Loading

Ubytování v Oslnovicích

(0 objektů + 15 objektů v okolí 25 km)

Wellness srub na Vranovské přehradě

Starý Petřín (Oslnovice 2,9 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
U přehrady, se saunou a koupací kádí

Chata U Rybáře

Bítov (okres Znojmo) (Oslnovice 3,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
Komfortné ubytování u přehrady v Podyjí

Chalupa U Jablka

Police (okres Třebíč) (Oslnovice 5,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Krásný 200 let starý venkovský dům

Ubytování Na samotě U Včelína

Lančov (Oslnovice 7,0 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Vhodné také na retreaty, oslavy, svatby!

RZ Ráj

Štítary (Oslnovice 8,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
Klidná oblast, soukromí, u vody

Apartmány Sandra

Štítary (Oslnovice 9,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Ubytovanie s bazénom, v blízkosti vody

Chalupa Jižní brána

Dešná (okres Jindřichův Hradec) (Oslnovice 9,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Chalupa v příjemném prostředí

Apartmány U Zámku

Vranov nad Dyjí (Oslnovice 9,8 km vzdušně), v rekreační oblasti
Apartmány s bazénem s mořskou vodou

Hotel Pod Zámkem - Moravský Jadran

Vranov nad Dyjí (Oslnovice 10,0 km vzdušně), v obci / ve měs...
Výborná poloha u Vranovské přehrady

Penzion Dagmar

Vranov nad Dyjí (Oslnovice 10,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Blízko přehrady, skvělá cena, pro páry
1 - 15 / 15

Oslnovice

Kouzlo Vranovské přehrady Vás uchvátí

Oslnovice 1

V romantickém prostředí Jihomoravského kraje, v okrese Znojmo, se nachází na první pohled nenápadná vesnice Oslnovice. Na své si tady přijdou nejen milovníci rybaření a vodních sportů, ale i ti, kdo si chtějí užít příjemný pobyt plný pohody. Stejně tak nesmíte minout ani okolí pyšnící se množstvím hradů, zámků a starých měst. Navíc, levné ubytování a krásná příroda, už jen to je důvod, proč si dovolenou na Vranovsku určitě zamilujete.

Oslnovice, malebná obec plná památek, zaručeně uchvátí každého, kdo touží po tom, vychutnat si klid a pohodu bez davů turistů za zády. Stejně tak se může tato přívětivá vesnice pochlubit i dlouhou historií, jejíž kořeny sahají až do roku 1498. Právě díky tomu, že po celou dobu stála stranou pozornosti všech, si dokázala uchovat svůj půvab až do dnešních dnů. Přesvědčit se o tom může každý, koho sem příjemná atmosféra, relax v přírodě, a také výhodné ubytování přiláká. 

Jakými zajímavostmi se Oslnovice pyšní?

Dovolená v Oslnovicích je přitom jako stvořená zejména pro všechny milovníky vodních sportů, kteří se na břehu Vranovské nádrže nudit rozhodně nebudou. Patříte-li mezi ně, můžete si půjčit šlapadla nebo kanoi, a užít si romantickou projížďku po přehradě. Ideální podmínky nabízí tato oblíbená destinace také všem, které láká jachting a windusurfing. Stejně tak si ale můžete jen roztáhnout deku na jedné z pláží, chytat bronz, poslouchat hudbu a odpočívat.   

V této oáze klidu a pohody však na Vás čekají nejen vodní sporty, ale také prvotřídní ubytování, a především bohatý kulturní život, který stojí opravdu za to. Mezi oblíbené akce, jež si nesmíte nechat ujít, patří zářijové posvícení. Těšit se můžete na skvělé jídlo, dobré pití a líbivou muziku, to vše spojené s úžasnou atmosférou, na kterou hned tak nezapomenete. Samozřejmostí jsou pak také hasičské plesy a milovníci soutěží zase nesmí promeškat populární závod Vranovský kapřík.

