Loading

Ubytování v Kašavě

(1 objekt + 14 objektů v okolí 25 km)

Penzion Regina

Kašava, v obci / ve městě
Rodinný penzion s bazénem

Ubytování Zlín - Apartmány Vlčková

Vlčková (Kašava 2,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Luxusně vybavené apartmány s infrasaunou

Penzion Kopná

Podkopná Lhota (Kašava 3,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Rodinný penzion s vynikajícími službami

Restaurace a penzion ELKO

Hvozdná (Kašava 4,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné pokoje v penzionu s restaurací

Chalupa Slušovice

Slušovice (Kašava 5,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Dokonalá rodinná rekreace s bazénem

Chata Hvozdná

Hvozdná (Kašava 6,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Jedinečná chata s rybníkem, krbem

Penzion na Jurém

Zlín (Kašava 8,0 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Moderné pokoje u biofarmy a lesoparku

Penzion 66

Fryšták (Kašava 8,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Výhodné ubytování nedaleko Zlína!

Chalupa Barunka

Rusava (Kašava 9,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u le...
Rodinná chalupa-pro děti hřiště a herna

Chata Rajnochovice

Rajnochovice (Kašava 12,5 km vzdušně), na samotě, v lese
Chata v příjemném prostředí na samotě
1 - 15 / 15

Kašava

Kašava 1

Kašava – jedna z nejpěknějších obcí

Jen stěží byste hledali čarovnější a poklidnější místo jako stvořené pro trávení Vaší dovolené než je Kašava. Však také byla vyhlášena za nejpěknější obec r. 2017. Budete-li ji hledat na mapě, najdete ji ve Zlínském kraji, v okrese Zlín. Krajské a současně okresní město Zlín je od Kašavy vzdáleno 14 km na jihozápad, Kroměříž 33 km na západ, Slušovice 7 km a Vizovice 13 km na jihovýchod.

Do Vsetína je to asi 20 km severovýchodním směrem. Kašavu obklopují na severozápadě Hostýnské vrchy, na jihozápadě Chřiby, na jihovýchodě Vizovická vrchovina a ze severu sem zasahují výběžky Vsetínských vrchů. Obec leží v údolí řeky Dřevnice, do které se v Kašavě vlévá Černý potok a potok Kameňák.

První dochované písemné zmínky o obci pocházejí z r. 1440 v souvislosti se vznikem osad okolo hradu Lukov r. 1332, mezi kterými vznikla i Kašava. Ve středověku se tu obyvatelstvo živilo mýcením hustých lesů, zemědělstvím a pastevectvím. Předpokládá se, že v 17. století do těchto míst přišli ze Sedmihradska (dnešního Rumunska) pastevci – Valaši, kteří posléze splynuli s místním obyvatelstvem. Odsud i název dnešního etnografického regionu Valašsko. Z řemesel se tu dařilo mlynářství – dodnes se zachovalo několik historických mlýnů, stolařství, tesařství, kovářství. Vždy se zde rodilo hodně ovoce, známá slivovice se ale začala pálit až během 19. století. Ve 20. století se začalo vzmáhat obuvnictví, jistě i vlivem nedalekého Zlína.

Nejvýznamnější a vlastně jedinou dochovanou sakrální památkou Kašavy je kostel Sv. Kateřiny Alexandrijské. Dnešní barokní zděná stavba byla vystavěna na místě původně dřevěného kostelíku v r. 1743. Hodiny na kostelní věži sem údajně byly přemístěny ze zaniklého hradu Lukova. Před vchodem do kostela si jistě povšimnete kamenného kříže a barokní sochy s pamětní deskou obětem I. sv. války. V malém parčíku za kostelem objevíte pomníček věnovaný padlým v II. sv. válce.

Okolí Kašavy musíte poznat

Poloha i okolitý terén Kašavu předurčuje k tomu, že je ideálním východiskem turistických výletů do okolí v každém ročním období. Daří se zde pěší turistice a cykloturistice, houbaření, rybaření, agroturistice a v zimě lyžování. Velmi oblíbené jsou u turistů rozhledny, které nabízejí pěkný výhled do krajiny. V blízkém okolí Kašavy je to především dřevěná rozhledna Maruška, asi 10 km na sever nebo kamenná rozhledna Hostýn, asi 14 km na severozápad od Kašavy.

