Loading

Ubytování v Labských pískovcích

(21 objektů)

Penzion Seňková

Děčín, v obci / ve městě
Cenově výhodné pokoje 10 min od centra

Kemp Děčín

Děčín, v obci / ve městě, u řeky
Bungalovy v kempu s vynikající polohou

Chaty Jetřichovice

Jetřichovice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chaty v tichém prostředí u lesa!

Pension Helene s mini pivovarem

Kytlice, v obci / ve městě, na horách
Rodinný pension s mini pivovarem

Sklářská hospoda u Růženky

Chřibská, v obci / ve městě, u potoka
Rodinný penzion u Českého Švýcarska

Hotel U Zeleného stromu

Janov (okres Děčín), v rekreační oblasti
Stylový hotel v Českém Švýcarsku!

Penzion Hraniční bouda

Jílové, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Rodinný penzion s výbornou restaurací

Chalupa U první skály

Chřibská, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Apartmánová chalupa - klid a pohoda

Chalupa Arnoltice u Hřenska

Arnoltice, v obci / ve městě
Chalupa v srdci Českého Švýcarska

Apartmán Restaurace Praha - Jetřichovice

Jetřichovice, v obci / ve městě, v centru města
Dvoupokojový apartmán v centru obce
1 - 21 / 21

Labské pískovce

Labské pískovce 1

Labské pískovce jsou chráněnou oblastí na severozápadě České republiky, v okrese DěčínÚsteckém kraji. Tato oblast leží na Děčínské vrchovině. Asi 250 km2 rozlehlý mikroregion lze vymezit na dvě části. Západní hranici Labských pískovců dělí od Krušných hor dálnice D8. Jižní, asi 30kilometrovou, hranici tvoří obec Libouchec a Česká Kamenice, popř. Chřibská a také hraničí s chráněnou krajinnou oblastí České středohoří. Na východě je to coby kamenem dohodil do Lužických hor. Severní část přímo hraničí s Národním parkem České Švýcarsko, Národním parkem Saské Švýcarsko a hranice Labských pískovců je zároveň státní hranicí České republiky a Německa.

Druhá, menší část se táhne od Krásné Lípy, přes Mikulášovice až k německé hranici. Díky strategickému místu, blízkosti národních přírodních památek a chráněných oblastí i krásných německých i českých měst, je to místo pro odpočinkovou i aktivní dovolenou.

Jedinečné přírodní úkazy v Labských pískovcích

Labské pískovce si zamilujete pro rozsáhlé lesy, rozlehlé pískovcové útvary, hluboký kaňon i lidovou architekturu. Oblastí Labských pískovců protéká řeka Labe. Údolí řeky Labe mezi Hřenskem a Děčínem vytvořilo největší pískovcový kaňon v Evropě. Jeho pravý břeh je označen za národní přírodní památku plnou dechberoucích vyhlídek. Kaňon je dlouhý 15 kilometrů a jeho maximální hloubka je 300 metrů a jeho údolím Vás provede stejnojmenná naučná stezka.

Kromě toho je na tomto chráněném krajinném území okolo 20 přírodních památek nebo rezervací. V přírodní rezervaci Holý vrch u Jílového objevíte unikátní kamenné moře. Nejenom s dětmi můžete v přírodní rezervaci Libouchecké rybníčky poznávat čolky, ale také různé druhy žab. Příjemnou procházku 3,5 kilometrů dlouhým pískovcovým údolím se skalními převisy můžete zažít v přírodní rezervaci Pavlínino údolí. A pokud budete mít štěstí, můžete narazit i na kamzíka horského či vydru říční.

Na necelých 100 hektarech u obce Tisá najdete přírodní památku Tiské stěny, jedná se o pískovcové skalní město s útvary připomínajícími například slona, skřítka, draka nebo sněhuláka. Můžete tak vyrazit na okruh po naučné stezce Tiské stěny a pak pokračovat po červené a objevovat další útvary. Tento okruh je 3kilometrový a určitě ho zvládnou i malí turisté. Podobné skalní útvary však najdete po celém území.

