Loading

Ubytování ve Třech Studních

(2 objekty + 21 objektů v okolí 25 km)

Penzion Sykovec

Tři Studně, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Penzion s wellnessem a lanovým parkem!

Rekreační dům Tři Studně

Tři Studně, v rekreační oblasti, u vody
Komfortní apartmány v rekreační oblasti!

Chalupa Vlachovice

Vlachovice (okres Žďár nad Sázavou) (Tři Studně 0,7 km vzduš...
Útulné ubytovanie v štýlovej chalupe

Roubená chalupa Krátká 31

Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) (Tři Studně 5,1 km vzdušně),...
Romantická roubená chalupa - pro rodiny

Wellness hotel Marta

Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) (Tři Studně 5,7 km vzdušně),...
Kvalitní ubytování i služby

Luxusní Family Apartmán

Nové Město na Moravě (Tři Studně 6,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Luxusní apartmán vedle Vysočina Arény

Chalupa Světnov

Světnov (Tři Studně 6,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Chata s venkovním bazénem a jezírkem!

Chalupa Za Humny

Cikháj (Tři Studně 6,3 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Stylová chalupa na Vysočine, s bazénem!

Chalupa Křižánky

Křižánky (Tři Studně 8,0 km vzdušně), na okraji obce / města
2 stylové apartmány v srdci Vysčiny

Farma u Vojtků

Křižánky (Tři Studně 8,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Agrofarma se zvířaty, rybník pro rybáře,
1 - 23 / 23

Tři Studně

Tři Studně je neveliká obec na Vysočině, v okrese Žďár nad Sázavou. Leží severně od Nového Města na Moravě a severozápadně od Žďáru nad Sázavou. Její rozloha nebo počet obyvatel rozhodně nepatří k největším, díky své poloze a zajímavostem ale rozhodně stojí za pozornost.

Tři Studně 1

Pokud milujete přírodu a rádi poznáváte nová místa, Tři Studně by neměli uniknout z Vašeho dohledu. Najdete zde klid, pohodu a více než dobré možnosti ubytování.

Střípky historie

Oblast Tří Studní byla obsazena během pozdní horské kolonizace. První písemná zmínka o vsi pochází z roku 1645, název Tři Studně byl ovšem zaznamenán až nejméně o deset let později. V prapočátcích tvořilo ves pár domků, stojících v oblouku cesty směrem k Fryšavě pod Žákovou horou.

Poblíž vyvěral potůček ze tří malých studánek – původ názvu obce je tedy zřejmý. Celých 8 let se obec mohla chlubit světovou kuriozitou a pozoruhodností zároveň.

Právě ve Třech Studních se totiž nacházelo nejmenší náměstí na světě. V roce 2012 ovšem tento primát „převzalo“ náměstíčko v Bohumíně. Jiné turisticky atraktivní zajímavosti ovšem v obci najdete i dnes. Z historického hlediska to je více než 120 let stará zvonička nebo památní buk lesní, jehož stáří se odhaduje na více než 270 let.

Skvělé podmínky pro aktivní oddych

Tři Studně ovšem nabízí i celou řadu možností aktivního oddychu. Můžete využít třeba lanové a horolezecké centrum ve zdejších penzionech nebo absolvovat vyjížďku na koních v 2 kilometry vzdáleném Fryšavském dvorci. Okolí Tří Studní je skvělým místem pro pěší výlety i cykloturistiku – vede tudy cyklostezka z Rakouska až do Jeseníku. A pokud se zde ubytujete v pravý čas, můžete zkusit houbařské štěstí v okolních lesích.

Tři Studně 2

Jen 5 kilometrů vzdušnou čarou od obce si můžete skvěle zalyžovat ve středisku Ski Harusák. V zimní sezoně tu bývá v provozu lanovka Nové Město na Moravě – Harusův kopec s délkou přes 450 metrů a převýšením bezmála 90 metrů.

Ze Tří Studní to budete mít blízko také do Žďáru nad Sázavou. Přijeďte se podívat na unikátní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Je součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

Zajímavé okolí Tří Studní

Vodní nádrž Pilská nedosahuje takového věhlasu, ovšem i tady by se Vám mohlo líbit. Zejména pokud rádi rybaříte, provozujete cykloturistiku nebo se v létě rádi osvěžíte. K dispozici budete mít příjemné travnaté i písčité pláže.

Pokud patříte k fanouškům zimních sportů, mohlo by se Vám ve Třech Studních líbit. A to nejenom kvůli nedalekému centru zimních sportů v Novém Městě na Moravě, ale také proto, že zdejší podnebí a terén vytvářejí skvělý prostor a podmínky pro běžecké lyžování. Během teplejších měsíců zase můžete rozjímat u vod zdejších rybníků Sykovec a Medlov.

Rozhodně ale stojí za to prozkoumat také okolí obce. V Hlinsku stojí za prohlídku zdejší památková rezervace lidové architektury Betlém, v Litomyšli pak další UNESCO památka v podobě místního zámku a zámeckého areálu. Jestli budete mít chuť, z obce Tři Studně se můžete vypravit i do bezmála 60 kilometrů vzdáleného akvaparku v Moravské Třebové nebo do ZOO Jihlava s téměř 200 druhů exotických zvířat z pěti kontinentů.

Tři Studně 3

Ubytování ve Třech Studních nepostrádá styl a nápaditost

Pokud jde o ubytování, můžete si kromě pokojů v penzionech zarezervovat i ubytování v jedné ze zdejších chat a chalup. Ty poskytují stylové a ničím nerušené ubytování. Rozlehlá zahrada nabízí prostor pro čtyřnohé mazlíčky. Ubytování s krbem, altánkem nebo dokonce saunou zase možnosti jak relaxovat s lidmi, které máte rádi.

K dispozici jsou také příjemné apartmány a ubytování v soukromí. Ve Třech Studních si přijdou na své páry, rodiny s dětmi i nároční cestovatelé. Výhodné a kvalitní ubytovací kapacity ovšem naleznete i v okolí, kupříkladu ve Svratce, Žďáru nad Sázavou, Karlově nebo Novém Městě na Moravě.

Tři Studně a bližší i vzdálenější okolí rozhodně mají co nabídnout. Pokud hledáte klidné místečko pro rekreaci, pouvažujte také o Vysočině. Klid a pohoda ve Třech Studních je k nezaplacení.