Loading

Ubytování v Kytlicích

(2 objekty + 26 objektů v okolí 25 km)

Penzion U skály

Kytlice, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzion s restaurací v Lužických horách

Pension Helene s mini pivovarem

Kytlice, v obci / ve městě, na horách
Rodinný pension s mini pivovarem

Apartmány a Dům s verandou Chřibská

Chřibská (Kytlice 5,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Výborné ubytování v nedotčené přírodě

Chalupa Vilda

Kamenický Šenov (Kytlice 5,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Chalupa v klidném prostředí u lesa

Sklářská hospoda u Růženky

Chřibská (Kytlice 5,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Rodinný penzion u Českého Švýcarska

Penzion Relax

Rybniště (Kytlice 6,1 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa...
TOP - ubytování, wellness, restaurace.

Ubytování u Myslivce

Kamenický Šenov (Kytlice 6,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
Nově zrekonšturované chaty s bazénem

Apartmán Koňák

Nový Bor (Kytlice 6,8 km vzdušně), na okraji obce / města
Klidné ubytování v apartmánu

Domeček Jiřetín pod Jedlovou

Jiřetín pod Jedlovou (Kytlice 7,5 km vzdušně), na okraji obc...
Hezký malý domeček v Lužických horách

Chalupa Studený

Česká Kamenice (Kytlice 7,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Romantická chaloupka pro rodinky
1 - 28 / 28

Kytlice

Kytlice 1

Kytlice jsou malá obec v Ústeckém kraji. Po stránce administrativy se jedná o území, které spadá do okresu Děčín. Už když sem budete přijíždět, určitě se rozhlédněte kolem. Obec je totiž ze všech stran obklopena hlubokými lesy. Ty svádí nejen ke krátkým procházkám, ale také k pěším výletům, jejichž cílem je objevování místních krás. Z větších měst v okolí Vám doporučujeme navštívit nedaleký Děčín či přilehlou Českou Lípu.

Obec s dvojí identitou

Území dnešní obce bylo osídleno již během středověku. Ovšem, kdy přesně lze mluvit o samostatných Kytlicích lze těžko odhadnout. Už od samého počátku byla obec postižena závažným administrativním problémem. Její části totiž spadaly pod dvě různá panství. Z těchto důvodů byly vztahy mezi zdejšími obyvateli poněkud napjaté. Zvlášť, když matkou obce byla vesnice Falknov, ze které lidé odcházeli do sousedních Kytlic.

Obyvatelé tohoto kusu země se živili především hutnictvím a výrobou skla. V okolí se dařilo i dřevozpracovatelskému průmyslu. V jednom období se většina obyvatel zabývala i budováním cest. Jednalo se o provizorní řešení v době dlouhodobé neúrody a špatného prodeje českého skla. Již od počátku 20. století se obec orientuje na podporu cestovního ruchu. Díky klidu a okolní přírodě tu občas potkáte i některé slavné osobnosti, které do Kytlic jezdí za pravidelnou rekreací.

Kytlice 2

Památky a zajímavosti v Kytlicích i okolí

Největší dominantou obce je kostel sv. Antonína Paduánského. Ten byl vystavěn v průběhu 18. století. Slouží zároveň jako připomínka rodiny Kittlů, kteří se zasadili o vznik současné obce. Interiér kostela zdobí obraz Antonína Paduánského a dva boční oltáře. Dalšími památkami na území Kytlic je několik usedlostí a lesní divadlo.

Pokud si chcete užít krásných přírodních zákoutí, vydejte se k Bělským vodopádům či převisu Fialka. Jestli si troufáte na delší pěší výlet, pokračujte dál až k Bělskému rybníku. Dále je v přilehlém okolí obce k vidění i vodopád na Lučním potoce a Muzeum opevnění Československa u Křížového buku.

Cestujete-li s dětmi, pak Vám možná přijde vhod informace, že se nedaleko nachází hned dva skanzeny. Jedním je Curia Vítkov, která návštěvníkům představuje život ve středověké vesnici. Druhým je skanzen Zubrnice. V něm uvidíte sušárnu ovoce, starou školu či historický vodní mlýn. V obou případech pro Vás bude návštěva těchto míst velkým zážitkem.

Sportovní vyžití

Nabídka míst ke koupání je v okolí Kytlic opravdu velká. Přímo v obci a jejím okolí jsou dva rybníky. Další možnost koupání Vám nabízí Máchovo jezero. Za zhoršeného počasí či v průběhu zimních měsíců určitě využijete i možnost koupání v Aquaparku Babylon v Libereckém kraji.

Kytlice 3

Velmi blízko jsou i dvě lyžařská střediska. Jedním z nich je Ski areál Polevsko. Druhým je Ski areál Jedlová. Obě střediska jsou spíše menší. Sněhové podmínky a sjezdovky bez zdlouhavých front Vás však o správnosti této volby jednoznačně přesvědčí.

Ubytování v Kytlicích

Nabídka ubytování v Kytlicích je velmi bohatá. Pokud jste zvyklí na vyšší ubytovací komfort, jednoznačně se ubytujte v některém z hotelů či penzionů. Je však možné využít i nabídku apartmánů či ubytování v soukromí. Nerušenou dovolenou Vám poskytnou chalupy a chaty mimo hlavní turistické trasy.

Kytlice jsou dokonalým místem pro všechny, kteří odmítají přeplněné turistické destinace. Vychutnejte si klid a pohodu ve zdejší čarokrásné přírodě.