Loading

Ubytování v Polničce

(1 objekt + 15 objektů v okolí 25 km)

Chata 172 Velké Dářko

Polnička, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Útulná chata v rekreační oblasti

Chalupa Světnov

Světnov (Polnička 3,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Chata s venkovním bazénem a jezírkem!

Chalupa Za Humny

Cikháj (Polnička 5,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Stylová chalupa na Vysočine, s bazénem!

Rekreační středisko Štíří Důl

Krucemburk (Polnička 8,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
středisko plné aktivit a zábavy...

Ubytování u Meškadla

Vojnův Městec (Polnička 8,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Cenově dostupný apartmán na Vysočině

Ubytování Dvůr U kapličky

Nové Dvory (okres Žďár nad Sázavou) (Polnička 9,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v...
Se saunou, bazénem, salonkem a dalším

Chalupa ve Svratce

Svratka (Polnička 12,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Pěkná chalupa s krbem,v tichém prostředí

Chalupa Na Špici

Oudoleň (Polnička 13,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Romantické apartmány na okraji Vysočiny

Roubená chalupa Krátká 31

Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) (Polnička 13,2 km vzdušně),...
Romantická roubená chalupa - pro rodiny

Farma u Vojtků

Křižánky (Polnička 13,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Agrofarma se zvířaty, rybník pro rybáře,
1 - 16 / 16

Polnička

Polnička 1

Naberte síly v Polničce na poklidné Vysočině

Obec Polnička spadá do okresu Žďár nad Sázavou v překrásném kraji Vysočina. Příroda v okolí obce je úrodná, jen místy protknutá pásy hlubokých lesů. Jen kousek chůze od Polničky je krásný rybník Velké Dářko. Toto místo a jeho okolí je vhodné pro provozování pěší turistiky. Jen nedaleko je totiž Chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy a Ransko. Pokud však zatoužíte po výletu do města, během okamžiku stanete uprostřed Žďáru nad Sázavou či v Novém Městě na Moravě.

Polnička byla založena ve 13. století jako jedna z obcí spadající pod klášter ve Žďáru nad Sázavou. Už od samého počátku byla obec silně průmyslová. Dařilo se tu především železárnám. Jsou však doklady o tom, že zde stával i mlýn. Zpracování rud bylo na tak vysoké úrovni, že Polnička byla jedním z hlavních dodavatelů evropských železnic. Během průmyslové revoluce nastal další rozvoj obce při zahájení výroby zbraní a komponentů potřebných pro stavební průmysl.

Takto se obyvatelům Polničky dařilo po dobu několika let. Ve 2. polovině 19. století přišla krize. Ta byla způsobena především nedostatkem materiálu a nižšími prodejními cenami finálních výrobků. Během 2. světové války obec a její okolí poznamenala partyzánská činnost. V současné době je Polnička orientovaná na rozvoj cestovního ruchu.

Polnička 2

Kam vyrazit v Polničce?

Co se týče památek v obci, větší váhu zde mají přírodní památky než objekty vystavěné člověkem. Přímo v Polničce proto objevíte jen krucifix a Boží muka. To ale vůbec ničemu nevadí. Kolem Velkého Dářka vede naučná stezka. Ta může být zajímavým místem jak pro romantické výlety ve dvou, tak pro netradiční vycházku s rodinou.

Pokud dáváte přednost spíše kultuře, určitě si udělejte výlet do blízkého Žďáru nad Sázavou. Zvláště pak ke kapli sv. Jana Nepomuckého, která je zapsána na seznamu UNESCO. Jedná se o jedno z nejznámějších děl stavitele Santiniho, který ho pojal ve stylu barokní gotiky. Rozhodně se vyplatí toto místo navštívit pro jeho nevšední architekturu a neopakovatelnou atmosféru, která si Vás podmaní.

V dobré dojezdové vzdálenosti je i hrad a zámek Polná. V něm se nachází expozice Městského muzea Polná. A že je z čeho vybírat. Na místě si lze prohlédnout kupecký krám, starou školní třídu či expozici věnovanou 1. světové válce.

Polnička 3

Sportovní vyžití a odpočinek

Chcete-li si užít přírodního koupání, pak Vám doporučujeme návštěvu Pilské nádrže. Krom koupání je toto místo vhodné k rybaření a provozování suchozemských sportů. Na své si přijdou jak děti, tak dospělí. Zhruba hodinu jízdy od Polničky je Vám dostupné i Aquacentrum Pardubice. To svým návštěvníkům nabízí řadu atrakcí, včetně služeb wellness.

V zimních měsících jednoznačně navštivte Ski areál v Novém Městě na Moravě. Ten totiž skýtá bohaté sportovní možnosti jak zkušeným, tak začínajícím lyžařům. Díky skvělým podmínkám k lyžování je jedním z nejoblíbenějších zimních středisek u nás.

Kde se ubytovat?

Pokud se rozhodnete do Polničky vyrazit, pak Vám jistě přijde vhod informace o dostupnosti ubytování. Přímo v obci je možnost ubytování v několika penzionech.

Náročnější mohou přečkat noc v dobře zařízeném hotelu. Nabídka ubytování v apartmánech a v soukromí je spíše skromnější, i přesto ji zde najdete. Nenáročným cestovatelům s omezeným rozpočtem doporučujeme ubytování v některé z cenově dostupných chat.

Polnička je krásným místem pro všechny, kteří si chtějí užít hojné procházek přírodou a zároveň si přejí klid, který jim Vysočina nabízí.