Loading

Ubytování v Žatci

(2 objekty + 3 objekty v okolí 25 km)

Penzion Aranka

Žatec (okres Louny), v obci / ve městě, v centru města
Penzion v překrásném prostředí v centru

Penzion Kára

Žatec (okres Louny), v obci / ve městě, v centru města
Centrum Žatce jen 5 minut chůzí!

Hotel Černý kůň

Louny (Žatec (okres Louny) 17,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Komfortní ubytování přímo v centru!

Hotel Zlatý Lev Louny

Louny (Žatec (okres Louny) 18,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Hotel u centra královského města Louny

Apartmány Louny

Louny (Žatec (okres Louny) 18,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Komfortné apartmány v centru města
1 - 5 / 5

Žatec

Žatec 1

Prázdniny ve městě chmelu, křižovatce piva a obchodu

Milovníci zlatavého moku by měli zpozornět a zamyslet se nad tím, zda si nenaplánují prázdniny v Žatci. Toto město objeví v okrese Louny, v srdci Ústeckého kraje. Nejen, že ho obklopuje nádherná krajina a nepřeberné množství památek, ale také se jedná o destinaci číslo jedna na poli pěstování chmele.

Žatcem protéká řeka Ohře, která napájí vodní nádrž Nechranice. Kdo se odváží až za hranici kraje, ten se během několika minut ocitne na romantickém Křivoklátsku.

Relativně blízko je i přírodní památka Želinský meandr a Úhošť - stolová hora. Z okolních měst je to nejblíže do Loun, Chomutova a Postoloprt.

První zmínka o Žatci pochází z počátku 11. století. Poté následovalo ticho, ze kterého se po dvou stech letech Žatec vynořuje jako důležité oblastní středisko. Vzhledem k výhodné pozici nedaleko Německa a také díky úrodné půdě se tu nejvíce dařilo zemědělství a obchodu. Nedlouho poté se tu začal pěstovat proslulý chmel, který má světovou pověst až do dneška.

Ani po stránce vojenství nebylo Žatci po dlouhé období rovno. Všichni nepřátelé, kteří se pokusili město získat nakonec odtáhli smíření s porážkou. Významný obrat nastal až během třicetileté války, která si na Žatci vybrala svou daň. Dnes je Žatec významným turistickým centrem, které dává návštěvníkům nahlédnout do tradice pěstování chmele a vaření piva.

Co lze v Žatci podniknout?

Asi nikoho nepřekvapí, že hlavní slovo mají památky, které jsou nějakým způsobem spojené s chmelem, nebo pivem. Z toho důvodu by Vaší první zastávkou měl být Chrám Chmele a Piva, ke kterému přiléhá Chmelařské muzeum Žatec.

Opravdu impozantní je i Chmelový orloj, který vzdává hold úrodné sklizni místního rostlinného zlata. S pivovarnickou tradicí se pojí i budova Dreherova pivovaru. Ten však není v současné době veřejnosti přístupný. Piva se částečně dotýká i expozice areálu Sladovny.

Žatec 2

To ale rozhodně není všechno. Mezi více tradiční památky patří radnice, hradby nebo několik historických domů. Na náměstí uvidíte i vystavený sud, nebo sloup sv. Floriána. V bezprostřední blízkosti centra je i sloup Nejsvětější Trojice, Kněžská brána nebo Regionální muzeum.

Možná se ale ptáte, co můžete podniknout mimo území města. Prvně by Vaše kroky měly směřovat do zámku Nový Hrad v Jimlíně. Ten je nejen krásně opravený, ale také během roku pořádá široké spektrum akcí pro širokou veřejnost. Na své si tu přijdou jak děti, tak milovníci tajemna či kávy.

Opravdu pohádkovou podívanou zažijete i na zámku Stekník, nebo v zámku Krásný Dvůr. V Krásném Dvoře je i velmi neobvyklá vyhlídka, které místní neřeknou jinak než Templ.

S dětmi se zajeďte podívat i do Zooparku v Chomutově, nebo do skanzenu v Březnu.

Sportovní aktivity ve městě

Žatec turistům nabízí nepřeberné množství sportovišť a hřišť. To svoje si tu najdou jak plavci, kteří se vyřádí v místním bazénu, tak nadšenci do tenisu, volejbalu či jízdy na bruslích.

Pro pobavení s přáteli či s rodinou Vám skvěle poslouží mini golfové hřiště, nebo venkovní posilovna. Nemusíte se tedy obávat toho, že byste během prázdnin vypadli ze své těžce vydřené formy.

V zimě je v Žatci v provozu veřejné kluziště. To je vhodné k lednímu bruslení a po domluvě ho lze použít i pro hraní ledního hokeje. Kvalitní lyžování si pak užijete ve Ski areálu Pyšná nebo v lyžařském středisku Mezihoří.

Žatec 3

Kde se tu ubytovat?

V Žatci funguje několik luxusních i cenově dostupných hotelů. Rodinám s menšími dětmi bude fajn i v penzionu, kde se o vše potřebné postarají za Vás. Bohatá je i nabídka ubytování v soukromí.

Kdo si přeje zůstat stranou veškerého ruchu by měl uvažovat nad pronájmem chalupy, nebo turistické chaty. Pro nejméně náročné je tu také turistická ubytovna.

Žatec je destinací číslo jedna pro všechny, kteří se chtějí dostat do spojení s naším národním bohatstvím.

Jedná se o ideální cíl jak pro páry a rodiny s dětmi, tak pro partu přátel, která by svůj pobyt chtěla proložit zážitkovou ochutnávkou piv. Věříme, že z návštěvy Žatce budete nadšení.