Loading

Ubytování v České Lípě

(1 objekt + 28 objektů v okolí 25 km)

Apartmán U památného buku

Česká Lípa, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Klid pod památným stromem u lesa

Penzion Kvítkov

Kvítkov (Česká Lípa 4,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v ce...
Penzión v krásném, klidném prostředí

Chalupa U Potoka Sloup v Čechách

Sloup v Čechách (Česká Lípa 7,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na ok...
Turistický ráj na úpatí Lužických hor

Ubytování Bohemia

Sloup v Čechách (Česká Lípa 7,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u koupaliště
Chalupa pro velkou partu i rodiny

Ubytování u Myslivce

Kamenický Šenov (Česká Lípa 9,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na ok...
Nově zrekonšturované chaty s bazénem

Venkovské apartmá Tiché pastviny

Kamenický Šenov (Česká Lípa 9,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na ok...
Romantické ubytování uprostřed pastvin!

Penzion Fabrika Cvikov

Cvikov (Česká Lípa 11,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Unikátní penzion s velkou zahradou

Tendr chaty Máchovo jezero

Doksy (okres Česká Lípa) - Staré Splavy (Česká Lípa 12,1 km vzdušně), v rekreační o...
Soukromé letní chatky nedaleko jezera!

Chalupa Vilda

Kamenický Šenov (Česká Lípa 12,6 km vzdušně), na okraji obce...
Chalupa v klidném prostředí u lesa

Apartmány Felsenburg

Doksy (okres Česká Lípa) - Staré Splavy (Česká Lípa 12,8 km...
Luxusní apartmány pouze 200 m od jezera
1 - 29 / 29

Česká Lípa

Česká Lípa 1

Ráj cyklistů i malebné město plné památek

Libereckém kraji, 80 km severně od Prahy leží Česká Lípa. Malebné město, kterým protéká řeka Ploučnice, leží ve stejnojmenném okrese Česká Lípa a jeho historie je úzce spjatá s vodním hradem Lipý.

České Lípě Vás jistě zaujme mnoho zajímavých historických památek ale i bohatý kulturní život. Naleznete zde skvělé podmínky pro aktivní odpočinek a jistě si vyberete z mnoha cyklotras po širokém okolí.

Historie a zajímavé církevní i kulturní památky

První písemná zmínka o městě Česká Lípa byla nalezena v kupní listině doksanského převora a pochází z roku 1263. Město Česká Lípa vděčí za svůj vznik vodnímu hradu Lipý, založeném na zemské stezce do Lužice, k ochraně brodu přes řeku Ploučnici. S historií města je úzce spjato jméno rodu Ronovců, jehož významní šlechtici hrad vybudovali a dlouhá léta v něm panovali. Rozvoj města byl pozastaven velkou morovou epidemií i několika požáry. V roce 1381 bylo městu uděleno privilegium, které potvrzovalo význam České Lípy jako hlavní středisko obchodu a řemesel.

Později se město stalo významným správním střediskem a centrem hospodářského a kulturního života na severu Čech. Hrad Lipý byl za svoji existenci v držení několika členy rodu pánů z Lipé až do počátku husitských válek roku 1426, kdy byl dobyt Janem Roháčem z Dubé. V současné době je vodní hrad zpřístupněný veřejnosti a patří k turisticky nejvyhledávanějším cílům širokého okolí. V České Lípě Vás jistě zaujme řada významných staveb nacházejících se po celém městě. Vydáte-li se na náměstí T. G. Masaryka, spatříte novorenesanční radnici, empírovou kašnu s delfíny či morový sloup Nejsvětější Trojice, který byl postaven po morové epidemii roku 1681.

Zajímáte-li se o církevní památky, určitě se vydejte navštívit augustiniánský klášter založený Albrechtem z Valdštejna, jehož dostavba trvala dlouhých 150 let. Uvnitř naleznete Vlastivědné muzeum se stálou expozicí Svět zvířat a v dalších prostorách si prohlédnete sbírky umění.

Česká Lípa 2

České Lípě se nachází také několik kostelů. Jedním z nich je gotický kostel sv. Máří Magdalény, který naleznete na nábřeží B. Smetany ve středu města a dalším je kostel Narození Panny Marie ležící na Palackého náměstí. Dále se v České Lípě nachází starý židovský hřbitov, který je bohužel veřejnosti nepřístupný.

V bývalém městském vězení určitě navštivte Archeologické muzeum Šatlava, kde se přenesete až do doby loveckého pravěku v severních Čechách. Nejnavštěvovanější kulturní památkou v České Lípě je již zmíněný vodní hrad Lipý.

Původně dřevěný hrad, který byl několikrát dobyt a postupně zpustl. Roku 1990 se hrad povedlo postupně zrekonstruovat a stal se oblíbeným turistickým cílem i místem pro mnoha kulturních akcí města. Ve východním křídle hradu můžete navštívit malou expozici věnovanou cukrovarnictví a v sousedství hradu se nachází letohrádek Červený dům ve stylu italské renesance.