Oslnovice 2

Do Oslnovic za vojenskými památkami

Pakliže míříte na dovolenou na Znojemsko za kuriozitami, taktéž nebudete litovat. Jednou z nich je i místní kostel Nejsvětějšího srdce Páně, jež naleznete na samém okraji obce. Původně se jednalo o vojenskou kapli postavenou v roce 1915 v Brně. V chátrajících kasárnách však pro ni později nebylo využití, a tak byla v 70. letech rozebrána a převezena do Oslnovic. Tady následně došlo k její opětovné rekonstrukci a v roce 1996 tak mohla přivítat své první věřící.

V případě, že Vás zajímá spíše období druhé světové války, můžete se vydat na procházku po březích přehrady, kde si prohlédnete československé lehké opevnění. Uvidíte nejen mnoho atypických bunkrů, ale prozkoumáte také malé vojenské muzeum umístěné v jednom z řopíků. Naopak pro rodiny s dětmi je přímo v obci připraveno nové dětské hřiště se spoustou atrakcí, a taktéž nechybí ani stylové ubytování u lesa, odkud je to na houby jen pár kroků.

Okolí Oslnovic si skutečně zamilujete

Pakliže máte chuť, dopřát si pohodovou dovolenou spojenou s výlety, nic Vám nebrání, vydat se lodí na ta nejkrásnější místa v okolí Vranovské přehrady. Jedním z nich je i prastarý Hrad Bítov, tyčící se na vysoko na skalách, odkud si užijete nádherný výhled. Taktéž zde máte možnost vidět krásné nástěnné malby a dobově vybavené místnosti, odrážející jednotlivé umělecké slohy. Za zmínku pak stojí také unikátní sbírka 49 vycpaných psů, dnes největší na světě.

Stejně tak by byla škoda minout nedaleké město Znojmo, jehož půvab učaruje každému, kdo na dovolenou na jih Moravy zamíří. Těšit se tak můžete na skvostné historické centrum plné úzkých uliček, vysokých hradeb a starých chrámů. Minout nesmíte ani slavnou románskou rotundu svaté Kateřiny z 11. století. Ti odvážnější pak mohou vyrazit na průzkum znojemského podzemí, zatímco milovníci romantiky zajisté ocení stylové ubytování v měšťanských domech.

Oslnovice 3

Pokud Vás lákají spíše toulky krajinou spojené s putováním po stopách temné historie, nenechte si ujít výlet do obce Čížov. Spatříte tady poslední zbytky železné opony, včetně ostnatých drátů a věží, která nás před rokem 1989 oddělovala od celého západního světa. Zimní dovolená na Moravě pak zase láká k návštěvě Vranova nad Dyjí, jehož okolí máte možnost prozkoumat třeba na běžkách. Odtud se pak můžete vydat do blízkých termálních lázní La an der Thaya, vzdálených jen 3 kilometry od českých hranic, kde si před návratem domů nádherně odpočinete.

Ubytování v Oslnovicích Vás mile překvapí

Půvabná jihomoravská vesnice se pyšní nejen krásnými památkami, lidovým folklorem a skvělou zábavou, ale samozřejmostí je i výhodné ubytování. Těšit se přitom můžete na pohodový nocleh v penzionu s veškerým komfortem a milým rodinným přístupem. Stejně tak si zajisté užijete pobyt na chalupě nebo v roubence u vodní nádrže spojený s koupáním. Samozřejmostí je pak i ubytování v soukromí, a taktéž nechybí ani možnost strávit noc v hotelu či přímo v luxusně zařízeném apartmánu.

Dovolená v Oslnovicích, spojená s relaxem u přehrady, vodními sporty a výlety po okolí, stojí skutečně za to a zamiluje si ji doopravdy každý. Že nevěříte? Potom neváhejte ani minutu, zarezervujte si to nejvýhodnější ubytování a přijeďte se o půvabu této malebné obce sami přesvědčit.