Loading

Ubytování ve Všemině

(1 objekt + 18 objektů v okolí 25 km)

Apartmán na Všemině č. 12

Všemina, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Apartmán u jezera nedaleko Zlína!

Penzion Kopná

Podkopná Lhota (Všemina 5,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Rodinný penzion s vynikajícími službami

Chalupa Slušovice

Slušovice (Všemina 6,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Dokonalá rodinná rekreace s bazénem

Penzion Regina

Kašava (Všemina 6,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion s bazénem

Ubytování Zlín - Apartmány Vlčková

Vlčková (Všemina 8,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Luxusně vybavené apartmány s infrasaunou

Chalupa Leskovec

Leskovec (Všemina 8,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u potoka
Valašská dřevěná chalupa s krbem

Restaurace a penzion ELKO

Hvozdná (Všemina 9,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné pokoje v penzionu s restaurací

Chata Hvozdná

Hvozdná (Všemina 10,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Jedinečná chata s rybníkem, krbem

Penzion na Jurém

Zlín (Všemina 11,8 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Moderné pokoje u biofarmy a lesoparku

Chata Rajnochovice

Rajnochovice (Všemina 13,7 km vzdušně), na samotě, v lese
Chata v příjemném prostředí na samotě
1 - 19 / 19

Všemina

Všemina 1

Na kouzelném Valašsku

Plánujete letošní dovolenou strávit na území Zlínského kraje? Jestli ano, pak Vám doporučujeme, abyste se uchýlili do některého z jeho národopisných regionů. Jedním z nich je například na kulturu a tradice bohaté Valašsko. Právě v něm je obec Všemina, která po stránce oficiálního územního členění spadá do okresu Zlín.

Jako je tomu v jiných končinách Zlínského kraje, i Všemina je zasazena do svérázné a nikým nespoutané přírody. Kromě luk tu objevíte i široké pásy hustých lesů, které jsou pro východ republiky typické. Když vyjedete ze Všeminy ven, za okamžik stanete u vodní nádrže Slušovice. Žádné přírodní památky či parky však v blízkosti Všeminy nejsou. Ani to ale nijak nesníží Vaše prožitky z rodinného výletu. Z větších měst se Vám přímo nabízí Vsetín, Vizovice a Zlín.

Život plný roboty

První dochovaná informace o Všemině pochází z 2. poloviny 14. století. Podle všeho byla založena spolu s dalšími podobnými středisky ve svém okolí. Jako taková neměla Všemina žádný zvláštní význam. Lidé tu hospodařili na polích, živili se chovem dobytka a čas od času se věnovali i pracím v nedalekém lese.

Co víme naprosto jistě je to, že osadníci Všeminy se povinně účastnili roboty. Podle historických pramenů se jí zbavili až v polovině 19. století, kdy došlo k jejímu právoplatnému zrušení. O dalších osudech Všeminy ale nic dalšího nevíme. Snad jen, že je v dnešní době oblíbeným cílem výletníků ze všech koutů Čech.

Všemina 2

Jaké památky ve Všemině jsou?

Z historických staveb je v centru Všeminy pouze kostel sv. Jana Nepomuckého. Za dalšími zajímavostmi ale nemusíte jezdit vůbec nijak daleko. Co by kamenem dohodil je zámek Vizovice, ve kterém je rozsáhlý původní inventář. Velmi dobře dostupná je i zřícenina hradu Lukov, ke které ze Všeminy přijedete do dvaceti minut.

Zámek skrývá i samotné město Zlín. Ten však v současné době slouží jako výstavní prostor a společenské centrum. Když už ve Zlíně budete, vyjeďte z ní ven a projděte se po Zoologické zahradě Lešná, která má v rámci republiky velmi dobré renomé. Uprostřed zahrady stojí i romantický zámek Lešná, který je vhodný především pro svatby. Během roku se však v něm konají i komentované prohlídky.

Jestli jsou Vaše děti starší, případně plánujete dovolenou s partnerem, udělejte si celodenní výjezd do Kroměříže. Jejím největším klenotem je Květná zahrada, která je zapsaná na světovém kulturním seznamu UNESCO. Na paty jí ale šlape Arcibiskupský zámek, který je jedním z nejkrásnějších zámků u nás. Po jeho návštěvě se vyjdete prozkoumávat zákoutí Podzámecké zahrady. V jedné její části je zámecký zoo koutek, který je obklopen rozlehlým parkem, jež zdobí sochy, altány a další menší památky.

Sportovní vyžití v obci

Všemina nemá žádné hřiště, které byste mohli využít k provozování nějakého sportu. Proto si na dovolenou vezměte kolo nebo alespoň hůlky pro nordic walking. Úplně mimo nebude ani fotbalový míč, se kterým si zahrajete na některé louce. Většina přehrad v okolí je zásobárnou pitné vody pro celý region. Proto se za účelem hrátek ve vodě přesuňte do bazénu ve Valašské Meziříčí. V Kroměříži je kromě bazénu i tenisový kurt a centrum se službami fitness.

Všemina 3

Jestli však do Všeminy přijedete v zimě, budete dozajista nadšení. Během mrknutí oka se z ní dostanete do několika vyhledávaných lyžařských středisek. Nejblíže je lyžařský areál Trnava-Luhy, ke kterému byste zvládli dojít i pěšky. Asi 15 minut daleko je také Ski areál Pozděchov. Celý zlínský region je vhodný i pro běžkování, sáňkování a lední bruslení.

Všemina z hlediska ubytování

Ve Všemině nefunguje žádný centrální typ ubytování. Veškeré dostupné kapacity se soustřeďují na ubytování v chalupách, chatách a privátech. To ale vůbec nevadí, jelikož v nich budete mít nevídanou míru klidu a soukromí, které bude vyhovovat jak párům, tak rodinám. Dobrá dostupnost větších měst Vám nakonec zajistí možnost zarezervovat si apartmán či pokoj v cenově dostupných hotelechpenzionech.

Všemina je příjemná obec uprostřed lesů a luk. Sice bude nutné z ní v rámci dovolené trochu cestovat, zato však získáte za relativně málo peněz hodně muziky. Přijedete se podívat?