Loading

Ubytování v Hořicích (okres Jičín)

(1 objekt + 13 objektů v okolí 25 km)

Autokemp U Věže

Hořice (okres Jičín), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Přijeďte si k nám užít klidnou dovolenou

Apartmán Velký Vřešťov

Velký Vřešťov (Hořice (okres Jičín) 8,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Nejlepší místo na rodinnou dovolenou

Penzion Pod Vyhlídkou

Pecka (Hořice (okres Jičín) 10,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okra...
Penzion s hospůdkou a škol. střediskem!

Statek Chmelovice

Králíky (okres Hradec Králové) (Hořice (okres Jičín) 11,4 km vzdušně), v obci / ve...
Ubytování v budově kultúrní památky

Chalupa u lesa Kovač

Kovač (Hořice (okres Jičín) 12,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na o...
Chalupa u lesa v blízkosti Českého ráje

Chalupa Pavel

Pecka (Hořice (okres Jičín) 12,5 km vzdušně), na okraji obce...
Chalupa s bazénem v přírode Podkrkonoší

Penzion U Námořníka

Dvůr Králové nad Labem (Hořice (okres Jičín) 13,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Cenově dostupné moderní ubytování

Koupaliště a kemp Pecka

Pecka (Hořice (okres Jičín) 13,9 km vzdušně), v rekreační ob...
Kemp roku, super cena, venkovní bazén

Roubenka Panorama

Vidochov - Stupná (Hořice (okres Jičín) 14,8 km vzdušně), v...
Útulní chata s bazenem v Českém Ráji

Škola v přírode Borovnička

Borovnička (Hořice (okres Jičín) 15,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Bazén, sauna, střelnice!
1 - 14 / 14

Hořice (okres Jičín)

Hořice (okres Jičín) 1

Hořice jsou městem v okrese JičínKrálovéhradeckém kraji. Na severu od nich se nachází Lázně Bělohrad, na jihozápadě Nový Bydžov, na jihovýchodě krajské město Hradec Králové, na východě Jaroměř a na severovýchodě Dvůr Králové nad Labem. Město se rozkládá na jižním úbočí Hořického chlumu, který bývá označován jako poslední výběžek Krkonoš. V nitru tohoto chlumu je ukryto největší bohatství regionu – kvalitní pískovec, vhodný pro kamenické a sochařské práce.

Hořice – město kamenné krásy

Poprvé se Hořice písemně zmiňují v první třetině 12. století jako raně středověká osada pod kultovním vrchem Gothard. Město potom vzniklo ve 14. století. Pěstovalo se tu obilí a vařilo pivo. Od konce 19. století se ve městě rozvíjel textilní a kamenický průmysl. Z mnoha řemesel se dodnes uchovalo cukrářství, Hořice jsou známé svou výrobou Hořických trubiček.

Od konce 19. století bylo město sídlem sochařsko-kamenické školy (dnes Střední průmyslové školy sochařské a kamenické), kde studovalo několik českých významných sochařů, kteří zde zanechali řadu svých děl. Škola dala podnět vzniku jedinečné Galerie současného světového sochařství. Ve volné přírodě na svazích Gothardu je umístěno víc než 80 plastik.

Jádro města tvoří svažité náměstí. Jeho dominantou je radnice z konce 19. století v novogotickém stylu. Před ní Vás upoutá pískovcový pranýř z r. 1736. Vedle zaznamenáte jistě novorenesanční Městský dům s nádherným secesním sálem, kostel Narození Panny Marie. V severní části náměstí v parčíku stojí nádherná kašna Čtvero ročních dob.

Děkanský kostel Narození Panny Marie – dílo vrcholného baroka, postavený v polovině 18. století. Před kostelem se nachází sousoší Krista v Getsemanské zahradě ze začátku 18. století. Opodál, v nároží hřbitova objevíte další sochy, sochu Panny Marie a sochu sv. Jana Nepomuckého. Ve Smetanových sadech potom můžete obdivovat volnou galerii soch z počátku 20. století, poznáte v nich např. Krakonoše, Antonína Dvořáka či Jánošíka. V sousedství Smetanových sadů se nachází Městská galerie, kde Vás upoutá především stálá expozice Českého sochařství, která zahrnuje exponáty od historických děl až po současnou tvorbu.

