Loading

Ubytování ve Velké Bíteši

(0 objektů + 12 objektů v okolí 25 km)

Penzion Slunečnice

Kuřimská Nová Ves (Velká Bíteš 8,1 km vzdušně), na samotě, v lese
Klid, na samotě, uprostřed lesů a luk

Zámecký penzion Náměšť nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou (Velká Bíteš 10,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Příjemné ubytování přímo v areálu zámku

Penzion Šafránkův Mlýn

Drahonín (Velká Bíteš 12,3 km vzdušně), mimo obce / města, u...
Penzión a chatky s bazénem a wellness

Ranč Jaroslava

Březník (Velká Bíteš 13,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulné ubytování plné zážitků - zvířatka

Penzion U Osady

Veverské Knínice (Velká Bíteš 13,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Pokoje s vlastní koupelnou

Farma Kundratice

Kundratice (Velká Bíteš 14,1 km vzdušně), na okraji obce / m...
Ubytování na farmě, s bazénem

Penzion U statkářky

Moravecké Pavlovice (Velká Bíteš 15,7 km vzdušně), na okraji...
Penzion v příjemném poklidném prostředí!

Hotel OC Panorama

Velké Meziříčí (Velká Bíteš 17,6 km vzdušně), na okraji obce...
Moderní, útulné a čisté pokoje

Chata Roubenka

Kramolín (okres Třebíč) (Velká Bíteš 18,4 km vzdušně), v rek...
Útulná roubenka u lesa v blízkosti vody

Chata Anička

Kramolín (okres Třebíč) (Velká Bíteš 18,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Prostorná chata v blízkosti vody
1 - 12 / 12

Velká Bíteš

Velká Bíteš 1

Velká Bíteš má vskutku podmanivou historii

Součástí kraje Vysočina a okresu Žďár nad Sázavou je Velká Bíteš, město s více než pěti tisíci obyvateli. V okolí navštívíte Velké Meziříčí, Náměšť nad Oslavou, Kuřim a Tišnov. Od moravské metropole Brna je vzdálená pouhých 30 kilometrů.

Velká Bíteš byla založena ve 13. století. Již v historii se stala důležitou křižovatkou dálkových cest, o čemž svědčí její strategická poloha na dálnici D1 spojující Prahu a Brno. Město má svou památkovou zónu zahrnující prostory uvnitř městských hradeb se zachovalým půdorysem. Na Masarykově náměstí si prohlédnete sochu sv. Jana Nepomuckého, nebo významný pomník padlých stojící na náměstí Osvobození.

Kostel svatého Jana Křtitele patří k dominantám města a je chráněn jako kulturní památka. Pokud se rádi poučíte o historii Velké Bíteše, navštivte s dětmi městské muzeum se stálými expozicemi a výstavami. Při toulkách městem se zastavíte u několika významných historických budov, jako například radnice z 15. století. Dále také domy s číslem popisným 5 a 117, jejichž historie sahá až do 13. století.

Ve Velké Bíteši a blízkém okolí je mnoho přírodních památek a chráněných území, která si prohlédnete i Vy. Vaše turistické výlety mohou směřovat například na Olšoveček ke dvojici rybníčků v lesním prostředí. Užijete si i projížďku na kolách, pokud jste nadšení cyklisté. Na výběr máte hned z několika cyklotras, které zvolíte dle náročnosti a vhodnosti i pro Vaše děti.

Atraktivní letní výlety pro celou rodinu

V malé vesničce Lesní Hluboké nedaleko Velké Bíteše si s dětmi užijete letních radovánek na pěkném koupališti Azuro v příjemném travnatém prostředí se stromy. V areálu je také občerstvení s posezením. Velké koupaliště navštívíte i v blízkém Zbýšově. Nabídne pět venkovních bazénů s ohřívanou vodou a velkým tobogánem. I zde je součástí občerstvení, kde zaženete hlad po celodenním koupání.

Krásný letní výlet na Vaší dovolené si s celou rodinou užijete do 21 kilometrů vzdálené brněnské přehrady. Brněnská přehrada slouží k rekreaci a odpočinku. Celý den zde strávíte koupáním v čisté vodě, nebo provozováním vodních sportů. Velkým zážitkem pro Vaše děti bude plavba lodí, kterou proplujete celou přehradu, nebo pouze její část. Pod přehradní hrází pak navštívíte brněnskou ZOO.

Velká Bíteš 2

Okolí Velké Bíteše je atraktivní také díky historickým památkám. Jednu z nich navštívíte blízké vesnici Osová. Zdejší dominantu tvoří barokní zámek obklopený rybníky a zámeckým parkem.

Na skalnatém výběžku ve Velkém Meziříčí zhlédnete nejstarší moravský kamenný hrad a zámek. Nachází se blízko Velké Bíteše a okouzlí Vás díky pohádkovému vzhledu samotného hradu i zámeckého parku.

V zimě si s celou rodinou na dovolené zalyžujete v menším lyžařském areálu U mlýna ve Zbraslavi u Brna. Sjezdovky jsou vhodné i pro děti a v areálu je zábavný svah na bobování či sáňkování. Oblíbený je ski areál Fajtův kopec ležící v Českomoravské vrchovině ve Velkém Meziříčí. V areálu si zalyžujete, oprášíte snowboard a běžky. Dostupná je i lyžařská škola pro nejmenší.

Pro zkřehlé tělo není nic lepšího, než návštěva aquaparku v blízkém okolí. Aquapark Kuřim je velmi moderní, nabízí vnitřní bazény a tobogán, ale také mnohé wellness služby. Odpočinete si v parní sauně, ve vířivce a občerstvíte se v restauraci. V Brně si pak užijete zábavu v aquaparku Kohoutovice. Je vhodný pro sportovce toužící si skvěle zaplavat, ale také pro rodiny s dětmi, které si zařádí na zdejších atrakcích.

Ubytovací zařízení ve Velké Bíteši i okolních městech

Ve Velké Bíteši a okolí je velké množství hotelů, které poskytnou ubytování pro celou Vaši rodinu na dovolené. Zvolíte například hotel v srdci Velké Bíteše se skvělou dostupností k památkám a krásám města. Hotely jsou pohodlně vybavené a ubytují menší i početné rodiny. Po celém dni přijde vhod restaurace, kde si s celou rodinou dopřejete chutnou večeři a pro dospělé je k dispozici hotelový bar.

Velká Bíteš 3

Penziony ve Velké Bíteši a okolí umožní celé Vaší rodině bydlení za rozumnou cenu. Zvolíte si penzion v okrajové části v přírodě, nebo přímo v zábavném centru města. V obou případech se Vám dostane pěkných pokojů a příjemného rodinného prostředí. Navíc jsou v některých penzionech také velké zahrady s bazénem a hřištěm s atrakcemi, na kterých se vyřádí Vaše děti.

V okolí Velké Bíteše si pro celou Vaši rodinu zarezervujete také apartmány. V několika oddělených pokojích, kuchyňce, koupelně a obývacím pokoji se budete cítit jako doma. S plnou výbavou v kuchyni uvaříte pro celou rodinu, nebo využijete možnosti grilování na zahradě. Výhodou apartmánů oproti hotelům je, že se nemusíte podřizovat pravidlům, jednoduše si je tvoříte sami.

Velká Bíteš leží na dálnici D1 mezi Brnem a Prahou, je proto strategicky umístěným městem, ze kterého se snadno dostanete na nejrůznější historické památky a zábavné atrakce. Velká Bíteš je skvělým tipem na Vaši rodinnou dovolenou.