Loading

Ubytování ve Šluknově

(1 objekt + 26 objektů v okolí 25 km)

Apartmán Sokolská - Šluknov

Šluknov, v obci / ve městě
Příjemný apartmán za výhodné ceny!

Rekreační chata Sempra

Staré Křečany (Šluknov 5,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Ideální místo pro Váš tématický pobyt

Chalupa Médium

Krásná Lípa (Šluknov 7,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Autentická chalupa v Českém Švýcarsku!

Wellness penzion BALNIKA

Mikulášovice (Šluknov 7,9 km vzdušně), na okraji obce / města
Wellness penzion v Českém Švýcarsku

Vila Vlčí Hora

Krásná Lípa (Šluknov 8,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Moderně zařízená vila s velkou zahradou

Penzion Tamara

Vilémov (okres Děčín) (Šluknov 8,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Ubytování se snídaní v Českém Švýcarsku

Chata Kyjovanka

Krásná Lípa (Šluknov 10,3 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Prostorná chata pro skupinky, u lesa

Venkovský domek

Krásná Lípa (Šluknov 11,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Oddech v přírodě nedaleko malého města

Penzion Hubertus

Doubice (Šluknov 12,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Útulný penzion s venkovním bazénem!

Chalupa U první skály

Chřibská (Šluknov 15,6 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Apartmánová chalupa - klid a pohoda
1 - 27 / 27

Šluknov

Šluknov 1

Navštivte nejseverněji položené město ČR

Šluknov je nejseverněji položené české město, přesněji v okrese DěčínÚsteckém kraji. Leží uprostřed Šluknovského výběžku v rozsáhlém údolí mírné pahorkatiny. Je charakteristickým územím překrývání se tří kultur – české, saské a lužické. Jihovýchodním směrem se nachází město Rumburk (10 km), o pár kilometrů dál stejným směrem Varnsdorf, do okresního města Děčína si budete muset zajet 53 km na jihozápad.

Poprvé se Šluknov písemně zmiňuje v r. 1281 jako osada při staré solné stezce, povýšená v r. 1359 na město. V první polovině 17. století se rozvíjela řemesla a v okolí se otevírali měděné a stříbrné doly. V období II. světové války téměř všichni místní obyvatelé, kteří se hlásili k německé národnosti, souhlasili s připojením k Německé říši. Po osvobození a konci války byla většina původního obyvatelstva odsunuta do Německa a město už nebylo nikdy plně dosídleno.

Historické jádro Šluknova je městskou památkovou zónou. Dominantou města je barokní zámek, který v r. 1986 vyhořel, v současnosti patří k chráněným kulturním památkám ČR. Při jeho prohlídce můžete absolvovat prvorepublikový prohlídkový okruh, v jehož rámci jsou otevřeny téměř všechny prostory zámku, včetně dobových místností s původními exponáty. Tento okruh je věnován poslednímu majiteli Šluknovského panství Nostitz-Rineckovi. Během prohlídky tak projdete jeho soukromým apartmánem, kde máte možnost spatřit kancelář, šatnu, ložnici, dětský pokoj, jídelnu a navštívíte i jeho oficiální kancelář.

Na náměstí si určitě všimnete i Sloupu Korunování Panny Marie z poloviny 18. století. Je vysoký 9 metrů a celý je vytesán z pískovce. Další pamětihodností je zde raně barokní kostel sv. Václava z počátku 18. století a krásná empírová kamenná kašna. Asi půl kilometru od kostela se můžete vydat po Křížové cestě ve Šluknově. Cesta založená v 18. století, je lemovaná čtrnácti zastaveními tvořenými dvanácti kapličkami, dvěma zděnými kaplemi a Gotsemanskou zahradou, čili komplexem pískovcových soch ležících apoštolů, klečícího Krista a anděla s kalichem. Před křížovou cestou stojí několik pomníků padlým a nezvěstným v I. a II. světové válce a památníček Fridrichu Schillerovi.

Uprostřed náměstí se nachází barokní sousoší Nejsvětější Trojice. Zajímá-li Vás lidová architektura, tu máte možnost obdivovat pozoruhodný komplex roubených staveb.

