Loading

Ubytování na Děčínsku

(29 objektů)

Samkova chata

Dolní Podluží, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rekreační domek s bazénem a krbem

Penzion Seňková

Děčín, v obci / ve městě
Cenově výhodné pokoje 10 min od centra

Hotel Labe

Hřensko, v obci / ve městě, v lese
Ideální hotel pro aktivní rekreanty

Penzion Hraniční bouda

Jílové, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Rodinný penzion s výbornou restaurací

Venkovský domek

Krásná Lípa, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Oddech v přírodě nedaleko malého města

Chaty Jetřichovice

Jetřichovice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chaty v tichém prostředí u lesa!

Kemp Děčín

Děčín, v obci / ve městě, u řeky
Bungalovy v kempu s vynikající polohou

Bohemian Rose Garden Apartments ***

Děčín, v obci / ve městě, u řeky
Moderní apartmány přímo v hist. centru

Chalupa Majda

Dolní Podluží, v obci / ve městě, u potoka
Stylové ubytování v pokojné lokalitě

Vila Vlčí Hora

Krásná Lípa, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Moderně zařízená vila s velkou zahradou
1 - 29 / 29

Děčínsko

Děčínsko 1

Děčínsko je malebná oblast na severu Čechokrese Ústí nad Labem. Jeho severní a západní část tvoří státní hranice s Německem. Přes jeho území se táhne na jihu a východě České středohoří, na východě Lužické hory a uprostřed najdete Labské Pískovce i národní park České Švýcarsko. Děčínsko je regionem, který v sobě ukrývá nejeden přírodní poklad, stejně tak jak kulturní památky. Toto místo Vás natolik nadchne, že nebudete chtít zůstat jen na prodloužený víkend, ale rovnou zde strávíte i týdenní dovolenou.

Přírodním skvostem Děčínska je České Švýcarsko

Podél řeky Labe skály stoupají do několikametrových výšek. Díky tomu se údolí této řeky proměnilo v největší pískovcový kaňon v České republice. Kaňon Labe se táhne přibližně od Německých hranic, kde je zároveň největší průtok řeky, přibližně 15 kilometrů až k městu Děčín. Údolí tvoří místy až 300 metrové skály a z nižších skal jsou také nádherné vyhlídky do okolí.

České Švýcarsko je naším nejmladším národním parkem, který byl vyhlášen v roce 2000. Na jeho území najdete neskutečná, dokonce až pohádková skalní města a skalní útvary. Například národní přírodní památka Pravčická brána je největší skalní bránou v Evropě a i díky své výšce 21 metrů se proslavila například ve filmu Letopisy Narnie. K té patří také známý výletní zámeček Sokolí hnízdo, který byl postaven v roce 1881 v alpském stylu. V zámečku je restaurace, kde se jistě občerstvíte nějakou dobrotou a první patro slouží jako galerie.

Při toulkách skalnatým Českým Švýcarskem po cestě objevíte také mnoho zřícenin hradů. Dnes byste v nich však těžko hledali dávné hrady. Například zřícenina hradu Brtnický hrádek je bývalý Loupežnický zámek ze 14. století. Hrad tvořila jedna budova a menší věž, avšak dnes už byste to ani nepoznali. Na druhou stranu se tato zřícenina nachází poblíž ledopádu Konírna. Krásné vyhlídky uvidíte ze zříceniny skalního hradu Šaunštejn z poloviny 14. století. Na nejvyšší vyhlídkovou plošinu vedou žebříky a je spojena několika můstky a ten výhled je kouzelný. Nedaleko od tohoto hradu, dál po červené turistické trase uvidíte skalní útvar Malá Pravčická brána, která má však pouze 2 metry. O historii hřenských soutěsek se dozvíte v expozici Z mlýna do srubu, která se nachází ve zrekonstruovaném srubu u břehu řeky Kamenice nedaleko obce Mezná.

