vás však upoutá i jedna z dominant obce, a to kostel svatého Petra a Pavla, postavený v letech 1710–1712. Přestože se jedná o skvostnou stavbu, jež návštěvníky zaujme svou monumentalitou, štěstí ji příliš nepřálo a v roce 1968 vyhořela do základů. I přes hrozící demolici se kostel nakonec podařilo opravit a zachránit. V případě, že si sjednáte výhodné ubytování a zůstanete déle, můžete se sem nyní vypravit na jeden z koncertů vážné hudby.

Růžová 2

Do Růžové za pohodou, klidem i zážitky

Hezkým zážitkem však může být také návštěva Mydlárny Rubens, která je jako stvořená pro malé i velké. Nejen, že se zde dozvíte, jak se rodí ta nejlepší mýdla s vůní šalvěje, tymiánu a levandule, ale kdo bude chtít, může si jejich výrobu sám vyzkoušet. Pro rodiny s dětmi jsou pak zase připraveny chodníky naboso. Projdete se po různých přírodních materiálech, ulevíte nohám, a zároveň si přivoníte k bylinné zahrádce a nahlédnete také do hmyzího hotelu.

Půvabná severočeská vesnice Vám nabízí nejen jedinečnou atmosféru, nádherné památky a prvotřídní ubytování, ale na své si tu přijdou i ti, které láká aktivní dovolená. Nic Vám tak nebrání, projít se třeba po Petřínské stezce s mnoha interaktivními prvky. Koho láká spíše sport, ten se může těšit na fotbal, nohejbal nebo tenis. Samozřejmostí je ale i dětské hřiště, tajemná indiánská vesnice a na večer pak máte možnost vyrazit s přáteli třeba na bowling.

V okolí Růžové se nudit určitě nebudete

Kdo má chuť, dopřát si prvotřídní dovolenou spojenou s poznáváním krás Severních Čech, měl by navštívit také okolí Růžové, jež stojí skutečně za to. Vyrazit můžete třeba na Pastevní Vrch, za jehož zdolání budete odměněni krásným výhledem z rozhledny Růženka. Taktéž si nenechte ujít ani Dolský mlýn a údolí řeky Kamenice. Právě tady, na tomto nádherném, romantickém místě, jež si zamilujete, se točila slavná pohádka Pyšná princezna.

Dovolená v Ústeckém kraji pak láká také k výpravě do nedalekého Děčína, prastarého města rozloženého uprostřed malebného kaňonu po obou březích řeky Labe. Čeká tady na Vás nejen moderní aquapark a ZOO, což potěší hlavně ty nejmenší, ale nechybí ani řada památek. Jednou z nich je i zámek Děčín, k němuž patří také barokní Růžová zahrada. Vyzkoušet ale můžete i první via ferrata u nás na Pastýřské stěně a stejně tak nechybí ani cenově výhodné ubytování za babku. 

Růžová 3

Kdo touží spíše po klidu a pohodě, ten by se měl vydat na toulky půvabnou krajinou Českého Švýcarska, jehož krásná zákoutí učarují skutečně každému. Oblíbeným turistickým cílem je především slavná Pravčická brána, v současnosti největší skalní most v Evropě. Stejně tak asi nenechte ujít ani nedaleké Křinické údolí, kde na Vás čeká ledová jeskyně Víl. Výlet pak můžete zakončit třeba romantickou plavbou soutěskami Kamenice, na kterou nezapomenete.

Výhodné ubytování v Růžové se vyplatí

Malebná obec situovaná v úchvatném prostředí střetu vrchů a rovin svým návštěvníkům nabízí nejen pohodovou atmosféru, ale i kvalitní ubytování. Těšit se tak můžete na stylově zařízené penziony s rodinným přístupem, které si zamilujete. Stejně tak není problém zkusit pronájem chalupy, a též nechybní ani moderní apartmány. Kdo touží především po komfortu a přepychu, zajisté ocení luxusní hotely, a také ubytování v soukromí stojí za to.

Oblíbená a hojně navštěvovaná vesnice Růžová Vás zve na pohodovou dovolenou spojenou s výlety po okolí, sportovním vyžitím a putováním po těch nejkrásnějších památkách. Právě proto neváhejte, sjednejte si to nejlepší ubytování, sbalte kufr a vydejte se na výlet do Růžové ještě dnes.