Loading

Chaty a chalupy v Dolní Moravě

(4 objekty + 26 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Na konci cesty

Dolní Morava, na samotě, na horách
Tradiční, no zrekonstruovaná chaloupka

Chalupa Svatební dar

Dolní Morava, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Samota u lesa s vyhlídkou na sjezdovky.

Chalupa Dolní Morava

Dolní Morava, v rekreační oblasti, u vleku
Chata se saunou, krbem a bazénem

Hájovna Dolní Morava

Dolní Morava, na okraji obce / města, u lyžařského střediska
Luxusní chalupa a apartmány blízko vleků

Chalupa U Zezulků

Králíky (okres Ústí nad Orlicí) (Dolní Morava 2,4 km vzdušně...
Chalupa s tenisovým kurtem a saunou

Chalupa a rekreační domek U Strašidla

Malá Morava (Dolní Morava 2,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okra...
Na polosamotě, v těsné blízkosti lesa.

Chalupa v lese

Králíky (okres Ústí nad Orlicí) (Dolní Morava 4,7 km vzdušně...
Místo, kam se budete chtít vracet.

Chalupa Bumbálka

Červená Voda (Dolní Morava 6,9 km vzdušně), na samotě, u les...
Levné ubytování na samotě

Srub Dolní Orlice u Králík

Červená Voda (Dolní Morava 7,5 km vzdušně), v obci / ve měst...
Kanadský srub v nádherném prostředí

Chalupa Beáta

Červená Voda (Dolní Morava 8,5 km vzdušně), na okraji obce...
Chalupa s bazénem v pokojném prostředí
1 - 30 / 30

Chaty a chalupy Dolní Morava

Chaty a chalupy Dolní Morava 1

Velká dovolená v chatách a chalupách Dolní Moravy

Mnoho lidí propadlo kouzelným scenériím českých hor. Zatímco některé z nich jsou strmé a každou chvíli Vám v nich hrozí střet s nějakou divoce žijící šelmou, jiné jsou ideální pro pohodové chvíle strávené v kruhu přátel nebo rodiny.

Mezi takové se řadí Králický Sněžník, jehož valná část zasahuje do sousedního Polska. Kdybyste hledali tu naši, museli byste zamířit do Pardubického kraje, do místa, kde se rozprostírá prostor mezi Orlickými horami a Jeseníky.

Právě v tomto bodě, na úpatí Králického Sněžníku, se nachází Dolní Morava, která u nás platí za jedno z nejlepších lyžařských, ale i rekreačních horských středisek. I přes velkou nabídku cenově dostupných penzionů a apartmánů v Dolní Moravě není od věci, když se letos rozhodnete pro změnu a zarezervujete si v ní levnou chatu nebo chalupu. Kromě toho, že Vás dovolená v nich vyjde i při vyšším počtu osob levněji, v nich objevíte spoustu prostoru, který oceníte během společných svátků a oslav.

Wellness víkend i dovolená se psem

Levné chaty a chalupy v Dolní Moravě jsou oblíbené proto, že svým návštěvníkům nabízejí široké portfolio výbavy a služeb. Když pomineme fakt, že si smíte vybrat letní nebo zimní pobyt na horách v roubence, dřevěnici, srubu, chatě nebo v chalupě, můžete si určit, zda dáte přednost času, který strávíte v lese, u jezera, na samotě nebo u vleku. Řada cestovatelů dává zelenou i pronájmu chaty přímo v centru obce, kde se koncentrují obchody, restaurace a další důležité zázemí.

Chaty a chalupy Dolní Morava 2

Pokud si chatu nebo chalupu na horách rezervujete úplně poprvé, v tom případě Vás mile potěší její domácká atmosféra a překvapivě dobrý inventář. Ať už milujete vaření, nebo potřebujete jen něco rychle hodit do hrnce, máte k dispozici plně vybavenou kuchyň.