Labské pískovce 2

V Labských pískovcích Vás sice nečeká vysokohorská turistika, ale můžete si vyšlápnout na nejvyšší vrchol Děčínské vrchoviny, a to na Děčínský Sněžník (723 m n. m.). Po cestě můžete navštívit Drážďanskou vyhlídku, ze které při dobré viditelnosti dohlédnete až do německých Drážďan. Na vrcholu této hory stojí jedna z nejstarších kamenných rozhleden v České republice, která pochází z roku 1864. Měří 33 metrů a vede na ni 153 schodů. Z jejího ochozu uvidíte široký a daleký výhled na Děčín, České středohoří, hrad Bezděz, horu Ještěd, Krušné i Lužické hory.

Nepříliš vysoká, za to svým vzhledem trošku netradiční, je rozhledna Růženka na Pastavním vrchu. Nachází se nedaleko zaniklé obce Nová Víska. Okolo této rozhledny prochází okružní desetikilometrová naučná stezka Růžová, která spojuje CHKO Labské pískovce a NP České Švýcarsko. Na hranici Labských pískovců a Českého Švýcarska je obec Janov. Kromě větrného mlýna holandského typu z roku 1844, který je ale bohužel určen pro soukromé účely majitele, se na Janovském vrchu tyčí třicetimetrová vyhlídka.

Za lidovou architekturou, kulturními památkami i sportem

Hřensko je nejníže položená obec České republiky, její nadmořská výška je pouhých 130 m n. m. Zároveň je to místo na hranici Labských pískovců, Národního parku České Švýcarsko a Saského Švýcarska. Asi 3 kilometry od Pavlínina údolí najdete malou vesničku Dolní Chřibská, ve které je hned několik zachovalých roubených stavení.

Pokud vyrážíte na dovolenou nebo krátkodobý pobyt s dětmi do Labských pískovců, měli byste zavítat i do města Děčín. S dětmi můžete vyrazit do děčínské zoologické zahrady, která byla založena v roce 1949. Kromě muflonů, vlků, medvědů a dalších zvířat se Vaše děti mohou vyblbnout i na malém dřevěném broukovišti. Děčínská ZOO také zpřístupnila vyhlídkovou věž Pastýřskou stěnu, která se nachází nad řekou nedaleko zahrady. Z ní uvidíte přes řeku majestátní zámek Děčín, a ten byste určitě neměli vynechat. Jeho chloubou je růžová zahrada. Na zámku najdete děčínské hodinárium, výstavu historických kočárů a 3 prohlídkové okruhy. Překvapí Vás i průchod zdí, jež spojuje zámek s kaplí Panny Marie Sněžné.

Labské pískovce 3

Kromě aktivní pěší a cykloturistiky jsou Labské pískovce oblíbené vodáky. Sjízdná řeka Labe nabízí neskutečné výhledy na kaňon, pískovcové skály a útvary. Právě díky vysokým skalám je místo oblíbené horolezci. Ti také určitě ocení ferratový park Pastýřská stěna. Zasněženou přírodu si užijete i v zimě. A pokud neholdujete zimní pěší turistice, můžete vyzkoušet některé z běžeckých lyžařských stop. Sjezdové lyžování si pak užijete v okolí, a to v Krušných horách nebo v Lužických horách.

Netradiční ubytování i relaxace

Aby však Vaše dovolená nebyla pouze o nějakých aktivitách a Vy jste měli čas odpočívat, určitě se Vám budou hodit tipy na ubytování. Netradiční ubytování můžete vyzkoušet nedaleko obce Růžová. Tam se nachází větrný mlýn holandského typu z roku 1864, který slouží jako penzionLuxusní ubytování nabízí některé historické budovy v této oblasti.

Pokud přijíždíte jako větší rodina nebo skupina přátel, můžete si pronajmout třeba i chalupu, chatu či roubenku. Levné ubytování najdete v kempech nebo v ubytování v soukromí. Kromě toho je v oblasti několik penzionů, hotelů a apartmánů.

