Loading

Ubytování v Lounech

(3 objekty + 4 objekty v okolí 25 km)

Apartmány Louny

Louny, v obci / ve městě, v centru města
Komfortné apartmány v centru města

Hotel Zlatý Lev Louny

Louny, v obci / ve městě, v centru města
Hotel u centra královského města Louny

Hotel Černý kůň

Louny, v obci / ve městě, v centru města
Komfortní ubytování přímo v centru!

Apartmány Orasice 52

Počedělice (Louny 8,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulné ubytování v příjemném prostředí

Penzion Cheveldon

Bílichov (Louny 13,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Luxusní ubytování s výbornými službami

Penzion Kára

Žatec (okres Louny) (Louny 18,3 km vzdušně), v obci / ve měs...
Centrum Žatce jen 5 minut chůzí!

Penzion Aranka

Žatec (okres Louny) (Louny 18,7 km vzdušně), v obci / ve měs...
Penzion v překrásném prostředí v centru
1 - 7 / 7

Louny

Louny 1

Za romantikou do Ústeckého kraje

Těšíte se na úžasné prázdniny, které strávíte ve dvou? Případně byste rádi svým potomkům vštípili něco z naší historie? Možná tomu nebudete věřit, ale Vaším cílem by se měl stát Ústecký kraj. I když je v něm nespočet krásných měst, my se zaměříme na Louny, které jsou centrem okresu Louny.

Louny jsou situovány do úrodné krajiny, kterou protéká řeka Ohře. Úžasnou scenérii pak Lounům dodává České středohoří, jehož vrcholy se tyčí jen několik málo kilometrů za městem. Krásná je ale i místní soustava rybníků, která skýtá příjemné místo k poklidným procházkám. Co by kamenem dohodil je také přírodní rezervace Písečný vrch a přírodní rezervace Milá. Z dalších míst v okolí Loun bychom Vám určitě doporučili navštívit Jimlín, Panenský Týnec či Opočno.

První zmínka o Lounech sahá až do 13. století. Místo, které si lidé vybrali mělo spojitost jak se zahraniční obchodní stezkou, tak s faktem, že tudy prochází splavná řeka Ohře. Ta zjevně lákala už i dřívější kultury, jejichž fragmenty se našly při stavbě pozdějších budov.

V dalších letech toto královské město jen vzkvétalo. Bylo v něm několik kostelů, hradby i domy bohatých měšťanů, které lemovaly náměstí. Vše ale padlo za oběť ničivému požáru, po kterém následovala rozsáhlá rekonstrukce původního jádra. I přesto se do dneška podařilo zachovat podstatnou část tohoto kulturního bohatství. Což znamená, že kromě proslulého pěstování chmele se Louny soustředí i na poskytování služeb, které jsou spojené s aktivním cestovním ruchem.

Zajímavosti a tipy na výlet

V Lounech Vám nuda v žádném případě nehrozí. A to ani v případě, že jste zvyklí na velké množství atrakcí a historických památek. Dominantou města je bezesporu kostel sv. Mikuláše, který zde stojí od 2. poloviny 16. století. Neméně významný je i kostel sv. Petra, kostel Čtrnácti svatých pomocníků a Nejsvětější Trojice a barokní špitál.

Louny 2

Ve středu Loun by Vás nemělo překvapit ani dobře zachované opevnění, které vhodně doplňuje Žatecká brána. V jednom z původních domů sídlí Oblastní Muzeum, které se orientuje na události spojené s husitstvím. Po domluvě nahlédnete i do Muzea Zkamenělý les. Také byste si neměli nechat ujít zastávky u všech místních “NEJ”. Mezi ně patří nejdéle fungující loutkové divadlo, pramen Luna, který je nejhlubším pramenem u nás nebo nejdelší inundační most, který má na délku úctyhodných 40 oblouků.

Kdo se chce podívat na hrady, zámky a další zajímavosti, ten by si měl udělat výlet do zámku Nový Hrad v Jimlíně. Děti si jistě oblíbí i méně známý zámek Stekník. Zhruba půl hodiny jízdy Vás dělí i od prohlídky hradu v Budyni nad Ohří, nebo zámku Libochovice. Pokud už v něm budete, zajeďte si i k Roudnici nad Labem a vystoupejte na památnou horu Říp, na jejímž vrcholu objevíte rotundu sv. Jiří.

Velmi netradičním zážitkem pro Vás bude i návštěva Panenského Týnce. V něm je torzo nedostavěného chrámu. Lidé tvrdí, že kdokoliv se zdrží mezi jeho otevřenými zdi, ten do sebe načerpá pozitivní energii, kterou toto místo vrchovatě přetéká.

V Lounech je Vám plně k dispozici krytá sportovní hala, která je vhodná pro všechny typy sálových sportů. Ve městě nechybí ani tenisové kurty, golf nebo jezdecký klub.

Po stránce relaxace Vám nejvíce poslouží sauna, nebo letní koupaliště, na kterém si užijete velkou spoustu zábavy. V případě, že přijedete s přáteli, nebo s rozvětvenou rodinou, měli byste zamířit na minigolfové hřiště, nebo do bowlingové haly. Velké skupiny přátel, nebo skupinové zájezdy mohou změřit síly i na baseballovém hřišti.

V zimě se jeďte vykoupat do Aquadromu v Mostě, ve kterém se zabaví takřka celá rodina. Lední bruslení či hokej si vychutnáte na zimním stadionu v Lounech.

Louny 3

Asi půl hodiny je to i do dvou lyžařských středisek. Sjezdovky provozuje jak Sportovní areál Klíny, tak Ski areál Pyšná. Terén okolo města bude vyhovovat i běžkařům.

Dostupné ubytování ve městě

V Lounech není nabídka ubytovacích kapacit nijak závratně velká, na druhou stranu tu najdete vše, co je pro Vaši dovolenou potřeba.

Kromě několika pohodlně zařízených hotelů je možné si tu pronajmout pokoj v rodinném penzionu.

enově dostupné je i ubytování v soukromí, či v turistické ubytovně na druhé straně řeky. Romantický pobyt nedaleko Ohře si naopak plně vychutnáte, když si pronajmete chatu, či prázdninový dům.

Louny Vám nabízejí hodiny výborné zábavy. Váš pobyt zaručeně ozvláštní i fakt, že mají několik národních prvenství. Proto věříme, že tu budete naprosto spokojení.