Váš kulinářský počin si posléze sníte v jídelním koutě nebo v jídelně, do které se vejde i větší počet strávníků. Dovolená je ale i o odpočinku a o společně strávených chvílích. Pro tyto účely tu najdete obývací pokoj s velkým a pohodlným gaučem, televizí a občas dokonce i s krbem.

Děti se mezi tím zabaví hraním deskových her, šipek nebo ping-pongu v kryté herně. Dospělí, kteří si potřebují odpočinout určitě nepohrdnou ani koupáním ve venkovním bazéně nebo odpočinkem v sauně či vířivce. Ve večerních hodinách se pak každý odebere do některé z mnoha oddělených ložnic s vlastní koupelnou. Největší výhodou levného ubytování v chatách a chalupách Dolní Moravy je ovšem skutečnost, že do nich můžete ve většině případů i se psem.

Dolní Morava je proslulá svými památkami, ale i volnočasovými aktivitami, které jsou vhodné jak pro dospělé, tak pro děti. V létě se běžte podívat do Mamutíkova vodního parku nebo lesního zážitkového parku. Bavit Vás ale bude i Dětský park Amálka. Máte-li pro strach uděláno, zavítejte do Adrenalin parku, kde jsou pro Vás nachystané lanové atrakce, adrenalinová věž a lanovka. Jestli Vás baví spíš klidnější procházky, které jsou něčím výjimečné, projděte se po Stezce v oblacích. Další z možných variant je i jízda na Mamutí horské dráze. V obou případech se Vám otevřou dechberoucí výhledy do okolní krajiny.

Chaty a chalupy Dolní Morava 3

V zimě si pak jděte společně zalyžovat do Ski areálu Dolní Morava. Za dobrých sněhových podmínek se v Dolní Moravě provozuje i večerní sáňkování. Zajímavostí jsou i Snow Trails U Slona, které slouží pro lyžařský freestyle.

Ideální chvíle pro plánování dovolené v srdci Dolní Moravy

Při zařizování pronájmu levných chat a chalup v Dolní Moravě platí, že je lepší ho mít hotový dříve, než-li později. Je to dáno hlavně tím, že o tuto destinaci je dlouhodobě velký zájem. Což znamená, že ty nejlepší a zároveň cenově nejdostupnější zařízení bývají hodně rychle pryč.

Abyste nic nepodcenili a zároveň jste nebyli po příjezdu z nějakého důvodu rozčarovaní, použijte našeho bezplatného vyhledávacího agenta. Jakmile do něj zadáte parametry, které by měla Vaše vysněná chata nebo chalupa v této oblasti splňovat, během okamžiku Vám vybere jen plně odpovídající výsledky. Díky tomu budete mít jistotu, že se v dané chatě nebo chalupě ubytujete se psem, bude mít k dispozici saunu, venkovní bazén, několik koupelen a ložnic nebo bude volná na Vánoce, či na jiné důležité svátky.

Jak můžete vidět, v Dolní Moravě Vám nehrozí ani malá chvilka nudy. Z toho důvodu se jedná o perfektní místo pro rodiny a páry, které jsou zvyklé na aktivní dovolenou plnou pohybu. Proto věříme, že se Vám tato dovolená vydaří.

Názory a doporučení

Petr Frídl (skupina - návštěvník) 30.1.2020
OK
MILAN BOUŠEK (starší pár - návštěvník) 30.7.2019
JE VIDĚT, ŽE OBEC SE PRUDCE ROZVÍJÍ. VŠUDE MNOHO ATRAKCÍ, CENY VŠAK VE SROVNÁNÍ S OKOLÍM VELMI VYSOKÉ.
Verronika Halousková (starší pár - návštěvník) 27.7.2019
Krásné prostředí i pro pobyt s malými dětmi
Petr Polda (rodina s malými dětmi - návštěvník) 19.6.2019
Stezku v oblacích a dětské mamuti atrakce