Aktivní volný čas i relax v České Lípě

Přímo v České Lípě Vás čeká nezapomenutelný zážitek při návštěvě Wake sport parku. Volnočasový areál pro sport, relaxaci a zábavu, kde si na své přijde celá rodina. K dispozici je vodní vlek pro jízdu na lyžích nebo wakeboardu, vodní hřiště, půjčovna paddleboard, minigolf i plážový volejbal. Součástí areálu je i prostorná pláž, kemp a nechybí ani občerstvení s příjemným posezením u vody. Zkrátka ideální místo pro rodinou letní dovolenou.

V rámci zimní dovolené si vodních radovánek užijete v místním aquaparku Sportareál Česká Lípa . Chcete-li se pokochat výhledem na město z výšky, určitě se vydejte navštívit nedalekou vyhlídku Hůrka. Vyhlídka se nachází v okrajové části města zvané Svárov a ze skalnatého vrchu se Vám naskytne nádherný výhled na celé město i jeho okolí. Pokud se Vám nechce jít pešky, můžete využít zdejší půjčovnu koloběžek pro děti i dospělé. Za každého počasí se můžete vydat do veřejného akvária, které představuje výstavu Vodní světy. Fascinující podmořský svět s více než 80 druhy tropických ryb z nejrůznějších koutů světa jistě zaujme celou rodinu.

Česká Lípa 3

Vydáte-li se do České Lípy za kulturou, čeká Vás tu nejedna skvělá akce. Na počátku léta se každoročně v areálu vodního hradu konají Městské letní slavnosti s mnoha koncerty, divadelními představeními, jarmarkem a vyhlášením cen města.

Na počátku podzimu můžete navštívit festival vážné hudby Lípa Musica, který je považován za hlavní hudební akci podzimní sezony. Dalším hudebním festivalem je multižánrový festival Všudybud, který se koná každý rok v první polovině června v zahradě augustiniánského kláštera.

Pokud jste však spíš příznivci hudebního stylu reggae, ska nebo world music, nenechte si ujít festival Reggae Ethnic Session. Česká Lípa je doslova ráj cyklistů a nabízí několik cyklostezek vedoucích do širokého okolí. Přes město procházejí dvě regionální cyklotrasy a přímo ve městě začínají tři cyklostezky.

Nejoblíbenější z nich je 17 km dlouhá cyklostezka Varhany, která Vás dovede až do Kamenického Šenova nedaleko Panské skály. Malebnou krajinou podél řeky Ploučnice až do Vlčího Dolu Vás zavede nenáročná cyklostezka Vlčí důl s rozhledem na Lužické hory a Ralskou pahorkatinu se můžete pokochat na kratší cyklostezce Písečná. Na kole, ale i autem se můžete vydat k Máchovu jezeru, které je osmým největším rybníkem v České republice a patří k jednomu z nejoblíbenějších cílů Českolipska.

Nejlepší přírodní koupání pak zažijete v nedalekém Hamerském jezeru, které nabízí pláž s kempem a mnoho nejrůznějších aktivit. V nedalekém okolí se nachází také zřícenina hradu Kamenice s dokonalým výhledem nebo Skanzen Zubrnice, jedno z nejmladší muzeí lidové architektury v Čechách.

Zavítáte-li do Českolipska v rámci zimní dovolené, můžete navštívit 12 km vzdálený Ski areál Polevsko, který na dvou sjezdovkách přestavuje skvělé lyžařské podmínky pro celou rodinu. Nechybí ani dětská školička či občerstvení přímo pod vlekem. Nejlepším možnost lyžování a snowboardingu v blízkém okolí nabízí Ski areál Jedlová. Sjezdovky pro děti i dospělé, večerní lyžování i snow park zajistí skvěle strávený zimní čas celé rodině.

Česká Lípa 4

Příjemné ubytování v České Lípě

V malebném městečku na řece Ploučnici naleznete opravdu široký výběr výhodného ubytování za příznivé ceny. Ubytování nabízí jak luxusnější hotely a apartmány, tak velké množství rodinných penzionů po celém městě.

Jste-li příznivcem klidné rodinné atmosféry, jistě Vás potěší možnost ubytování v některé z chat a chalup. Jedete-li do České Lípy pouze na krátkodobý pobyt, vyplatí se zarezervovat si některý z hostelů nebo zvolit z velkého množství ubytování v soukromí. Jednoduché, ale příjemné ubytování Vám zajistí také některá z místních ubytoven.

V okolí České Lípy se nachází také několik kempů a autokempů vhodných pro celou rodinu nebo pohodový pobyt s partou přátel. Chystáte-li se na dovolenou do České Lípy, jistě nebudete litovat. Malebné město na řece Ploučnici bohaté na kulturní památky, ale i sportovní aktivity Vás svojí atmosférou zaručeně pohltí. V České Lípě, ale i v jejím blízkém okolí zažijete mnoho příjemných chvil ať už během krátkého víkendového pobytu, tak v rámci letní či zimní dovolené. Neváhejte tedy a sjednejte si ubytování v České Lípě ještě dnes.