Chráněná krajinná oblast Labské pískovce je oblast bohatá na pískovcové útvary a místy nedotčenou přírodu. Nachází se na severu České republiky a je obklopena jedněmi z nejvyhledávanějších turistických oblastí – České Švýcarsko, Krušné hory, Lužické hory a na německé straně Národním parkem Saské Švýcarsko. Z tohoto důvodu si rezervujte ubytování s dostatečným předstihem.

Názory a doporučení

Jan Krejčí (ubytovatel) 18.7.2019
Největším lákadlem okolí je Národní park České Švýcarsko, do kterého z naší chalupy vstoupíte pouhým překročením říčky Chřibská Kamenice. Snadno lze navštívit i sousední park Saské Švýcarsko. Oba parky jsou doslova protkány sítí turistických tras jak pro pěší, tak i pro cyklisty.
Miroslava Chlumská (sólo host - návštěvník) 16.7.2019
Vše a znovu opakuji úžasné a zajímavé!!!
Tomáš Oberpfalzer (starší pár - návštěvník) 15.7.2019
mnoho krásných přírodních příležitostí k vidění
Vladimír Štich (ubytovatel) 14.7.2019
Určitě nezapomeňte navštívit Hřensko, Pravčickou bránu, sklářské muzeum v Novém Boru, skalní vyhlídky v Jetřichovicích ...
Josef Křivánek (skupina - návštěvník) 12.7.2019
V okolí je plno možností na výlety.
Šárka Mrklovská (skupina - návštěvník) 11.7.2019
Region nádherný na přírodu.
Helena Rozkošová (ubytovatel) 9.7.2019
Národní park Česko-Saské Švýcarsko - mnoho přírodních zajímavostí, turistické cesty, cyklotrasy
Pavel Janů (sólo host - návštěvník) 7.7.2019
Vše, co jsem navštívil bylo super, proto jsem k Vám jel a někdy v budoucnu se určitě ještě přijedu podívat.Díky za pobyt.
Jiří Ondra (starší pár - návštěvník) 7.7.2019
Nabízí maximální zážitek z hlediska turistiky a přírodních krás - Pravčická brána, Jetřichovské vyhlídky, skalní hrad Falkenštejn, soutěsky s jízdou na lodičkách, Dolský mlýn a blízkost Hřenska.
Jana Bartíková (rodina s malými dětmi - návštěvník) 5.7.2019
České Švýcarsko je nádherná oblast se spoustou aktivit, ať už sportovních či kulturních. Za náš pobyt jsme stihli například Pravčickou bránu, soutěsky v Hřensku, mýdlárnu Rubens, ferraty v Děčíně a děčínskou ZOO, projeli jsme se na cyklostezce Varhany, navštívili Panskou skálu či koupaliště ve Sloupu. Je tu spousta možností k vyžití, určitě jsme tu nebyli naposledy.
Zbyněk ŠMÍD (starší pár - návštěvník) 25.6.2019
V regionu je spousta zajímavých přírodních i stavebních památek a stojí za to tento kraj navštívit.
Ivanka Mrazek (skupina - návštěvník) 4.6.2019
Hřensko, Mariina skála, Rudolfův kamen, Wileminina vyhlíka a další zajímavosti jsou v okolí.
Jana (mladý pár - návštěvník) 3.6.2019
Spousta možností v okolí- Pravčická brána, Soutěsky, Tiské stěny, ZOO v Děčíně,...
Olga Trellova (starší pár - návštěvník) 29.5.2019
Sportovní vyžití
Alča Jánská (mladý pár - návštěvník) 12.4.2019
Vše OK
Jitka Komárková (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 29.1.2019
Moc pěkný.
Ivana Horká (starší pár - návštěvník) 15.1.2019
Opravdu vše krásné a budeme se vracet.
Petra Dzubová (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 14.1.2019
České Švýcarsko je nádherné.
Richard Vech (ubytovatel) 7.1.2019
Nezapomenutelný region na přírodní krásy.