Hořice (okres Jičín) 2

Na místě původní tvrze stojí barokní zámek z 18. století. Dále se tu nachází barokní kostel sv. Gotharda, obklopený starým hřbitovem s cennými náhrobky.

Na hřbetu Hořického chlumu stojí Věž samostatnosti z 30. let 20. století s expozicí českého odboje. Můžete ji ale zhlédnout jen v sezóně, jinak je zavřená. Nedaleko odtud byla postavená vysoká telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou, odkud se Vám naskytne krásný výhled do okolí.

Co s volným časem v Hořicích?

Město Hořice však nežije jen svou minulostí. Je městem současným, poskytující svým obyvatelům i návštěvníkům možnost kulturního a sportovního vyžití, rovněž i malebné okolí s nezničenou přírodou a čistým vzduchem.

Místní jezdecký klub nabízí možnost vyjížďky na koních po cestách do okolních luk a lesů pro začínající i pokročilé jezdce za doprovodu zkušeného průvodce. V městě je k dispozici tenisové a golfové hřiště. Aeroklub Hořice zajišťuje vyhlídkové lety na letišti asi 6 km od centra města u obce Ostroměř.

Po vydatné dávce turistiky nebo sportů Vám jistě přijde vhod osvěžení formou koupání. V létě Vám ho poskytne přírodní koupaliště Dachovarekreační oblasti Dachova u Hořic, koupalištěMilovicích u Hořic, koupaliště Lodín vybavené mnohými vodními atrakcemi i vodní nádrž Jahodnice vzdálená asi 16 km. Kromě oficiálních koupališť se běžně koupe na rybníku Sklář, na rybníku v Konecchlumí nebo v Mlázovicích. V případě, že nebudete mít štěstí na pěkné počasí, nezoufejte, zaplavat si můžete v krytém bazénu v Hořicích, v Aqua Centru Jičín a aquaparku v Hradci Králové.

Nudit se v Hořicích nebudete ani v zimě. V okolí města najdete mnohá místa, na kterých budete moci „vyvětrat“ své běžky. Daleko to nebudete mít ani do lyžařských středisek, která mají výborné podmínky nejen pro běh na lyžích ale i pro sjezdové lyžování. Nejblíž (asi 12,5 km) je to do Ski areálu ZvičinaTřebihošti, o něco dál do Ski areálu Pecka ve stejnojmenné obci anebo Ski areálu MáchovkaNové Pace. V létě je okolitý terén těchto areálů vhodný zase pro turistiku a přespolní běh.

Vyberte si ubytování v Hořicích a jeho okolí

Hořice (okres Jičín) 3

Jestliže chcete svou dovolenou trávit v Hořicích a za svými výlety vyrážet právě z tohoto místa, ubytujte se v některém z hotelů, záleží jen na Vás, či to bude přímo na náměstí, anebo mimo centra. Preferujete raději penziony či ubytování v soukromí? Anebo dáte přednost cenově výhodnějším ubytovnám? Věřte, že i tu se dá pohodlně spočinout.

V blízké rekreační oblasti Dachova Vás přichýlí chatky a karavany. Obce v okolí také nabízejí různé možnosti, najdete tu ubytování v soukromí, hotely, penziony, kemp či apartmány a chalupy – zkuste štěstí napríklad v obcích Lázně Bělohrad, Miletín, Konecchlumí či Podhorní Újezd a Vojice.

Poznejte vše, co v Hořicích stojí za povšimnutí, projděte nejkrásnějšími místy, ochutnejte hořické trubičky od výrobce. Duši Vám pohladí pohled na umění mistrů sochařů, procházkou městem či lesem načerpáte energii, prostě zažijete zde tu správnou dovolenou.