Loading

Ubytování v Děčíně

(7 objektů + 21 objektů v okolí 25 km)

Penzion Seňková

Děčín, v obci / ve městě
Cenově výhodné pokoje 10 min od centra

Kemp Děčín

Děčín, v obci / ve městě, u řeky
Bungalovy v kempu s vynikající polohou

Apartmán Zámecká

Děčín, v obci / ve městě, v centru města
Apartmán v centru s výhledem na zámek!

Hotel Kovárna Děčín

Děčín - Nebočady, v obci / ve městě
Pohodlný hotel s restaurací a wellness

Hotel a restaurace Kocanda Děčín

Děčín, v obci / ve městě, u řeky
Hotel s vlastním sportovním areálem

Bohemian Rose Garden Apartments ***

Děčín, v obci / ve městě, u řeky
Moderní apartmány přímo v hist. centru

U Kosti

Děčín, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Apartmány - hospoda - České Švýcarsko

Hotel Hřebenová Bouda

Jílové (Děčín 7,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Útulný hotel v Českém Švýcarsku!

Chalupa Arnoltice u Hřenska

Arnoltice (Děčín 8,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Chalupa v srdci Českého Švýcarska

Penzion Hraniční bouda

Jílové (Děčín 8,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / n...
Rodinný penzion s výbornou restaurací
1 - 28 / 28

Děčín

Děčín 1

Děčín je statutární město v Ústeckém kraji a jako takové je centrem okresu Děčín. Turistům nabízí nejen krásné historické památky, ale i řadu přírodních zajímavostí. Městem protékají řeky Ploučnice a Labe. To teče do sousedního Německa a je často využíváno jako přepravní vodní kanál.

Přímo ve městě je pro tyto účely zbudován přístav. Pokud Vás začne obtěžovat ruch civilizace, zajeďte si odpočinout do Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. Nejbližším větším městem v přilehlém okolí je Ústí nad Labem.

Město s prastarou historií

Kdy bylo město založeno se přesně neví. O některých předměstích se hovoří již v průběhu 10. století, ale z archeologických nálezů je patrné, že k osídlení oblasti došlo již mnohem dříve. Byly zde nalezeny fragmenty, které dokládají, že zde bývalo prastaré slovanské sídliště. Za oficiální se však považuje až rok 1283.

Vzhledem ke strategické pozici města byl v Děčíně během 13. století vystavěn hrad. Ten měl za úkol chránit důležitou vodní cestu po řece Labe. Málokdo ví, že Děčín byl původně dvěma městy. Ty se později spojily v jedno. Jak už tomu je i dnes, i v minulosti Děčín postihlo několik nepříjemných záplav. Z toho důvodu místní neustále vyhledávali vyvýšená místa, která by je ochránila před řáděním ničivého živlu.

Co se týče rozvoje města, obyvatelům se nežilo zle. Ve městě se začal rozvíjet obchod i řemesla. Později přichází zmínky i o provozu cihelny a kamenolomu. Po hubených letech, kdy se městu nedařilo, byl v 18. století hrad přestavěn na reprezentativní zámek. V současnosti je Děčín významnou tepnou turistického ruchu.

Děčín 2

Děčín a jeho kulturní možnosti

Už na první pohled Vám bude nejspíš jasné, že hlavní dominantou města je zámek Děčín, který stojí na skalním masivu nad řekou. Pokud se rozhodnete ho navštívit, zabavíte sebe i své potomky.

Projít si můžete zámecký okruh, nebo si počkat na interaktivní zážitkové prohlídky. Ty jsou návštěvníkům k dispozici během celého roku. V letních měsících Vám taktéž doporučujeme návštěvu zámecké zahrady.

Dalším zajímavým místem, které nelze přehlédnout je Pastýřská stěna. Jedná se o skalní útvar, který je volně přístupný veřejnosti. Po cestě nahoru se Vám naskytne nádherný výhled na město. A úplně nahoře? Tam Vás za odměnu čeká historická stavba, nesoucí jméno Nebíčko. Tato budova už od samého počátku slouží jako restaurace s vyhlídkou.

Na Pastýřské stěně se nachází také zoologická zahrada a i když patří k těm menším v ČR, najdete tu mnoho zajímavých zvířat. Naprosto unikátní zážitek získáte, jestli-že si uděláte výlet k hoře Děčínsky Sněžník. Najdete tu rozhlednu, která Vám nabídne dechberoucí pohled na Děčínskou vrchovinu i Labské pískovce. Romantičtější místo v okolí už patrně nenajdete.

Do Děčína za sportem

Co se týče letního a zimního koupání, nejlepší podmínky najdete v Aquaparku Děčín. Ten má jak venkovní, tak vnitřní část, takže si vodních radovánek užijete za každého počasí. Druhou možností je Aquacentrum Teplice. Zde jsou Vám k dispozici i procedury spojené s wellness.

Děčín 3

Pokud jste přijeli především za lyžováním, rozhodně neuděláte chybu, když pojedete do Ski areálu Polevsko. Ten je vhodný pro začátečníky i zkušené lyžaře. Jestli ale chcete zkusit i něco jiného, volbu pro Vás představuje Ski areál Telnice.

Oblíbená je u sportovců i via ferrata na Pastýřské stěně, kterou zvládnete i bez lezeckých zkušeností, pokud máte dobrou kondičku. Na stěně je několik tras různé náročnosti a na některé trasy se mohou vydat i sportovně zdatné děti.

Ubytování v Děčíně najde každý

Vzhledem k rozlehlosti města si lze představit, kolik různorodých nabídek je tu k dostání. Náročným cestovatelům bude vyhovovat široká nabídka ubytování v hotelech. Těm mírně skromnějším pak budou oči přecházet z cenově dostupných penzionů. Mnoho možností máte, i pokud zvolíte apartmány a ubytování v soukromí. Nenároční cestovatelé určitě rádi využijí možnost levného ubytování v ubytovně. V okolí města také není problém pronajmout si některou z chalup nebo chat.

Pokud se rozhodnete, že v Děčíně strávíte svou dovolenou, uvidíte, že rozhodně nebudete litovat.

Názory a doporučení

Martin Rýva (ubytovatel) 5.7.2020
Klidná obec na hranicích s Německem, nedaleko Národního parku České Švýcarsko.
BOHOUŠ ZEMANEK (rodina s malými dětmi - návštěvník) 29.4.2020
" Děčín je boží " a opravdu je škoda ho jen projíždět, je to cíl na několik dní
Alena Nejedlá (starší pár - návštěvník) 3.11.2019
Pěkné město
Eliška Růžičková (skupina - návštěvník) 19.8.2019
Děčín je velmi pěkné město, má i krásné okolí
Libuše Limanová (skupina - návštěvník) 18.8.2019
Dobré restaurace
Miroslava Chlumská (sólo host - návštěvník) 16.7.2019
vše!!výborná lokalita na skvělou dovolenou!!
Josef Křivánek (skupina - návštěvník) 12.7.2019
Děčín je celkem pěkný-zámek stojí za prohlídku, u řeky taky nebylo špatně.
Petra Dzubová (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 14.1.2019
Děčín je fajn, je tu spousta vyžití pro celou rodinu, zoo, zámek, termální bazény, cyklostezka.