Kašava 2

Do malebné přírody Hostýnských hor, asi 5 km na severovýchod od Kašavy, je zasazena i zřícenina hradu Lukov, jehož počátky sahají do první poloviny 13. století. Od konce 20. století zde probíhá archeologický průzkum a rozsáhlá rekonstrukce, která zanedbané ruiny změnila v oblíbené výletní místo. Je evidovanou památkou ČR.

Nemusíte být věřící, abyste ocenili důstojnost a pokoj významného mariánského poutního areálu Svatý Hostýn. Dostanete se sem, vydáte-li se z Kašavy severozápadním směrem. Po zhruba 15 km na hoře Svatý Hostýn máte možnost zhlédnout několik historických památek na poměrně malé rozloze.

Poutní baziliku Nanebevzetí Panny Marie, svatohostýnské muzeum v Jurkovičově sále, klasicistní venkovní křížovou cestu, vodní kapli z r. 1620 s pramenem „zázračné vody“ a mnoho dalších pamětihodností budete mít před sebou jako na dlani, když vystoupáte na vyhlídkovou plošinu rozhledny Svatý Hostýn.

Přibližně 12 km na severozápad zavítejte do Rusavy – horské obce, kde najdete mnoho roubených staveb, připomínající původní valašskou architekturu. Ve Zlíně za návštěvu stojí určitě ZOO Zlín, opačným směrem – na severovýchod – v obci Semetín je zajímavé arboretum. Z historických památek neopomeňte např. zpřístupněný hrad Malenovice, Soubor lidových staveb v Ryminicích známý i jako Muzeum Kroměřížska, dřevěný kostel Sv. Trojice ve Valašském Meziříčí či raně barokní zámek s nádhernou zámeckou zahradou v Kroměříži.

Příjemné osvěžení v horkých letních dnech Vám poskytne koupání v umělých či přírodních koupalištích. Zkuste teda a porovnejte kvalitu vody např. u vodní nádrže Slušovice, přírodního koupaliště obci Vlčková či u Luhačovické přehrady. Další možností jsou letní koupaliště ve Zlíně, koupaliště a lázně Kostelec, koupaliště Rusava a jiná. V případě zlého počasí nebo během zimní dovolené se koupat můžete v krytých bazénech – ve Valašském Meziříčí, ve Zlíně a Luhačovicích.

Rozhodnete-li se strávit v Kašavě svou zimní dovolenou, v okolí obce díky členitému terénu najdete perfektní tratě na běžecké lyžování či jen příjemnou procházku zimní přírodou. Jestliže běžky nejsou to pravé ořechové pro Vás, a nejste příliš nároční sjezdaři, možná si vystačíte s lyžařskou sjezdovkou s vlekem v severovýchodní části obce Kašava. Další podobná sjezdovka je v nedaleké obci Rusava v lyžařském areálu Rusava, případně na Svahu Zlín. Kvalitnější sjezdovky pro náročnější sjezdaře jsou potom v lyžařských střediscích, jako např. Ski areál Trnava, Ski areál Troják a Ski areál Tesák na severovýchodě od Kašavy.

Kašava 3

Možnosti ubytování v Kašavě a blízkém okolí

Při rezervování Vašeho ubytování během dovolené zjistíte, že s ubytováním v Kašavě a okolí nebudete mít žádný problém. Kromě hotelů a ubytoven, které jsou ale v blízkém okolí, obec nabízí více možností, kde pohodlně a příjemně složit hlavu. Ať už je to na delší dobu anebo jen krátkodobé ubytování, jsou Vám k dispozici penziony, apartmány či chaty a chalupy na okraji obce.

Dobrou volbou je i možnost ubytování v soukromí. Příjemné ubytování i pro větší skupinu seženete v kempech. Problém nebudete mít v Kašavě ani se stravováním. Buďto jsou příslušná zařízení vybavena kuchyňkami, nebo je tu i druhá možnost – zajít si prostě do vsi a najít útulnou hospůdku či restauraci, kde vyzkoušíte některou z místních kulinářských specialit.

Ať už si zvolíte možnost trávení volného času aktivní či pasivní formou, turistikou a sportováním nebo jednoduše jen relaxací v prostředí malebné valašské přírody, dovolená v Kašavě bude určitě patřit k těm vydařeným. Přijeďte a přesvědčte se sami!