Loading

Ubytování ve Studeném

(2 objekty + 29 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Majdalenka

Studené, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Komfortní chalupa s vyhřívaným bazénem.

Chalupa u Frimlů

Studené, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Poslední volné termíny v září ....

Chaty Pastviny

Nekoř (Studené 2,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Prostorné chaty u Pastvinské přehrady

Chalupa Mladkov - Vlčkovice

Mladkov (Studené 2,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Bazén, sauna, krb... v Orlických horách

Chata Pastviny

Pastviny (Studené 4,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Chata s krásným výhledem na přehradu

Apartmány Mladkov

Mladkov (Studené 4,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Apartmány s bazénem v Orlických horách

Ubytování U Floriána

Klášterec nad Orlicí (Studené 6,2 km vzdušně), na samotě, na...
Unikátní ubytování - ideální pro rodiny

Dům U nových přátel

Lichkov (Studené 7,4 km vzdušně), na okraji obce / města, v lese
Ubytování v podhůří Orlických hor

Dědova chata

Čenkovice (Studené 8,4 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chata s velkou kapacitou, v přírode!

Penzion Chata pod sjezdovkou

Čenkovice (Studené 9,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vleku
Penzión s bazénom aj detským vybavením
1 - 31 / 31

Studené

Studené 1

Na prázdniny do Studeného

Obec Studené leží v okrese Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji. Kolem obce se rozprostírá nádherná příroda, která se začíná pomalu vyvyšovat nad ostatní krajinu a plynule přechází do štítů Orlických hor. Okolní terén je především lesnatý. O malebná zákoutí se pak stará řeka Divoká Orlice, která tudy protéká. Jestliže se Vám zasteskne po ruchu civilizace, během 15 minut se dostanete do centra Žamberku. Ten má velmi bohatou průmyslovou historii a na jeho území najdete i krásný zámek.

Historie Studeného

První zmínky o zdejším osídlení pochází z počátku 13. století. Tato oblast byla velmi nehostinná, proto bylo prvních stálých osadníků opravdu poskrovnu. Hustě rostoucí les začal být kultivován lesními pracemi a v průběhu 17. století přichází první zmínky o vesnici se jménem Studenec. Zdejší obyvatelé se živili především lesními pracemi. Potraviny si pak sami pěstovali na vlastních polích.

K obci se také pojí legenda, která se týká zdejší pouti, která se pravidelně koná týden před Velkým pátkem. V lese pracovalo několik dřevorubců, když tu jednomu z nich při svačině spadl na chléb pavouk. Dřevorubec se zaradoval, že bude mít k jídlu i kousek masa, a tak pavouka zahubil a snědl spolu s chlebem. Po pozření pavouka se mu však udělalo špatně a padl mrtev k zemi. Na jeho počest se konala pouť, jejíž tradice ve Studeném přetrvává dodnes.

Studené 2

Co je ve Studeném k vidění

Jestliže se rozhodnete obec navštívit, zcela určitě si nenechte ujít návštěvu Studeneckých skal. Jedná se o útvar, který cestovatele zaujme už ze vzdáleného okolí. Krom toho, že je pohled na skály opravdu malebný, neprohloupíte ani v případě, že se rozhodnete na ně vylézt. Z vrchu Vás při dobré viditelnosti čeká výhled až na Králický Sněžník.

Dobrým tipem na výlet je bezesporu i návštěva 33 metrů vysoké rozhledny na Suchém vrchu. Z té se Vám naskytne nádherný výhled do českých hor. Vrch má přes 990 metrů a za dobré viditelnosti lze spatřit Sněžku, Praděd či již výše zmíněný Králický Sněžník.

Nadšenci vojenské historie by pak měli zvážit výlet do tvrze Bouda. Jedná se o jednu z mála dokončených staveb, které byly součástí pohraničního opevnění. V současné době se v Boudě nachází muzeum. Celková kapacita tvrze při plném nasazení byla až 400 vojáků.

Tipy, kam vyrazit za sportem

Pokud dáváte přednost aktivní dovolené, pak se určitě vydejte k Pastvinské přehradě. Část její plochy sice není určená k provozování vodních sportů, na své si ale přijdete při návštěvě Studenecké zátoky. Ta představuje skvělé místo pro poklidný relax u vody. Zhruba půl hodiny jízdy od obce je i Aquacentrum Šumperk, které umožňuje vodní radovánky v průběhu celého roku. Nedaleko je i Aquapark Ústí nad Orlicí.

Studené 3

V zimních měsících určitě oceníte dobrou dojezdovou vzdálenost do vyhlášeného Ski areálu Dolní Morava. Ten disponuje půjčovnou lyžařských potřeb, školou i bobovou dráhou. Vyrazit můžete i na večerní lyžování nebo na některou z běžkařských stop.

Ubytování ve Studeném

Přímo ve Studeném je nabídka ubytování spíše menší. Jestliže chcete bydlet v této obci, vyberte si z nabídky komfortně zařízených chat a chalup.

V blízkosti obce se Vám naskytne možnost ubytování v cenově dostupných penzionech, apartámech a hotelích. A pokud hledáte opravdu nezapomenutelný zážitek, zvolte ubytování v některé z okolních roubenek.

Obec Studené je poklidným místem, kde načerpáte nové síly. Stejně tak si zde užijete i široké možnosti sportovního vyžití. Přijeďte Studené navštívit a sami se přesvědčte o všem, že je tato malebná obec v Jizerských horách dobrou volbou.

Názory a doporučení

Miroslava Wolfová (skupina - návštěvník) 14.8.2019
Hezký a udržovaný kostelík, klidné místo