Loading

Ubytování ve Varnsdorfu

(1 objekt + 25 objektů v okolí 25 km)

Hotel Atrium

Varnsdorf, v obci / ve městě, v centru města
Komfortný hotel v centre mesta

Samkova chata

Dolní Podluží (Varnsdorf 4,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
Rekreační domek s bazénem a krbem

Chalupa Majda

Dolní Podluží (Varnsdorf 4,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Stylové ubytování v pokojné lokalitě

Domeček Jiřetín pod Jedlovou

Jiřetín pod Jedlovou (Varnsdorf 5,1 km vzdušně), na okraji o...
Hezký malý domeček v Lužických horách

Penzion Relax

Rybniště (Varnsdorf 8,3 km vzdušně), mimo obce / města, u le...
TOP - ubytování, wellness, restaurace.

Venkovský domek

Krásná Lípa (Varnsdorf 8,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Oddech v přírodě nedaleko malého města

Chalupa Lužické hory

Mařenice (Varnsdorf 9,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Stylová chalupa v Lužických horách

Apartmány a Dům s verandou Chřibská

Chřibská (Varnsdorf 9,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Výborné ubytování v nedotčené přírodě

Sklářská hospoda u Růženky

Chřibská (Varnsdorf 10,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Rodinný penzion u Českého Švýcarska

Vila Vlčí Hora

Krásná Lípa (Varnsdorf 10,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Moderně zařízená vila s velkou zahradou
1 - 26 / 26

Varnsdorf

Varnsdorf 1

Šluknovský výběžek z nového úhlu pohledu

Přemýšlíte o dovolené v Ústeckém kraji? V tom případě věříme, že Vám na mysl přišla spousta míst, do kterých byste se mohli během svého pobytu uchýlit. A tak nějak tušíme, že Vás ani na vteřinu nenapadlo uvažovat o tom, že by jedním z oněch míst mohl být i Varnsdorf. To je ale velká škoda. Toto město, které je součástí okresu Děčín, Vám má jako turistům hodně co nabídnout. A rozhodně to bude mnohem lepší než vše, co jste se o Varnsdorfu dozvěděli z nejrůznějších zpráv. Nevěříte?

Varnsdorf je jedno z nejsevernějších měst na území Česka. Kromě toho, že je zde velmi dobré spojení s Německem je v těsné blízkosti dalších turistických středisek. Svou pozici si Varnsdorf získal nejen tím, že je v jeho okolí spousta lesů a luk. Také za to může velmi dobrá dostupnost Lužických hor, které jsou naprosto ideálním cílem jak pro letní turistiku, tak pro zimní lyžovačku s přáteli. Ruch civilizace také zakrátko vyměníte za výšlap na horu Jedlová, nebo za procházku malebnou Šluknovskou pahorkatinou. Z okolních destinací Vám vřele doporučíme návštěvu Krásné Lípy, Rumburku či Šluknova.

Vítejte v českém Manchesteru

První doložená informace o existenci Varnsdorfu pochází z 2. poloviny 14. století. Archeologické nálezy nicméně prokázaly, že zdejší oblast byla osídlena lidmi už během Velké Moravy. Jen krátce po svém vzniku měl Varnsdorf celou řadu práv. Z toho lze usuzovat, že šlo o město s vyšším postavením a významem.

Co víme naprosto jistě je to, že obyvatelé Varnsdorfu trpěli náboženskými spory. V jejich rámci docházelo nejen k pronásledování stoupenců právě nepopulární víry, ale také k častému střídání pánů celého území. K tomu se postupem času přidalo i několik vojenských tažení, která měla neblahý vliv jak na úrodu, tak na ekonomický stav územního celku. Nic špatného však netrvá věčně. V 18. století se ve Varnsdorfu začaly poprvé vyrábět látky, které Varnsdorf proslavily takřka po celé Evropě. Dnes je Varnsdorf velmi významné kulturní i hospodářské středisko.

Varnsdorf 2

Co ve Varnsdorfu podniknout?

Varnsdorf je velmi starobylé místo. Proto není žádný div, že v něm objevíte spoustu atraktivních památek. Nejvíce zastoupené jsou ve Varnsdorfu kostely. Tím nejvýznamnějším z nich je kostel sv. Petra a Pavla, jehož kořeny sahají do 18. století. Druhým z nich je kostel sv. Karla Boromejského, který byl vystavěn v romantickém stylu. Neméně zajímavý je však i Červený kostel, kostel sv. Františka z Assisi či Starokatolický kostel. Náboženské motivy jsou zvěčněny i na mnoha sochách, které při průchodu Varnsdorfem dozajista potkáte. Mezi ně patří socha sv. Antonína, nebo socha sv. Jana Nepomuckého.

Na bohatou historii Varnsdorfu poukazuje i vysoké množství dobových staveb. Kromě podstávkových domů jsou zdejší ulice lemované i secesními vilami. Vůbec nejproslulejší je však rozhledna Hrádek. Během roku slouží tento objekt i jako kulturní a společenské centrum, ve kterém se pořádá široké spektrum výstav. Během dovolené však s dětmi zavítejte i do krásně zrekonstruovaného zámku Šluknov. Kromě historických interiérů se jedná o dějiště nejrůznějších slavností. Zklamaní nebudete asi z výletu do okresního Děčína, ve kterém sídlí zámek i populární Zoologická zahrada. Dáváte-li přednost toulkám přírodou, nešlápnete vedle, když během prázdnin prozkoumáte oblíbené České Švýcarsko.

Sport a další zábava na území města

Varnsdorf jistě potěší všechny milovníky kvalitního sportu. V letních měsících si tu zahrajete fotbal, pronajmete tělocvičnu či se vyřádíte v některém z fitness studií. Nechybí tu ale ani tenisové kurty či plavecký bazén, který je Vám k dispozici po dobu celého roku. Na své si ale přijdou i ti opravdu nároční. Stačí, abyste si zajeli do Liberce, ve kterém je proslulé Aquacentrum Babylon. Kromě plavání a vodních atrakcí Vám nabídne i odpočinkové služby spojené s wellness. Terén okolo města je pak vhodný pro pěší výlety a pro jízdu na kole.

V zimě se Vám otevřou brány zimního stadionu Varnsdorf, který je určen nejen k bruslení, ale také k hraní ledního hokeje. Celkem dobrá je i dostupnost některých sjezdovek. Místní nejčastěji tráví čas ve Ski areálu Jedlová. Podobně blízko je i Ski areál Horní Podluží. Opět ale platí, že skvělou zábavu Vám poskytne i Liberecký kraj, který je sídlem lyžařského střediska Ještěd. Pokud z Varnsdorfu sjedete kousek do vnitrozemí, naskytne se Vám i možnost pohodlně běžkovat.

Varnsdorf 3

Dovolenkové ubytování ve Varnsdorfu

I když Varnsdorf není turistickou destinací číslo jedna, cestovatelům naservíruje široké možnosti ubytování. Kromě hotelů a penzionů tu jsou i velmi dobré možnosti ubytování v cenově dostupných privátech. Jestli cestujete s přáteli či s rozvětvenou rodinou, vyhovovat Vám bude pronájem prázdninového domu. Kdo však preferuje pohodu, klid a maximální míru soukromí, toho odkážeme do chaty či chalupy.

Varnsdorf je velmi dobrou volbou na Vaší cestě za netradičními zážitky. Proto se nebojte a zarezervujte si svůj prázdninový pobyt ještě dnes. Věříme, že nakonec budete rádi, že jste se přijeli podívat.