Loading

Ubytováni ve Zvíkovském Podhradí

(1 objekt + 9 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Svatá Anna

Zvíkovské Podhradí, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Jen 200 metrů od pláže Orlického jezera

Apartmány Vráž u Písku

Vráž (okres Písek) (Zvíkovské Podhradí 7,8 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa...
Apartmány u lesa a blízko lázní!

Chalupa Červenka

Jetětice (Zvíkovské Podhradí 8,1 km vzdušně), v obci / ve mě...
Chalupa na klidném místě nedaleko vody

Ubytování Orlík nad Vltavou

Orlík nad Vltavou (Zvíkovské Podhradí 8,9 km vzdušně), v obc...
Hezké apartmány v chalupě - u přehrady

Chata U Jezera

Kovářov (Zvíkovské Podhradí 10,6 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
Chata v lese s krbem, terasou, u řeky

Válův Dvůr

Milevsko (Zvíkovské Podhradí 11,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Usedlost s bazénem, tenisem a saunou.

INTERHOTEL AMERICA

Písek (okres Písek) (Zvíkovské Podhradí 13,0 km vzdušně), v...
Hotel s bazénem, vhodný pro cyklisty

Penzion Joe

Sepekov (Zvíkovské Podhradí 15,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Rodinný penzion v Píseckém okresu

Apartmány Orlík - Loužek

Milešov (Zvíkovské Podhradí 18,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okra...
Výhled na vodu z lodžie apartmánů

Rekreační areál Milavy

Velká Turná (Zvíkovské Podhradí 18,9 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na ok...
Bohatě vybavený areál s chatkami
1 - 10 / 10

Zvíkovské Podhradí

Zvíkovské Podhradí 1

Za romantikou i dobrodružstvím ke hradu Zvíkov

Sháníte perfektní destinaci pro rodinnou dovolenou i romantický pobyt? V tom případě hlásíme, že Vaše hledání je u zdárného konce. Tedy, za předpokladu, že zamíříte do Jihočeského kraje a zastavíte se v okrese Písek. Právě v něm je kouzelná obec Zvíkovské Podhradí, kterou si jednoduše zamilujete.

Zvíkovské Podhradí se rozkládá na výrazném ostrohu řeky Vltavy, který je z větší části tvořený hustým lesem. Kolem vodního toku Otavy se sdružuje i několik přírodních rezervací a památek. Jednou z nich je Krkavčina, pro kterou je typický například výskyt výra velkého.

Kousek za ní je přírodní rezervace Výří skály u Oslova. Už podle názvu je jasné, že výr si našel domov i v této oblasti. O tu se dělí s lesními káňaty, srnci a muflony. Trojlístek těchto lokací uzavírají Dědovické stráně, které leží na opačném břehu řeky. Vzhledem k umístění Zvíkovského Podhradí myslete na to, že nejlépe se tu budete dopravovat autem. A i tak Vám bude cestování do okolních obcí a měst trvat trochu déle, než jste zvyklí. Když se na to připravíte, můžete vycestovat třeba do Kostelce nad Vltavou, Orlíku nad Vltavou nebo Milevska.

Život v podhradí hradu Zvíkov

O tom, kdy Zvíkovské Podhradí vlastně vzniklo mnoho informací nemáme. Některé zdroje nicméně uvádí, že mohlo jít o 16. století. Dříve však neslo jméno Karlov. To nejspíše získalo po jednom z členů rodu Schwarzenbergů, kterým toto území po dlouhou dobu patřilo.

Zvíkovské Podhradí 2

Zajímavé ovšem je, že dnešní Zvíkovské Podhradí stojí na úplně jiném místě, než tomu bývalo před několika staletími. Důvod je celkem prostý. Jakmile došlo k regulaci vodních toků prostřednictvím Orlické přehrady, prudce stoupla hladina řek, které původní Zvíkovské Podhradí takřka pohřbily pod několika metry vody.

Proto bylo nutné obyvatelům Zvíkovského Podhradí zajistit včasný přesun obce na bezpečné místo, kterým mohlo být jen bezprostřední okolí hradu Zvíkov. I když se může tento krok jevit jako krutý, lidem ze Zvíkovského Podhradí přinesl mnoho možností, jak se uplatnit ve službách cestovního ruchu.

To prostě musíte vidět!

Nejspíš je nad slunce jasné, že hlavní památkou Zvíkovského Podhradí je majestátní hrad Zvíkov, který se ukrývá v nejužším místě říčního ostrohu. V současné době je Vám k dispozici jen jediný prohlídkový okruh, který zahrnuje celý královský palác. Dále se tu setkáte s kaplí sv. Václava. Vzhledem k nedávnému přesunu obce v ní žádné další historické objekty bohužel nejsou.

V přilehlém okolí Zvíkovského Podhradí je ale i několik dalších památek. Jmenovat můžeme zámek v Orlíku nad Vltavou nebo třeba horní tvrz v Kestřanech. Asi půl hodiny daleko je i romantická zřícenina hradu Vrškamýk a hrad v Písku.

Právě v Písku je i jeden z nejstarších kamenných mostů u nás. Bavit Vás ale bude i expozice Prácheňského muzea. Děti i dospělé, které zajímá věda a technika, nadchne hornický skanzen v Březových horách, nebo klášter v Milevsku. Ten nabízí komentované prohlídky a celou řadu koncertů.

Sportovní aktivity v Podhradí

Zvíkovské Podhradí vzalo svůj nový start opravdu vážně. Proto tu objevíte široké spektrum různých možností, jak trávit další volné chvíle s přáteli, partnerem či rodinou. Kromě pěších a cyklistických výletů si tu vypůjčíte loď, nebo se projedete parníkem. Řeka umožňuje i rybolov, takže na své si přijdou i pánové. Dále je tu hřiště s umělým povrchem a bazén. Za ošklivého počasí se vykoupete v Aquaparku Příbram.

V zimních měsících jsou sportovní podmínky ve Zvíkovském Podhradí trochu skromnější. Předem se proto smiřte s tím, že na lyžařský svah budete muset několik minut dojíždět. Zhruba půl hodiny daleko je Skiareál Kvasejovice a Sportcentrum Monínec. Když budete dávat pozor a výše sněhové pokrývky to dovolí, lze v okolí Zvíkovského Podhradí i pohodlně běžkovat.

Zvíkovské Podhradí 3

Jaké je ubytování ve Zvíkovském Podhradí?

Vzhledem ke kráse Zvíkovského Podhradí by Vás neměla překvapit nabízená šíře zdejších ubytovacích kapacit. Kromě hotelů tu objevíte i rodinné penziony, apartmány i cenově dostupné ubytování v privátech. Jestli jste ale romantická duše, určitě si vyberte pronájem chaty, nebo chalupy s výhledem na řeku. Kdo cestuje na lehko, ten jistě přivítá dobře vybavený kemp.

Zvíkovské Podhradí je perfektním cílem pro cestovatele, kteří hledají krásné památky, přírodu i vysokou kvalitu poskytovaných služeb. Během pobytu se proto nebudete muset vůbec o nic starat. Což jsou všechny předpoklady pro prvotřídní prázdniny.