Loading

Ubytování v Číměři (okres Jindřichův Hradec)

(1 objekt + 32 objektů v okolí 25 km)

Ubytování U kostela - Sedlo

Číměř (okres Jindřichův Hradec), v obci / ve městě, u potoka
Příjemné ubytování přímo na cyklotrase

Penzion Ovčárna

Nová Bystřice (Číměř (okres Jindřichův Hradec) 4,3 km vzdušn...
Rodinný penzion v České Kanadě

Penzion Na Návsi Hůrky

Nová Bystřice (Číměř (okres Jindřichův Hradec) 4,7 km vzdušn...
Nově zrekonstruovaný penzion se saunou!

Pohádková usedlost Albeř

Nová Bystřice (Číměř (okres Jindřichův Hradec) 5,7 km vzdušně), na okraji obce / mě...
Místo, kde se budete cítit jako doma

Amenity Resort Česká Kanada

Nová Bystřice (Číměř (okres Jindřichův Hradec) 6,2 km vzdušně), v rekreační oblasti...
Rekreačný rezort na brehu rybníka

Blaťácká chalupa

Nová Bystřice (Číměř (okres Jindřichův Hradec) 7,2 km vzdušně), v obci / ve městě,...
v České Kanadě. Pěkná chata se saunou

Chalupa na mlejně

Nová Bystřice (Číměř (okres Jindřichův Hradec) 7,3 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Příjemná chalupa v budově bývalého mlýna

Chata Nikola

Blažejov (Číměř (okres Jindřichův Hradec) 9,9 km vzdušně), v...
Vyšší standard ubytování na chatě

Pension u Tomáše

Jindřichův Hradec (Číměř (okres Jindřichův Hradec) 10,7 km vzdušně), v obci / ve mě...
Mezonetový apartmán v centru!

Apartmány Plavsko

Plavsko (Číměř (okres Jindřichův Hradec) 10,7 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Výhodné a komfortní ubytování s bazénem
1 - 33 / 33

Číměř (okres Jindřichův Hradec)

Číměř (okres Jindřichův Hradec) 1

Obec s názvem Číměř najdete v okrese Jindřichův Hradec v malebném Jihočeském kraji. V její blízkosti je park, který je známý jako Česká Kanada. Jeho neporušená příroda přímo svádí k pěší turistice a romantickým procházkám ve dvou. Nedaleko je i město Jindřichův Hradec, které se pyšní zachovalou architekturou městského historického jádra.

První zmínky o obci se objevují již v průběhu 13. století. Už od samého počátku měla Číměř velký obchodní potenciál. Ten se projevoval především právem pořádat trhy, obchodem s vínem a solí a mnoha dalšími privilegii, která obci zabezpečila značnou prosperitu. Tu ale zarazil vpád vojsk v průběhu třicetileté války. Obec byla zničena a bylo nutné ji znovu kompletně vybudovat.

V průběhu 19. století byla Číměř důležitou poštovní spojnicí mezi Českem a Rakouskem. Vzkvétal zde i průmysl, zemědělství a drobná řemesla. V současné době je Číměř orientovaná na posilování cestovního ruchu.

Památky Číměře

Hlavní dominantou obce je kostel sv. Jiljí, který byl založen patrně v průběhu 13. století. V 17. století byl doplněn o věž a ke konci století prošel barokní úpravou. Číměř (okres Jindřichův Hradec) 2 U kostela je i pamětní deska, která připomíná jména amerických vojáků, kteří zde svedli boj v období 2. světové války. V obci je i netradiční kašna z období baroka. Tu naleznete v případě, že Vaše kroky budou směřovat k návsi.

Vydáte-li se za hranice Číměře, během chvilky se ocitnete v městě Telč. To je známo nejen pro své historické centrum, které je zapsáno na seznamu UNESCO, ale také pro svůj renesanční zámek. Chvilku se zdržte a běžte se podívat na jeho reprezentativní sály, zámecké pokoje a zajímavě řešenou zahradu.

Pokud hledáte nefalšovanou romantiku, vydejte se na zámek Český Rudolec, kterému se také jinak přezdívá “malá Hluboká”. Říká se mu tak proto, že se jeho sloh, kterým je tudorovská novogotika, velmi přibližuje vzhledu jednoho z našich nejoblíbenějších zámků. Ačkoliv kondice objektu není zrovna nejlepší, v současné době se jeho majitelé snaží o jeho postupnou rekonstrukci. To nemění nic na tom, že budete-li chtít, můžete si zámek prohlédnout i zevnitř.

Kam za sportem?

Pojedete-li do Číměře v létě, určitě Vás potěší mnoho míst ke koupání. Zhruba půl hodiny jízdy od obce jsou Veselské pískovny, které jsou vyhledávaným místem pro letní radovánky ve vodě. Číměř (okres Jindřichův Hradec) 3 Pokud dáváte přednost koupání s možností využití vodních atrakcí, zastavte se v Aquaparku Jindřichův Hradec. Dejte si ale pozor na otevírací dobu. Jindy, než v letní sezóně se totiž v aquaparku nevykoupete.

Co se týče zimního lyžování, toho si v Číměři mnoho neužijete. Zvláště proto, že zde není ani jeden lyžařský areál. Ten nejbližší je v Lipně nad Vltavou, které je přes 100 km daleko.

Ubytování v Číměři je dostupné pro všechny

Jste-li nároční, pak Vám zcela určitě udělá radost celá řada penzionů a hotelů, z nichž některé nabízejí i služby wellness. Skromnější cestovatelé se jistě rádi uvelebí v některém z apartmánů, případně zvolí ubytování v soukromí. Pokud ale preferujete ubytování v pravé české divočině, zvolte některou z dostupných chalup a chat.

Číměř je sice malá, o to víc krás Vám ale během návštěvy nabízí. Přijeďte si odpočinout právě sem. Uvidíte, že své volby nebudete litovat.