Kam na výlety v Šluknově a blízkém okolí

Šluknov 2

Město Šluknov se nachází v mírně kopcovité krajině, která nabízí svým návštěvníkům dobré zázemí pro rekreaci a turistiku a to jak pěší turistiku, tak cykloturistiku. Je zde vybudováno a upraveno několik turistických stezek a cyklotras. Než se rozhodnete, kterým směrem se vydat na výlety, vyjděte si na vyhlídku, která se nachází na severním okraji města, na kopci Židovský vrch. Odtud se Vám potom naskytne krásný výhled na samotné město i okolní krajinu, především na blízké vrchy Jitrovník, Vlčice, Grohmanovu výšinu a Hrazený.

Nedaleko Šluknova se nachází i nejsevernější rozhledna Tanečnice. Zpozorujete ji západním směrem od obce Mikulášovice, pár set metrů od hranic s Německem. V obci se zastavte v Nožířském muzeu. Neméně krásné výhledy Vám poskytnou další dvě rozhledny. Rozhledna Vlčí hora, ve vzdálenosti 10 km na jih od Šluknova, je vysoká 19 metrů a po vystoupání 64 schodů budete mít jako na dlani pohled na oblast Lužických hor, Českého Středohoří, Labských pískovců, část Krkonoš a také Ještěd, Bezděz, Milešovku a další vzdálenější vrcholky. O něco dál je potom Rozhledna Dymník, postavená na stejnojmenném vrchu na jihozápad od Šluknova.

V dosahu Šluknova můžete podnikat výlety i do nejmladšího národního parku v ČR – Národního parku České Švýcarsko. Patříte-li ke zdatnějším turistům, jeden z výletů můžete podniknout na místo zaniklé vesnice Fukov. Dnes tu najdete uzoučký pás území ze všech stran obklopen Německem, jen kde tu najdete osamělé stavení a to ještě většinou majitelé na Vás promluví německy. Je tu však nádherná, téměř panenská příroda, která Vám nabídne zajímavé turistické stezky.

Počítáte-li se k milovníkům historie a kulturních památek, vydejte se na toulky po českých hradech, zámcích a zříceninách hradů. Najdete je například u obce Jiřetín pod Jedlovouzřícenina hradu Tolštejn či u městečka Česká Kamenicezřícenina hradu Kamenice. Zámecký komplex v Benešově nad Ploučnicí je jedinečným příkladem architektury z období přelomu gotiky a renesance. Další najdete v okresním městě – zámek Děčín a po jeho prohlídce se zastavte v děčínské ZOO. Díky svému umístění v lesním prostředí patří k nejkrásnějším zoologickým zahradám v republice.

Po dlouhém dni stráveném procházkami a turistikou Vám jistě přijde vhod možnost ochladit se v některém z rybníku poblíž Šluknova, či v lesním koupališti Velký Šenov blízko Mikulášovic. V případě nepříznivého počasí anebo v zimních měsících najdete osvěžení v Aquaparku Děčín nebo vzdálenějším Aquaparku Centrum Babylon Liberci.

Šluknov 3

Okolo 20 km bude trvat cesta do Ski areálu Horní Podluží, kde najdete dobré podmínky pro začínající lyžaře i překážkovou dráhu pro snowboardisty. Nejlepší podmínky pro lyžování, hlavně sjezdové a snowboarding v Lužických horách Vám alespoň podle místních nabídne Ski areál Jedlová. Velkou atrakcí je zde nový BigShock Snowpark, plný překážek a skoků.

Možnosti ubytování ve Šluknově

Nedaleko od centra města se můžete dobře a levně ubytovat v místní ubytovně. Jistě oceníte pohodlí a nízké ceny, které Vám nabídnou penziony v klidné části města. Další možnosti přímo ve Šluknově Vám poskytnou apartmány, hotely, či ubytování v soukromí. V okolí Šluknova i v blízkých obcích můžete najít k pronájmu i chaty a chalupy.

Jestli se rozhodujete stále o své nastávající dovolené, vyřešte to touto výbornou volbou a zajeďte si do Šluknova. Zde naleznete klid, nádhernou přírodu a dobré zázemí, které Vám zpříjemní zdejší pobyt.