Loading

Kam na výlet v České Kanadě

(42 atrakcí)

Aquapark Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec

Vajgar nebo akvapark? Ne, to není souboj dvou nesmiřitelných rivalů z akční bojové hry Tekken, ale realita v Jindřichově Hradci. Právě tady, v městě na jihu Čech, totiž vedle sebe leží dvě vodní atrakce. Tou první, přírodní, je rybník Vajgar, druhou zase vybudovaný a zrekonstruovaný Aquapark Jindřichův Hradec. Kterému byste dali přednost? Nebo se rozhodnete po vyzkoušení obou?

Od plaveckého bazénu k akvaparku evropských parametrů

Konec osmdesátých a začátek devadesátých let se ve střední Evropě (a samozřejmě také v Čechách) nesl ve znamení kulturně-společenských změn a politické transformace. Také poblíž rybníka Vajgar se to nebývale měnilo, v letech 1988 až 1991 tu totiž rostla budova plaveckého bazénu. V letech 2003-2004 k ní přibyl venkovní areál akvaparku a o pět let později také relaxační část (v rámci kompletní rekonstrukce budovy plaveckého bazénu). Díky dobře mířeným investicím se v Jindřichově Hradci podařilo uvést do provozu moderní sportovně-rekreační komplex, který si v ničem nezadá ani s evropskou konkurencí.

Plánujete návštěvu Jindřichova Hradce nebo jeho blízkého okolí? Pokud ano a máte rádi plavání a hrátky ve vodě, pak se zastavte v Aquaparku Jindřichův Hradec.

Nabídka vnitřního plaveckého bazénu

Areál v Jindřichově Hradci v podstatě spojuje budovu plaveckého bazénu a venkovní akvapark do jednoho celku. Vzniklo tak multifunkční vodní centrum s celou řadou služeb a atrakcí. Jeho čísla jsou velmi působivá a hovoří za vše – vodní plocha akvacentra zabírá přes 1400 m2, přičemž více než 200 čtverečních metrů je určeno dětským bazénkům s atrakcemi.

Vodní plochy jsou logicky rozloženy ve vnitřní i venkovní části centra. V budově lze najít plavecký bazén s šesti plaveckými dráhami, délkou 25 metrů a hloubkou od 115 do 155 centimetrů. Při rekonstrukci objektu se myslelo také na méně mobilní návštěvníky a k vybavení bazénu se proto připojilo zvedací zařízení pro plavání invalidů. Ve vnitřních prostorách si přijdou na své kromě plavců také děti. Pro nejmenší jsou připraveny hned dva bazénky. Jeden z nich je klasický a nabídne prostor 9 × 6 metrů a hloubku od 20 do 80 centimetrů, ten druhý slouží spíš relaxaci.

Tu si ale ve vnitřní části mohou dopřát také dospělí. Relaxační bazén je totiž bohatě vybaven atrakcemi v podobě chrličů, divoké řeky, protiproudu nebo relaxační vzduchové lavice. K dispozici jsou také dvě vířivky, parní kabina a dokonce 45 metrů dlouhý tobogán! Díky bezpečnému řešení dojezdu si jízdu na něm mohou vyzkoušet i malé děti. A voda? Ta si udržuje teplotu na úrovni koupelových bazénů (30 °C). Navíc je upravována UV zářením a ionizací, neobsahuje tolik chloru, tudíž působí příznivěji na pokožku.

Venkovní areál akvaparku v Jindřichově Hradci a další atrakce a služby

Jedním z největších lákadel venkovní částí akvaparku je bezpochyby přes 80 metrů dlouhý tobogán. Pokud upřednostníte venkovní část, nemusíte přijít o žádnou z atrakcí nacházejících se uvnitř. Také venku v akvaparku si můžete užít divokou řeku, vzduchové masážní lavice nebo protiproud. Drobota se zase může vyskotačit v plně vybaveném dětském brouzdališti s vodní stříkačkou nebo vodním ježkem. Pro návštěvníky je k mání také vodní zvon, hříbek nebo oblíbená vodní stěna. Pokud trefíte čas a krásné slunné počasí, můžete se navíc dosyta vyopalovat na sluneční louce v areálu akvaparku.

Kromě travnaté plochy lze využít také hřišť pro plážový i klasický volejbal. Samé atrakce a aktivita, ale co jídlo?! Žádný strach, o návštěvníky aqvaparku Jindřichův Hradec je dobře postaráno ve všech ohledech. Pokud vám ze všeho plavání a dovádění ve vodě vyhládne, můžete si zajít pro občerstvení do stánku nebo restaurace. V jindřichohradeckém akvacentru si lze zajistit také služeb instruktorů plavání. Kromě škol a školek se tu konají také kurzy plavání pro dospělé i děti (od půlročních kojenců).

Ubytování v Jindřichově Hradci a jeho okolí

Areál akvaparku Jindřichův Hradec a jeho okolí s rybníkem Vajgar je naprosto okouzlující. A co je hlavní, zabaví se tu jak děti, tak dospělí, bez rozdílu věku.

Vaše dny plynou jako voda? Snaží se Vás semlít stereotyp a kupa pracovních povinností? Udělejte si chvilku pro sebe a svou rodinu. Alespoň na chvíli vyměňte povinnosti za odpočinek, relax a zábavu ve vodě. Líbí se Vám taková představa?

Zajednejte si ubytování v Jindřichově Hradcihotely, penziony a apartmány v centru města jsou Vám k dispozici. Další ubytovací kapacity včetně chalup a chat s prostornou zahradou zkuste najít například v Třeboni, Počátkách nebo Stráží nad Nežárkou. Ochutnejte kouzlo léta v Aquaparku Jindřichův Hradec!

zobrazit více
1 - 42 / 42