Loading

Ubytování v Kunvaldu

(0 objektů + 23 objektů v okolí 25 km)

Penzion Pytlák

Rokytnice v Orlických horách (Kunvald 2,8 km vzdušně), na sa...
Rodinný penzion s venkovním bazénem

Chata Pastviny

Pastviny (Kunvald 5,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Chata s krásným výhledem na přehradu

Ubytování U Floriána

Klášterec nad Orlicí (Kunvald 6,2 km vzdušně), na samotě, na...
Unikátní ubytování - ideální pro rodiny

Penzion Severka - Orlické hory

Rokytnice v Orlických horách (Kunvald 6,5 km vzdušně), na sa...
Blízko do pohody|Infrasauna|Krb|Samota

Chaty Pastviny

Nekoř (Kunvald 7,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Prostorné chaty u Pastvinské přehrady

Chalupa Mladkov - Vlčkovice

Mladkov (Kunvald 8,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Bazén, sauna, krb... v Orlických horách

Horská chalupa Pod Adamem

Mladkov - Petrovičky (Kunvald 9,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Nová chalupa na samotě s bazénem

Chalupa u Frimlů

Studené (Kunvald 9,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Poslední volné termíny v září ....

Chalupa Majdalenka

Studené (Kunvald 9,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Komfortní chalupa s vyhřívaným bazénem.

Ubytování U Chaloupků

Mladkov (Kunvald 9,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Apartmány s bazénem v Orlických horách
1 - 23 / 23

Kunvald

Vydejte se po stopách Jednoty bratrské

Na samém okraji Pardubického kraje, v okrese Ústí nad Orlicí, se nachází romantická obec s názvem Kunvald, pyšnící se množstvím památek. Na své si tady však přijdou i ti, kdo touží po pohodě a odpočinku na klidném místě, kde je nebude nikdo rušit. Stejně tak se vyplatí navštívit i blízké okolí plné krásných měst. Navíc, výhodné ubytování, milí lidé a hezká příroda, už jen to je důvod, proč dovolenou v Orlických horách vyzkoušet.

Kunvald 1

Kunvald, malebný městys uprostřed česko-polského pomezí, se může pochlubit kořeny, které sahají až do 13. století. Již od samotného počátku byla obec osídlena německými řemeslníky, kteří přišli patrně na pozvání krále Přemysla Otakara II. V pozdějších dobách je vystřídala Jednota bratrská, jejíž členové byli následně vypovězeni. Nicméně, zůstala po nich celá řada zajímavých staveb, které uvidí každý, koho sem klid, pohoda a komfortní ubytování přiláká.

Proč Kunvald nesmíte minout?

Dovolená v Orlických horách je jako stvořená pro všechny milovníky církevních památek, kterým se v této tajuplné obci bude zaručeně líbit. V případě, že patříte mezi ně, můžete svou prohlídku Kunvaldu začít třeba návštěvou kostela svatého Jiří. Půvabná sakrální stavba dříve sloužila jako utrakvistická modlitebna, a už jen proto se ji vyplatí neminout. Za zmínku dále stojí i barokní kaplička panny Marie, nebo slavné sousoší Kalvárie z poloviny 17. století.

Stejně tak si však přijdete na své, pokud míříte na dovolenou do Pardubického kraje za lidovou tvořivostí. Prohlédnout si můžete třeba zachovalé roubenky, nebo Bílkovu vilu, jež nechal postavit jeden z příslušníků tohoto slavného rodu v roce 1935. Koho lákají spíše stavby technického rázu, neměl by si nechat ujít starý Keprtův mlýn s pilou. Pokud máte chuť, v klidu si prohlédnout všechny památky, vyplatí se sjednat levné ubytování v Kunvaldu a zůstat zde delší čas.

Do Kunvaldu za lidovou tvořivostí

Během toulek městysem Vaši pozornost zajisté upoutá též vysoký strom, zvaný Bratrská lípa. Podle pověsti ji vysadili členové Jednoty bratrské ještě předtím, než byli z Čech po třicetileté válce vypovězeni. Zajímavostí přitom je, že právě zde byla tato protestantská církev založena, což připomíná i pomník Jana Amose Komenského. Kdo se chce dozvědět víc, měl by navštívit Domek na Sboru, kde nechybí ani expozice věnovaná slavnému učiteli národů.

Kunvald 2

Máte-li chuť, prohlédnout si česko-polské pomezí z výšky, rozhodně se vydejte na nedaleký vrch Rozálka. Nachází se tu 20 metrů vysoká Tyršova rozhledna, odkud si užijete výhled na celé Pardubicko.

Stejně tak si na své přijdou i rodiny s malými dětmi, a ti, které láká spíše aktivní dovolená plná pohybu. Těšit se můžete na nový multifunkční areál, kde na Vás čeká široká nabídka sportovního vyžití, a také nechybí ani možnost přátelských utkání s místními.

Okolí Kunvaldu si nenechte ujít

Máte-li chuť, užít si dovolenou plnou dobrodružství, určitě nemusíte zůstávat jen na jednom místě, právě naopak.

Celé okolí Kunvaldu je protkáno řadou stezek, jež Vás zavedou na řadu dalších míst, které stojí za to navštívit. Na své si nicméně přijdou i milovníci cykloturistiky, kteří se mohou vydat na kole po stopách československého opevnění. Mezi nejzajímavější military památky patří třeba slavná pevnost Hanička, kterou se rozhodně vyplatí neminout.

Pokud Vás láká spíše adrenalinová zimní dovolená, vyzkoušejte Ski centrum Říčky v Orlických horách, kde se zajisté nudit nebudete. Zatímco dospělí si užijí parádní jízdu, ti nejmenší se budou postupně zdokonalovat v moderní lyžařské škole pod dohledem profesionálů. Jestliže se rozhodnete zůstat déle, zajisté pak oceníte i komfortní ubytování u sjezdovky. Rodiny s malými dětmi by zase neměly minout oblíbený Pinguin Park, se spoustou hraček a atrakcí.

Další povinnou zastávkou je pak také Muzeum řemesel Letohradu, největší svého druhu u nás. Nechybí tady ani dílničky pro nejmenší, nebo možnost prohlédnout si starou školní třídu z doby Rakouska.

Za pověstmi se naopak vydejte na zámek Lanškroun, do jehož zdí měl zlý správce údajně nechávat zazdít poddané, kteří se mu zprotivili. Na závěr pobytu navštivte též slavné lázně Velichovky, kde si před návratem domů vychutnáte příjemný klid a pohodu.

Kunvald 3

Jak na nejlepší ubytování v Kunvaldu?

Půvabný městys rozkládající se v srdci česko-polského pomezí svým návštěvníkům nabízí nejen nádherné památky, ale taktéž výhodné ubytování za skvělé ceny.

Vychutnat si tak můžete třeba příjemný pobyt v penzionu pro nenáročné a ušetřit. Na své si přijde i ten, kdo hledá ubytování v soukromí, anebo touží po větším komfortu. Samozřejmostí jsou pak též luxusní hotely či apartmány, stejně jako starobylé chaty a roubenky, pro milovníky romantiky.

Toužíte po tom, dopřát si senzační dovolenou spojenou s prohlídkou starých staveb, výlety do přírody a zimními sporty? Potom neváhejte, zarezervujte si to nejlepší ubytování v hotelu, apartmánu nebo v roubence a vydejte se do Kunvaldu za památkami a historií ještě dnes.