Pomezí Českého Švýcarska a chráněné krajinné oblasti Labské pískovce láká turisty také v zimě. V okolí Vlčího potoka po modré či zelené turistické trase Vás přivítá řada ledopádů, jako například Velký ledový sloup, Vlčí stěna, Varhany, Betlém, Opona nebo již zmíněný ledopád Konírna. A to si určitě zaslouží procházku v mrazivém období.

Děčínsko 2

České Švýcarsko si můžete projít křížem krážem, protože je protkáno různými turistickými trasami, cyklotrasami i naučnými stezkami. Labské pískovce je malá oblast na Děčínsku, která kromě pískovcových skal má i několik přírodní památek a rezervací. Nedaleko Holého vrchuJílového je součástí přírodní rezervace unikátní kamenné moře.

Köglerova naučná stezka, která je zároveň naší nejstarší naučnou stezkou, propojuje České Švýcarsko s Lužickými horami. Na této stezce uvidíte zříceniny hradů, rozhlednu i vodopád. Nádherný výhled na celé Děčínsko, a to jak na Českosaské Švýcarsko, tak i na Lužické hory a za dobré viditelnosti i na Ještěd, uvidíte z rozhledny na Janovském vrchu u obce Janov. Při procházce Janovem také jistě neminete větrný mlýn holandského typu z roku 1844 a s dětmi můžete zavítat do nedaleké indiánské vesničky u obce Růžová.

Za kulturou a památkami

Centrem Děčínska je město Děčín, které je krásným kontrastem přírodních krás okolí. Dominantou města je zámek, který se pyšní růžovou zahradou i unikátním muzeem, a to hodináriem i expozicí historických kočárů. Interiéry zámku si prohlédnete v některém z prohlídkových okruhů. Zámek je spojen s kaplí Panny Marie Sněžné netradičním průchodem, který vede uprostřed zdi. Děčín si užijete i s dětmi, a to nejlépe v zoologické zahradě, ve které uvidíte jak vlky, medvědy i muflony, tak samozřejmě i další zvířata. Součástí zoo je také hřiště s velkými dřevěnými brouky. Krásná vyhlídka na město a hlavně na děčínský zámek je z vyhlídkové věže Pastýřská stěna. Ta se majestátně prezentuje nad řekou Labe.

Na Děčínsku také navštivte renesanční zámek Šluknov, ve kterém uvidíte dobové zařízení, ale také lesnické muzeum nebo anglický park. Děčínsko tvoří také severní část CHKO České středohoří a v ní byste neměli vynechat město Benešov nad Ploučnicí, jehož historické jádro je městskou památkovou rezervací. Do ní spadá národní kulturní památka zámecký komplex, ve kterém najdete hned dva hlavní zámky, a to Horní zámek a Dolní zámek, ale také menší zámky, jako jsou Volfův zámek, Morzinovský zámek a Konojedský zámek. Tyto menší zámečky však nejsou veřejnosti přístupné, ale zato dotváří příjemnou zámeckou atmosféru. Součástí areálu je zámecký park.

Děčínsko je rájem nejen horolezců a vodáků

Pískovcové skály jsou velmi oblíbenou sportovní aktivitou horolezců. Například v Labských pískovcích najdete ferratový park Pastýřská stěna. Zde je připraveno přes 10 cest obtížností A - D. Nedaleko přírodní památky Meandry Chřibské Kamenice je ferrata Kavárnička. Po zdolání některé z 3 obtížností (B - D) můžete relaxovat v Srbské Kamenicipřírodní kavárničce. V přírodní rezervaci Vrabinec můžete zdolat ferratu s názvem Jízda zbrojnošů, která má obtížnost B2 a je postavena na zřícenině hradu Vrabinec.

Děčínsko 3

Vodáky zase láká sjízdnost řeky Labe, protože přírodní kaňon mohou vidět i z jiného úhlu pohledu. Na řece potkáte loďky, rafty i možnost přírodního koupání. Kromě toho je Děčínsko bohaté na cyklistické trasy i připraveno na pěší turistiku. Najdete zde také lanové parky, minigolf, golf a mnoho dalších sportovně zábavných aktivit. V zimních měsících můžete objevovat ledopády pěšky nebo vyrazit na běžky. Lužické hory nabízí také několik ski areálů s různými sjezdovkami, jako například Ski areál Jedlová alebo Lyžařský areál Horní Podluží.

Jak se ubytovat na Děčínsku

Možnosti ubytování jsou na Děčínsku různorodé. Vzhledem k tomu, že je to oblast oblíbená mezi vodáky a horolezci, najdete zde levné ubytování v podobě kempů, hostelů a ubytoven. Táborové ubytování najdete v rekreačních střediscích, ale i v některých chatách. Romantický pobyt i luxusní ubytování si zpříjemníte ve wellness hotelu nebo například v srdci Labských pískovců v některém z apartmánůbývalém zámečku. Komfortné ubytování najdete v hotelech vyšší kvality. Standardní útulné ubytování nabízejí často penziony a oblíbené je ubytování v soukromí.

Děčínsko je místem, kam se vyráží za splynutím s přírodou, objevováním dechberoucích přírodních úkazů, a to jak v létě, tak v zimě. V každém ročním období si zde totiž najdete něco, co Vás jistě uchvátí.

Názory a doporučení

Jan Krejčí (ubytovatel) 25.6.2019
Největším lákadlem okolí je Národní park České Švýcarsko, do kterého z naší chalupy vstoupíte pouhým překročením říčky Chřibská Kamenice. Snadno lze navštívit i sousední park Saské Švýcarsko. Oba parky jsou doslova protkány sítí turistických tras jak pro pěší, tak i pro cyklisty.
Vladimír Štich (ubytovatel) 19.6.2019
Určitě nezapomeňte navštívit Hřensko, Pravčickou bránu, sklářské muzeum v Novém Boru, skalní vyhlídky v Jetřichovicích ...
Ivo Zach (starší pár - návštěvník) 14.6.2019
Zajímavý, pro nás nepoznaný kraj
Jan Hurt (ubytovatel) 13.6.2019
Chata Kyjovanka se nachází v Kyjově u Krásné Lípy na rozhraní Národního parku České Švýcarsko, CHKO Labské pískovce a CHKO Lužické hory.
Ivanka Mrazek (skupina - návštěvník) 4.6.2019
Hřensko, Mariina skála, Rudolfův kamen, Wileminina vyhlíka a další zajímavosti jsou v okolí.
Jana (mladý pár - návštěvník) 3.6.2019
Spousta možností v okolí- Pravčická brána, Soutěsky, Tiské stěny, ZOO v Děčíně,...
Vilma Baudišová (ubytovatel) 31.5.2019
Vlčí Hora se nachází v blízkosti Krásné Lípy v Lužických horách u Národního parku České Švýcarsko. Okolí je ideální pro turistické a cyklistické výlety a také pro houbaření. V zimě je možné lyžování na Jedlové Hoře a v Horním Podluží. Možnost vyjížďky na koních v obci Rybniště vzdálené cca 5 km.
Olga Trellova (starší pár - návštěvník) 29.5.2019
Sportovní vyžití
Helena Rozkošová (ubytovatel) 22.5.2019
Národní park Česko-Saské Švýcarsko - mnoho přírodních zajímavostí, turistické cesty, cyklotrasy
Emil Bláha (ubytovatel) 16.4.2019
NP Česko-saské Švýcarsko, CHKO Labské Pískovce, CHKO Lužické Hory, Šluknovsko, Lužická Jezera. Toto je jen stručný výpis přírodních lokalit v bezprostředním okolí penzionu. Ideální místo pro start vašich poznávacích výletů pro pěší i cyklo turistiku. V okolí je i mnoho historických památek, které stojí za návštěvu.
Alča Jánská (mladý pár - návštěvník) 12.4.2019
Vše OK
Jitka Komárková (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 29.1.2019
Moc pěkný.
Ivana Horká (starší pár - návštěvník) 15.1.2019
Opravdu vše krásné a budeme se vracet.
Petra Dzubová (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 14.1.2019
České Švýcarsko je nádherné.
Richard Vech (ubytovatel) 7.1.2019
Nezapomenutelný region na přírodní krásy.